Загружается, подождите...

Цитрамон-стома (Citramonum – stoma)


основніфізико-хімічні властивості: таблетки круглої формисвітло-коричневого кольору з вкрапленнями та запахом какао, з плоскоюповерхнею, рискою та фаскою;

склад: 1 таблетка містить:кислоти ацетилсаліцилової – 0,24 г; парацетамолу – 0,18 г; кофеїну – 0,03 г; допоміжні речовини: кислота лимонна, крохмалкартопляний, тальк, кальцію стеарат, какао.

Лікарська форма. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики.Код АТС N 02 B A 51.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Завдяки наявності у таблетці кислотиацетилсаліцилової і парацетамолу препарат має протизапальний, жарознижувальнийта аналгетичний ефекти. Ацетилсаліцилова кислота зумовлює жарознижувальну та протизапальну дії,послаблює біль, гальмує агрегацію тромбоцитів, поліпшує мікроциркуляцію в зонізапалення. Парацетамол зумовлює аналгетичний і жарознижувальний ефекти.Кофеїн сприяє нормалізації тонусу судин головного мозку та прискорюєкровотік, не проявляючи в даній дозі істотного стимулюючого впливу на ЦНС.Фармакокінетика. Кислота ацетилсаліцилова при застосуванні пероральношвидко всмоктується, достатня концентрація у крові спостерігається через 30хвилин, максимальна – через 2 години. Частина препарату всмоктується у шлунку,більша частина – у тонкій кишці.Парацетамол добре всмоктується у верхніх відділах шлунково-кишковоготракту, метаболізується в печінці. Максимальний терапевтичний ефектрозвивається через 2 – 2,5 години. Період напіврозпаду – близько 2 годин. Ізорганізму виводиться з сечею через 4 – 4,5 години.Кофеїн підвищує секрецію шлунка. Механізм дії кофеїну зумовленийпригніченням ферменту фосфодіестерази, що призводить до накопичення всерединіклітин циклічного аденозинмонофосфату. Циклічний АМФ стимулює метаболізм ворганах та тканинах, у тому числі в м’язах та в ЦНС.Із організму компоненти препарату та продукти метаболізму виводятьсячерез нирки.

Показання для застосування. Препарат призначають при слабкому абопомірно вираженому больовому синдромі, при головному болю, мігрені, зубномуболю, невралгії, первинній дисменореї, а також при гіпертермії у дорослих,пов’язаній з грипом, застудними та іншими інфекційними захворюваннями.

Спосіб застосування та дози. Препарат приймають по 1 – 2 таблетки 2 – 3рази на добу. Курс лікування залежить від ефективності терапії і, як правило,не перевищує 7 днів.

Побічна дія. Можуть спостерігатися побічні ефекти, що характерні дляпрепаратів кислоти ацетилсаліцилової: нудота, анорексія, біль в епігастральнійділянці, діарея, ерозивно-виразкові ураження шлунка та кишечнику,тромбоцитопенія, анемія, алергічні реакції, порушення функцій печінки та нирок.При тривалому застосуванні може виникати запаморочення, головний біль, зворотніпорушення зору, шум у вухах, блювання, порушення реологічних властивостей тазсідання крові.Для препаратів парацетамолу характерні алергічні реакції, при триваломузастосуванні не виключені гепатотоксична та нефротоксична дія препарату,анемія, метгемоглобінемія.

Протипоказання. Не рекомендується призначати препарат хворим звиразковою хворобою шлунка та 12-палої кишки, при шлунково-кишкових кровотечах,зниженому зсіданні крові, тяжких порушеннях функцій печінки і нирок, у першітри місяці вагітності та індивідуальній чутливості до кислоти ацетилсаліциловоїі парацетамолу. У зв’язку з наявністю у таблетці кофеїну препаратпротипоказаний при підвищенній збудливості, безсонні, гіпертонії,атеросклерозі, органічних захворюваннях серцево-судинної системи, у старечомувіці, при глаукомі. Діти молодше 12 років з гіпертермією на фоні вірусних захворювань (рисксиндрому Рейє).

Передозування. Можливі симптоми характерні для отруєння кислотоюацетилсаліциловою: виражене порушення показників кислотно-основної рівноваги.Симптомами більш легкого ступеня отруєння є гіпервентиляція, звін у вухах,зниження гостроти зору та слуху, головний біль, запаморочення. При тяжкихотруєннях можуть появлятися марення, тремор, задишка, ексикоз, гіпертермія тарозвитися кома.Парацетамол у терапевтичних дозах практично безпечний. Припередозуванні можливий дискомфорт в епігастрії, алергічні реакції (свербіж,шкірний висип, кропив’янка, набряк Квінке). Рідко відмічається анемія, тромбоцитопенія,метгемоглобінемія.

Особливості застосування. Приймають Цитрамон-Стома перорально після їди.Препарат не рекомендується призначати дітям, жінкам у перші 3 місяці вагітностіта в період лактації. Препарат не впливає на здатність керувати транспортними засобами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не допускається прийом нестероїднихпротизапальних засобів, антикоагулянтів.Кислота ацетилсаліцилова посилює ефект антикоагулянтів,цукрознижувальних засобів, метотрексату, резерпину при їх прийомі внутрішньо. Барбітурати, протисудомні засоби, рифампіцин, а також алкогользбільшують ризик гепатотоксичної дії парацетамолу.

Умови татермін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місціпри температурі не вище 25 0С. Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z