Загружается, подождите...

Клопілет (Clopilet)


міжнародна та хімічна назви: clopidogrel; метил(+)-(S)-a-(о-хлорофеніл)-6,7-дигідротієно [3,2-с]-піридин-5-(4Н)-ацетатугідросульфат;

основні фізико-хімічні властивості: круглі, двоопуклі таблетки, вкритіоболонкою, темно-коричневого кольору, з лінією розлому на одному боці;

склад: 1 таблетка містить 97,88 мг клопідогрелю бісульфату (молярнийеквівалент 75 мг основи клопідогрелю); допоміжні речовини: лактоза, целюлоза мікрокристалічна, крохмалькукурудзяний, полівінілпіролідон К300, поліетиленгліколь 6000, тальк очищений,кальцію стеарат, кросповідон, гідроксипропілметилцелюлоза, титану діоксид,кремнію діоксид колоїдний, заліза оксид червоний.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Антитромботичні засоби. Код АТС B01A C04.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Клопідогрель селективно блокує зв’язуванняаденозиндифосфату (АДФ) з його рецептором на поверхні тромбоциту та пригнічуєактивацію комплексу GPIIb/IIIa під дією АДФ, пригнічуючи таким чином агрегаціютромбоцитів. Клопідогрель також пригнічує агрегацію тромбоцитів, спричинену іншимиагоністами. Клопідогрель діє шляхом необоротної зміни рецептора АДФ натромбоциті. Отже, тромбоцити, що вступили з ним у взаємодію, стають пошкодженимипротягом усього строку їх життя, та нормальна функція тромбоцитів відновлюєтьсязі швидкістю, що відповідає швидкості оновлення тромбоцитів.Фармакокінетика. Після перорального прийому дози 75 мг на добуклопідогрель швидко абсорбується, однак концентрація основної сполуки в плазмівельми невелика та через 2 год після прийому не досягає межі вимірювання(0,00025 мг/л). Абсорбція клопідогрелю становить приблизно 50%. Клопідогрель швидко метаболізується в печінці. Його основний метаболіт(карбоксильне похідне) є неактивним і становить 85% циркулюючої в плазміпочаткової сполуки. Максимальна концентрація даного метаболіту в плазмі(близько 3 мг/л після застосування повторних пероральних доз у 75 мг)спостерігається приблизно через 1 год після прийому.Активний метаболіт (тіолове похідне) утворюється шляхом окисленняклопідогрелю в 2-оксо-клопідогрель з подальшим гідролізом. Окислювальний етапрегулюється, насамперед ізоферментами цитохрому Р450 2В6 і 3А4, та вменшій мірі – 1А1, 1А2 і 1С19. Активний тіоловий метаболіт швидко та необоротнозв’язується з тромбоцитарними рецепторами, пригнічуючи агрегацію тромбоцитів.Цей метаболіт у плазмі не виявляється.Кінетика основного метаболіту має лінійну залежність (підвищенняконцентрації в плазмі залежно від доз) у межах доз від 50 до 150 мгклопідогрелю.Клопідогрель та основний циркулюючий метаболіт зворотно зв’язуються збілками людської плазми in vitro (98 і 94% відповідно). Даний зв’язок ненасичується in vitro в широких межах концентрацій.Після прийому пероральної дози радіоактивного препарату (клопідогрелю,міченого 14С) у людей близько 50% препарату виділяється із сечею таприблизно 46% - з калом протягом 120 год після введення. Період напіввиведенняголовного циркулюючого метаболіту становить 8 год після разового та повторногоприйомів.

Показання для застосування. Препарат застосовують з метою профілактикиінфаркту міокарда, ішемічного інсульту, раптової коронарної смерті у хворих з клінічнопроявним атеросклерозом (наявність в анамнезі ішемічного інсульту від 7 днів доменш як 6 місяців).Застосовують також у хворих, які мають гострий коронарний синдром безпідйому сегмента ST (нестабільна стенокардія або інфаркт міокарда без зубця Qна ЕКГ).

Спосіб застосування та дози. Дорослі та хворі похилого віку. Клопілет призначають по 75 мг, один разна добу, незалежно від прийому їжі. У хворих, які мають гострий коронарний синдром без підйому сегмента ST(нестабільна стенокардія або інфаркт міокарда без зубця Q на ЕКГ), лікуванняКлопілетом починають з одноразової дози 300 мг, а потім продовжують дозою 75мг, один раз на добу (з ацетилсаліциловою кислотою в дозі 75 - 325 мг на добу).Оскільки застосування більш високих доз ацетилсаліцилової кислоти підвищуєризик кровотечі, не рекомендується перевищувати дозу ацетилсаліцилової кислоти325 мг. Оптимальна тривалість лікування не встановлена. Ефективне застосуваннякурсу лікування - протягом до 12 місяців, а максимальна ефективність спостерігаєтьсяпісля 3 місяців.Діти та підлітки. Безпека та ефективність препарату в осіб молодше 18років не встановлені.

Побічна дія. При прийомі препарату можуть спостерігатися побічніефекти.В окремих випадках може спостерігатися зменшення кількості тромбоцитів.Можливі кровотечі. Більшість випадків спостерігалася протягом першого місяцялікування. Спостерігалися кілька випадків з летальним результатом (особливовнутрішньочерепні, шлунково-кишкові та ретроперитонеальні кровотечі); можливітяжкі випадки шкірних кровотеч (пурпура), м’язово-скелетні кровотечі(гемартроз, гематома), очні кровотечі (кон’юнктивні, окулярні, ретинальні),кровотечі з респіраторного тракту (кровохаркання, легенева кровотеча),гематурія та кровотеча з операційної рани, кровотеча із шлунка або кишечнику,носові кровотечі, синці, кров у сечі.Алергічні реакції (набряк обличчя, губ і/або язика, висипання на шкіріта/або свербіж); розлад травлення (біль у животі, пронос, запор, нудота,блювання, печія); головний біль, запаморочення, сплутаність свідомості;порушення функції печінки і жовчовидільної системи.Інші: задишка, жар і біль у суглобах; порушення смакового відчуття,відчуття поколювання в руках і ногах.

Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до діючоїречовини або до будь-якого з компонентів препарату. Тяжке порушення функціїпечінки. Гостра кровотеча, як наприклад при пептичній виразці абовнутрішньочерепному крововиливі. Вагітність і годування груддю. Діти до 18років.

Передозування. Антидот Клопілету не відомий. Якщо потрібнашвидка корекція геморагічних ускладнень дія Клопілету може бути припиненапереливанням тромбоцитарної маси.

Особливості застосування. У хворих на гострий інфаркт міокарда з підйомомсегменту ST лікування Клопілетом не слід починати протягом перших декількохднів після інфаркту.Через відсутність даних не рекомендується застосування Клопілету пригострому ішемічному інсульті (менше 7 днів).У зв’язку з ризиком кровотечі та гематологічних побічних ефектів, зпоявою під час лікування клінічних симптомів, які вказують на порушеннягемостазу, необхідно негайно провести аналіз крові. Як і інші антитромботичніпрепарати, Клопілет слід з обережністю призначати хворим з підвищеним ризиком кровотечунаслідок травм, хірургічних втручань або інших патологічних станів, а також увипадку комбінованого застосування Клопілету з ацетилсаліциловою кислотою,іншими нестероїдними протизапальними препаратами, гепарином, інгібіторамиглікопротеїну IIb/IIIа або тромболітиками. У разі хірургічних втручань, якщоантиагрегантна дія небажана, курс лікування Клопілетом слід припинити за 7 днівдо операції. Необхідний ретельний контроль за хворими для виявлення ознак кровотеч,включаючи приховані кровотечі, особливо протягом перших тижнів лікування та/абопісля інвазивних кардіальних процедур або хірургічного втручання. Клопілет подовжує час кровотечі, тому повинен з обережністюпризначатися хворим з ризиком кровотеч (особливо шлунково-кишкових івнутрішньоочних).Хворих слід попередити про те, що зупинка виникаючої на фонізастосування Клопілету (одного або в комбінації з ацетилсаліциловою кислотою)кровотечі потребує тривалого часу. Хворі повинні повідомляти лікаря про кожнийвипадок незвичної (з погляду місця та/або тривалості) кровотечі. Хворі повинніінформувати лікаря і стоматолога про прийом препарату перед оперативнимвтручанням або якщо лікар призначає новий для пацієнта лікарський засіб.Дуже рідко після застосування Клопілету можуть спостерігатися випадкитромботичної тромбоцитопенічної пурпури (ТТП). Вона характеризуєтьсятромбоцитопенією та мікроангіопатичною гемолітичною анемією з неврологічнимипорушеннями, дисфункцією нирок або гіпертермією. ТТП є станом, який потребуєнегайного втручання, включаючи плазмаферез.Обмежений терапевтичний досвід щодо застосування Клопілету длялікування хворих з порушеною функцією нирок. Тому таким хворим препарат слідпризначати з обережністю.Клопілет слід призначати з обережністю хворим з помірними порушеннямифункції печінки, в яких можливо виникнення геморагічного діатезу. Досвідзастосування препарату для лікування таких пацієнтів обмежений. Вплив на керування автомобілем і виконання робіт, які потребуютьпідвищеної уваги. Враховуючи,що у хворих при застосуванні Клопілету можуть виникнути запаморочення тасплутаність свідомості, на час прийому препарату краще утриматись від керуваннятранспортними засобами та механізмами, виконання інших робіт, що потребуютьконцентрації уваги. Неможна вживати алкогольні напої під час лікування через імовірність розвиткунервових розладів та порушень функції печінки.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Варфарин. Одночасне застосування Клопілету з варфарином нерекомендується, оскільки така комбінація може посилювати інтенсивністькровотечі.Ацетилсаліцилова кислота. Ацетилсаліцилова кислота не змінює блокуючогоефекту Клопілету на АДФ-індуковану агрегацію тромбоцитів, але Клопілетпотенціює дію ацетилсаліцилової кислоти на агрегацію тромбоцитів, індуковануколагеном. Проте, одночасне застосування 500 мг ацетилсаліцилової кислоти дварази на добу не призводило до значущого збільшення часу кровотечі, подовженоговнаслідок прийому Клопілету. Ефективність Клопілету не залежить від дозиацетилсаліцилової кислоти (75 - 325 мг, один раз на добу).Оскільки можлива фармакодинамічна взаємодія між Клопілетом таацетилсаліциловою кислотою, що призводить до підвищення ризику кровотечі,одночасне застосування цих препаратів потребує обережності. Гепарин. За даними клінічного випробування, проведеного на здоровихлюдях, Клопілет не змінює ні загальної потреби в гепарині, ні дії гепарину насистему згортання крові. Одночасне застосування гепарину не змінювало блокуючоїдії Клопілету на агрегацію тромбоцитів. Оскільки можлива фармакодинамічнавзаємодія між Клопілетом і гепарином, що призводить до підвищення ризикукровотечі, одночасне застосування цих препаратів потребує обережності.Тромболітики. Безпека спільного застосування Клопілету з іншими тромболітикамище не встановлена, одночасне застосування цих препаратів потребує обережності.Нестероїдні протизапальні препарати. Необхідна обережність прикомбінованому застосуванні нестероїдних протизапальних препаратів і Клопілету. Інші форми комбінованого застосування препаратів. Клінічно значущоїфармакодинамічної взаємодії при застосуванні Клопілету одночасно з атенололом ініфедипіном або з обома препаратами виявлено не було. Фармакологічна активністьКлопілету залишилася практично незміненою при одночасному застосуванні зфенобарбіталом, циметидином або естрогенами.Фармакокінетичнівластивості дигоксину або теофіліну не змінюються при одночасному застосуванніз Клопілетом. Антацидні засоби не змінювали показники абсорбції Клопілету.

Умови та термінзберігання. Зберігати внедоступному для дітей, сухому місці, при температурі від 15°С до 25°С. Термінпридатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z