Загружается, подождите...

Клерон (Cleron)


міжнародна та хімічна назви: кларитроміцин;

основні фізико-хімічнівластивості: двоопуклі таблетки з розподільною рискою, жовтого кольору.

склад: одна таблетка міститькларитроміцину 250 мг або 500 мг;допоміжні речовини:повідон, гліколевийкрохмаль натрію, целюлоза мікрокристалічна,крохмаль, стеаринова кислота, стеарат магнію, тальк, кремнію діоксидколоїдний, хінолін жовтий Е104.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Протимікробні засоби длясистемного застосування. Макроліди. Кларитроміцин. Код

АТС J01FA09.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Клерон (кларитроміцин)-антибіотик групи макролідів, напівсинтетичний похідний еритроміцину. Зміненаструктура молекули робить препарат більш біодоступним, стабільним у кисломусередовищі, збільшує концентрацію в тканинах, розширяє антимікробний спектр,подовжує період напіввиведення, що дає змогу призначати препарат двічі на деньі тим самим поліпшувати процес лікування хворих. Препарат пригнічує в мікробнійклітині синтез білка, взаємодіючи з 50S рибосомальною субодиницею бактерій.Клерон виявляє найбільшу активністьпроти більшості штамів таких мікроорганізмів:аеробних грампозитивних -Staphylococcus aureus, Streptococcus agalactiae (pyogenes, viridans,pneumoniae), Listeria monocytogenes; аеробних грамнегативних - Haemophilusinfluenzae (parainfluenzae), Neisseria gonorrhoeae, Helicobacter pylori,Legionella pneumophila, Moraxella (Branhamella) catarrhalis;мікобактерій - Mycobacteriumleprae, Mycobacterium chelonae, Mycobacterium fortuitum, Mycobacteriumkansasii, комплекс Mycobacterium avium, до складу якого входять Mycobacteriumavium i Mycobacterium intracellulare;інших мікроорганізмів - Mycoplasmapneumoniae, Chlamydia pneumonіae (trachomatis).Продукція бета-лактамази непозначається на активності препарату.Фармакокінетика. Після перорального прийомуклерон швидко абсорбується, досягаючи максимальної концентрації через 2 години.Абсолютна біологічна доступність становить близько 50 %. Присутність їжі дещоуповільнює початок абсорбції та утворення антибактеріально-активногометаболіту, 14-ОН кларитроміцин, але не впливає на біодоступність. Післяабсорбції препарат проникає у більшість тканин, крім ЦНС. З білками зв’язується80 % препарату. Метаболізується печінкою з утворенням основного метаболіту14-гідроксикларитроміцину, що має таку ж, або на 1-2 порядки меншу (узалежності від виду мікроорганізму) протимікробну активність, ніж незміненаречовина. Екскретується з сечею36 % дози, із калом - 52 %. Періоднапіввиведення залежить від дози.

Показання для застосування.Запальнізахворювання, викликані чутливими до Кларитроміцину мікроорганізмами: інфекціїверхніх відділів дихальних шляхів (ларингіт, фарингіт, тонзиліт і синусит);інфекції нижніх відділів дихальних шляхів (бронхіт, бактеріальна пневмонія);інфекції шкіри і м'яких тканин (фолікуліт, фурункульоз, імпетіго, рановаінфекція); інфекції, викликані Mycobacterium avium, Chlamydia trachomatis,Ureaplasma urealyticum, Helicobacter pylori. Також використовують для лікуваннятоксоплазмоза.

Спосіб застосування та дози. Для дорослих і дітейстарших 12 років середня доза становить 250 мг 2 рази на добу. У разі потребиКлерон можна призначати по 500 мг 2 рази на добу. Тривалість курсу лікування -5-14 днів.Для лікування інфекцій, викликанихMycobacterium avium, призначають по 1 г 2 рази на добу. Тривалість лікуванняможе становити 6 міс. і більше.Дітям з 6-ти місяців до 12 роківпрепарат призначають у добовій дозі 7,5 мг/кг маси тіла; максимальна добовадоза 500 мг, тривалість курсу лікування - 7-10 днів.

Побічна дія. Можливі нудота, блювання,біль в епігастральній ділянці, пронос, транзиторне підвищення активностіпечінкових трансаміназ, висипання на шкірі, головний біль. Під час лікуванняКлероном можливе виникнення суперінфекцій, викликаних резистентними бактеріямиабо грибками, у такому разі необхідно відмовитися від лікування препаратом.

Протипоказання. Клерон протипоказанийпацієнтам, що мають підвищену чутливість до макролідів. У разі виникненняалергічних реакцій або реакції підвищеної чутливості необхідно провестиневідкладну підтримуючу терапію.Препарат не призначають дітям до 3років.

Передозування. При передозуванні можутьвиникнути нудота, блювання, пронос. Лікування: необхідно швидко промитишлунок і призначити симптоматичну терапію.

Особливості застосування. Клерон слід з обережністюпризначати хворим із порушеннями функцій печінки і/або нирок, а також пацієнтамлітнього віку.У хворих із нирковою недостатністю(при кліренсі креатиніну менше 30 мл/хв.) дозу препарату слід зменшити в 2рази. Максимальна тривалість курсу лікування у пацієнтів цієї групи повиннастановити не більше 14 днів.У першому триместрі вагітності тапід час годування груддю препарат призначають тільки за абсолютнимипоказаннями.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. При одночасному призначенні Клерону із теофіліном,карбамазепіном, астемізолом, алкалоїдами ріжків, тріазоламом, мідазоламом,циклоспорином спостерігається підвищення вмісту останніх у плазмі крові.Одночасне призначення Клерону татерфенадину призводило до підвищення у 2-3 рази концентрації кислого метаболітутерфенадину в сироватці крові, а також подовження інтервалу QT на ЕКГ, що несупроводжувалось появою клінічно значущих симптомів.При прийомі Клерону одночасно з дигоксиномвідмічалось підвищення концентрації дигоксину в сироватці крові, що вимагає втаких випадках контролю за його рівнем.

Умови та термін зберігання.Зберiгатипри температурі нище 25оС, у сухому, захищеному вiд свiтла,недоступному для дiтей мiсцi.Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z