Загружается, подождите...

Цитрамон-м (Citramonum-m)


основні фізико-хімічнівластивості: таблеткисвітло-коричневого кольору з вкрапленнями, із запахом какао, з рискою і фаскою;

склад: 1 таблетка містить кислотиацетилсаліцилової 0,24 г, парацетамолу 0,18 г, кофеїну 0,03 г, кислоти лимонної0,004 г;допоміжні речовини: крохмаль картопляний, полівінілпіролідоннизькомолекулярний медичний, кислота аскорбінова, кальцію стеарат, какао.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики.Код АТС N02B А51.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Знеболювальний,жарознижувальний, протизапальний засіб. Ацетилсаліцилова кислота, парацетамол,кофеїн потенціюють дію один одного. Ацетилсаліцилова кислота інактивуєциклооксигеназу, що призводить до порушення синтезу простагландинів,простацикліну і тромбоксану. Парацетамол переважно впливає на центртерморегуляції в гіпоталамусі і зменшує проведення больової імпульсації. Кофеїнзбуджує дихальний та судинноруховий центри головного мозку. На 30-40 хвилиніпісля прийому препарату відзначається початок знеболювальної дії,жарознижувальна дія виявляється через 50-60 хв і зберігається протягом 2-3 год.Фармакокінетика. Препаратшвидко і практично повністю всмоктується у травному тракті.

Показання для застосування.Слабкийабо помірно-виражений больовий синдром, головний, зубний біль, мігрень,невралгія, артралгія, ревматичні захворювання, первинна дисменорея ізахворювання, що супроводжуються пропасницею різної етіології.

Спосіб застосування і дози.Дорослимпо 1 таблетці 2-3 рази на добу після їди. Вища добова доза для дорослих – 6таблеток (у 3 прийоми). Курс лікування залежить від ефективності терапії, неперевищує 10 днів.

Побічна дія. Препарат звичайно добрепереноситься. Іноді можливі алергічні реакції, виразково-геморагічні ураженняслизової оболонки шлунка і 12-палої кишки, загострення бронхіальної астми,гепато- і нефротоксичні явища.

Протипоказання. Виразкова хвороба шлунка і12-палої кишки, шлунково-кишкова кровотеча, знижене згортання крові, тяжкіпорушення функцій печінки і нирок, перший триместр вагітності, період лактації,дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, індивідуальна непереносимістьацетилсаліцилової кислоти чи парацетамолу.

Передозування. У разі передозуванняпрепарату можливі шлунково-кишкові кровотечі, нудота, блювання, стан збудження,безсоння, гепатит, алергічні реакції.Лікування симптоматичне.

Особливості застосування. Досвід застосуванняпрепарату у дітей відсутній.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Посилює дію лікарських засобів, що знижують згортаннякрові й агрегацію тромбоцитів, посилює побічну дію кортикостероїдів,сульфанілсечовини, метотрексату. Слід уникати комбінованого застосуванняпрепарату з барбітуратами, протисудомними засобами, саліцилатами, рифампіцином,алкоголем.

Умови та термін зберігання.Зберігатив недоступному для дітей, сухому захищеному від світла місці, при температурі15-25 0С. Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z