Загружается, подождите...

Цитрамон- дарниця (Citramonum- darnitsa)


основні фізико-хімічнівластивості: таблетки світло-коричневого кольору звкрапленнями,ззапахом какао;

склад: 1таблетка містить ацетилсаліциловоїкислоти 0,240 г, парацетамолу 0,180 г,кофеїну (в перерахуванні на сухуречовину) 0,030 г, лимонної кислоти харчової 0,006 г;допоміжні речовини: крохмаль картопляний,полівінілпіролідон низькомолекулярниймедичний,кальцію стеарат, какао.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики.Код АТС N02B А51.

Фармакологічнівластивості

Фармакодинаміка: Цитрамон-Дарниця -комбінований препарат, що має аналгетичну, протизапальну, жарознижувальну дії.Компоненти, що входять до його складу, посилюють ефекти один одного.Ацетилсаліцилова кислота зумовлює жарознижувальну та протизапальну дії,послаблює біль, особливо той, що викликаний запаленням, гальмує агрегаціютромбоцитів, поліпшує мікроциркуляцію у вогнищі запалення. Парацетамол зумовлюєаналгетичний і жарознижувальний ефекти.Кофеїн - похідне метилксантину -сприяє нормалізації тонусу судин головного мозку та прискорює кровотік, непроявляючи в даній дозі суттєвого стимулюючого впливу на ЦНС.

Фармакокінетика:Активні сполуки, що входять до складу препарату, швидко всмоктуються утравному тракті. Максимальна їх концентрація в плазмі крові відмічається через2 години після прийому. Компоненти препарату надходять у грудне молоко. Із організму компоненти препарату і продукти їхметаболізму виводяться переважно нирками.

Показання для застосування.ТаблеткиЦитрамону-Дарниця призначають як знеболювальнийзасіб при слабкому або середньому за інтенсивністю больовому синдромі, а такожяк жарознижувальний засіб. Препарат застосовують при головному болю різногопоходження, у тому числі при мігрені, зубному болю, невралгіях, артралгіях,ревматичних захворюваннях, первиннійдисменореї та захворюваннях, що супроводжуються пропасницею різноїетіології.

Спосіб застосування та дози.Препаратпризначають по 1 таблетці 2-3 рази на день після їди. Вища добова дозастановить 6 таблеток (за 3 прийоми). Курс лікування залежить від ефективностітерапії і, як правило, не перевищує 10 днів. Препарат не рекомендуєтьсяпризначати дітям.

Побічна дія. При застосуванні таблетокЦитрамону-Дарниця у окремих хворих можуть
спостерігатисяпобічні реакції, характерні для препаратів ацетилсаліцилової кислоти та парацетамолу:алергічні реакції, виразково-геморагічні ураження шлунка та дванадцятипалої кишки,загострення бронхіальної астми, гепато- та нефротоксичні явища.

Протипоказання.Захворювання травного тракту: виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалоїкишки, шлунково-кишкові кровотечі; знижене згортання крові; тяжкі порушенняфункцій печінки та нирок; дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази. Препарат протипоказанийжінкам у перші 3 місяці вагітності та в період лактації.

Передозування.Можливі шлунково-кишкові кровотечі, алергічні реакції.

Особливості застосування. Зловживання кавою або чаємпри одночасному прийомі препарату можевикликати симптоми передозування кофеїном.Великі дозипрепарату рекомендується запивати лужною мінеральною водою.

Взаємодіяз іншими лікарськими засобами. Посилює дію засобів, які зменшують згортаннякрові та агрегацію тромбоцитів, побічну дію кортикостероїдів,сульфонілсечовини, метотрексату. Не слід приймати Цитрамон-Дарниця укомбінації з барбітуратами, протисудомними засобами, саліцилатами,рифампіцином, алкоголем.

Умовита термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному відсвітла та недоступному для дітей місці. Термін зберігання - З роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z