Загружается, подождите...

Цитрамон -п (Citramonump)


основні фізико-хімічні властивості: таблеткиcвітло-коричневого кольору;

склад: 1 таблетка містить кислотуацетилсаліцилову 0,24 г, парацетамол 0,18 г, кофеїн 0,03;допоміжні речовини: кислота лимонна, какао,крохмаль картопляний, кальцію стеарат, тальк.Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група.. Аналгетики таантипіретики. Код АТС: N02B A51.

Фармакологічні властивості. Складові компонентипрепарату Цитрамон-П ацетилсаліцилова кислота та парацетамол маютьзнеболювальну, жарознижувальну та протизапальну дії. Кофеїн зменшує млявість,утому, діє на серцево-судинну систему: збільшує частоту серцевих скорочень,підвищує артеріальний тиск при гіпотонії. Кофеїн підсилює всмоктуванняпарацетамолу та ацетисаліцилової кислоти в шлунково-кишковому тракті.

Фармакокінетика.Препарат швидко і майжеповністю всмоктується після перорального застосування. Парацетамол всмоктуєтьсяу верхніх відділах кишкового тракту; максимальна концентрація в кровідосягається через 60 – 90 хв. після прийому препарату. Метаболізується впечінці, виводиться в основному із сечею.Ацетилсаліцилова кислота після прийому внутрішньоперетворюється на основний метаболіт - саліцилову кислоту. Абсорбціяацетилсаліцилової та саліцилової кислот із тракту травлення проходить швидко таповністю. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 10 – 20 хв.(ацетилсаліцилова кислота) або через 0,3 – 2 год. (загальний саліцилат).Ацетилсаліцилова кислота на 50% метаболізується при першому проходженні черезпечінку. Виводиться у вигляді метаболітів, переважно нирками. Періоднапіввиведення ацетилсаліцилової кислоти становить близько 20 хв. Періоднапіввиведення саліцилової кислоти збільшується пропорційно дозі. Проникає в синовіальнурідину, через гематоенцефалічний бар’єр, виділяється з грудним молоком.Кофеїнмайже повністю метаболізується в печінці, менш ніж 2% виводиться нирками внезміненому стані.

Показання длязастосування. Застосовуєтьсяв дорослих при помірно та слабо вираженому больовому синдромі (головний, зубнийбіль, біль у суглобах, невралгія, міалгія, дисменорея та ін.), для зниженнявисокої температури при застуді та інших інфекційно-запальних захворюваннях.

Спосіб застосування та дози. Препарат застосовуютьвнутрішньо після їди по 1 – 2 таблетки 2 – 3 рази на добу. Максимальна добовадоза – 6 таблеток. Перерва між прийомами становить не менше 6 год.При порушеннях функції нирок та печінкиперерва між прийомами препарату повинна бути не менше 8 год.Препарат не рекомендується приймати понад 5днів як знеболювальний засіб та понад 3 дні як жарознижувальний засіб безпризначення та нагляду лікаря.

Побічна дія. У поодиноких випадкахможливі алергічні реакції (висип, свербіж, кропив′янка); серцебиття, запаморочення,нудота, біль у шлунку. При тривалому прийомі високих доз препарату можутьвиникнути порушення функції печінки та нирок.

Протипоказання. Підвищена індивідуальначутливість до окремих компонентів препарату. Виразкова хвороба дванадцятипалоїкишки, шлунково-кишкові кровотечі, виражені порушення функції печінки та нирок;генетична відсутність глюкозо-6 фосфатдегідрогенази; захворювання крові зісхильністю до крововиливів та кровотеч; наявність глаукоми; бронхіальна астма.Препарат не призначають дітям до 15 років згострими респіраторними захворюваннями, що спричинені вірусними інфекціями,через небезпеку розвитку синдрому Рея, а також через вміст ацетилсаліциловоїкислоти в препараті.Препарат не призначають у перший тримествагітності та період лактації, а також не застосовують під час годуваннягруддю.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Препаратможе посилювати дію засобів, які зменшують згортання крові та агрегацію тромбоцитів,а також побічні дії глюкокортикоїдів, похідних сульфонілсечовини, метотрексату,ненаркотичних аналгетиків та нестероїдних протизапальних засобів. Требазапобігати комбінації препарату з барбітуратами, протисудомними засобами,рифампіцином та алкогольними напоями і іншими препаратами, що містятьпарацетамол та ацетилсаліцилову кислоту.

Передозування. Симптоми: нудота, блювання,біль в шлунку, пітливість, блідість шкірних покривів, тахікардія.Лікування: у випадку передозування промитишлунок протягом перших 4 год, та застосувати активоване вугілля.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому,недоступному для дітей місці.Термін зберігання – 4 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z