Загружается, подождите...

Клафен (Clafen)


міжнародна та хімічна назви: diclofenac; натрієва сіль2-(2,6-дихлорфеніл)-амінофенілоцтової кислоти;

основні фізико-хімічні властивості: безбарвний однорідний гель з характернимзапахом;

склад: 100 г гелю містять диклофенаку натрію 1 г;допоміжні речовини: спирт етиловий, пропіленгліколь, спирт бензиловий,карбопол 940, триетаноламін, вода очищена.

Форма випуску. Гель для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються місцево при болях усуглобах і м’язах. Код АТС M02A A15.Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Клафен – нестероїднийпротизапальний засіб для зовнішнього застосування групи похідних фенілоцтовоїкислоти. Препарат має виражені місцеві протиревматичну, аналгетичну тапротизапальну властивості, обумовлені пригніченням синтезу простагландинів –медіаторів болю та запалення. Застосування диклофенаку сприяє збільшенню об’ємурухів в уражених суглобах, зменшенню болю у спокої і при русі. Фармакокінетика. Диклофенак повільно та неповністю резорбується зповерхні шкіри. Рівень перкутанної абсорбції (біодоступність) диклофенаку,встановлений у порівняльних дослідженнях (перорально/місцево), становитьприблизно 5%. Максимальна концентрація в плазмі крові спостерігається через 6 -9 год. Метаболізм та виведення препарату після нанесення на шкіру аналогічні іззовнішнім і системним застосуванням. Диклофенак зв’язується з білками сироваткикрові на 99,5%, у синовіальній рідині та на 99% - у плазмі. Максимальніконцентрації у крові досягаються приблизно через 1 - 2 год. Після швидкогометаболізму в печінці (гідроксилювання і зв’язування із глюкороновою кислотою)дві третини речовини виводиться через нирки й одна третина з жовчю.

Показання для застосування. Симптоматичне лікування болю, запалення й набрякупри дегенеративних захворюваннях суглобів; ревматичних захворюваннях, запальнихзахворюваннях м’яких тканин і суглобів (тендиніт і тендовагініт, нейропатіяплечового сплетіння, запалення м’язів і суглобів); спортивних, побутових таінших травмах (розтягнення зв’язок, забиття, набряки).

Спосіб застосування та дози. Зазвичай, 2 - 4 г Клафену (смужка гелю 2 -2,5 см) наносять на уражені ділянки тіла 2 - 3 рази на день тонким шаром ізлегка втирають. Клафен може застосовуватися разом з іонофорезом. Дана формаелектротерапії дозволяє збільшити ступінь проникнення препарату через шкіру.Клафенне повинен наноситися під негативний полюс (катод).Тривалість лікування – 10 - 14 днів.

Побічна дія.Місцеві побічні реакції: іноді спостерігаються реакції з боку шкіри(свербіж, гіперемія, екзантема, відчуття печіння, сухості шкіри та порушеннядесквамації). Системні побічні ефекти: можуть виникати при застосуванні гелю увисоких дозах або його нанесенні на великі ділянки шкіри. Повідомлялося проокремі випадки виникнення шлунково-кишкових порушень (нудота, блювання,анорексія, діарея, запори, гастропатія, гострі ерозії та виразкишлунково-кишкового тракту, підвищення рівня трансаміназ крові, панкреатит),генералізованої екзантеми, реакцій підвищеної чутливості у вигляді набрякуобличчя (ангіоневротичний набряк) і диспное, а також фоточутливості, підвищенняартеріального тиску, тромбоцитопенія, лейкопенія, гемолітична анемія.

Протипоказання. Підвищена чутливість до складових препарату абоінших нестероїдних протизапальних засобів. Виразкова хвороба шлунка та 12-палоїкишки в стадії загострення; порушення кровотворення. Діти віком до 6 років.Останній триместр вагітності.

Передозування. Внаслідок низької системної абсорбції диклофенакуінтоксикація після місцевого застосування малоймовірна. Можливі виникненняпобічних ефектів системної дії препарату.

Особливості застосування. Пацієнтам, які мають в анамнезі астматичні напади,алергічні реакції шкіри, алергічні риніти, виникнення яких пов’язано зпопереднім локальним застосуванням нестероїдних протизапальних засобів абоаналгетиків, застосування Клафену

припускається післяретельного вивчення можливого ризику виникнення ускладнень та очікуваногоефекту. Не рекомендується наносити препарат на відкриті рани а також требазапобігати потраплянню в очі та на слизові оболонки. Не слід наносити підоклюзійні пов’язки.Застосування під час вагітності та лактації.Оскільки вплив диклофенаку на вагітність не з’ясовано, а також зважаючина відсутність даних щодо безпечного застосування під час вагітності, протягомперших 6 місяців вагітності, застосування Клафену

привагітності можливо лише тоді, коли очікувана користь для матері перевищує ризикдля плода.Диклофенак проникає в молоко матері у невеликій кількості. Якщо цеможливо, варто уникати застосування препарату на великих ділянках шкіри йтривалий час у період годування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодії при місцевому застосуванні дотеперне виявлені.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці, воригінальній упаковці, при температурі не вище 25°С. Термін придатності - 2роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z