Загружается, подождите...

Цито – мон (Cito – mone)


основні фізико-хімічні властивості: круглі, плоскі з обох боків, білого кольору шипучі таблетки зіскошеними краями;

склад: кожна шипуча таблетка містить парацетамолу 0,18г; кофеїну 0,03г;ацетилсаліцилової кислоти 0,24г; допоміжніречовини:ароматизатори (апельсиновийароматизатор 860807 TDI1090), сахарин натрію.Формавипуску. Таблеткишипучі.Фармакотерапевтичнагрупа. Аналгетикита антипіретики. Парацетамол у комбінації без психолептиків. КОД АТС N 02B А51.Фармакологічнівластивості.ФармакодинамікаЗа рахунок парацетамолу та кислоти ацетилсаліцилової препарат маєцентральну та периферичну аналгезивну дію, інгібує синтез простагландинів.Має жарознижувальний ефект, що обумовлений гальмуванням впливуендогенних пірогенів на центр терморегуляції у гіпоталамусі. Препарат маєпомірний протизапальний ефект.Кофеїн регулює процеси збудження у головному мозку, знижує стомленість,підвищує фізичну та розумову працездатність. ФармакокінетикаПри застосуванні перорально всмоктування парацетамолу швидкета практично повне. Всмоктування відбувається переважно у тонкому кишечнику.Біодоступність залежить від прийнятої дози і становить 70–90% після прийому peros, максимальна концентрація в плазмі спостерігається через 1/2 – 1 годину.Рівень розподілу досягає не більше 1л/кг. Зв’язок з протеїнамиваріюється від 20 до 50%. Понад 80% кон’югує з глюкуроновою або сірчаною кислотами. Приблизно 3%залишається у незмінному стані.Після прийому терапевтичної дози 90 – 100% речовини знаходять у ниркахпротягом першої доби. Період напіввиведення 1–4 години, тривалість дії – 3-4години.Печінкова недостатність: тривалість напіввиведення залишається майженезмінною у пацієнтів з незначним ступенем печінкової недостатності. В осіб, щостраждають на тяжку печінкову недостатність він, чітко збільшується.Ниркова недостатність: є лише окремі повідомлення відносно пацієнтів знирковою недостатністю, і зовсім немає ніяких посилань на збільшення періодунапіврозпаду. Однак, дозування слід адаптувати. У пацієнтів, що знаходяться підгемодіалізом період напіврозпаду може зменшуватись на 40-50% після вживаннятерапевтичної дози парацетамолу.Особи похилого віку: період напіврозпаду може збільшитись. Кислота ацетилсаліцилова всмоктується у верхніх відділах тонкої кишки.Період напіврозпаду ацетилсаліцилової кислоти – 15 хв., вона перетворюється насаліцилову кислоту. Саліцилова кислота також блокує синтез простагландинів. На80-95% вона зв’язується з білками плазми. Саліцилова кислота метаболізується упечінці та нирках. Період напіврозпаду становить 5 годин. 10% виводитьсянирками у вигляді саліцилової кислоти. Кофеїн всмоктується після прийняття через 1,5-2 години. Періоднапіввиведення – від 5 до 10 годин. Метаболізується ферментом ксантиноксидазою,не перетворюючись у сечану кислоту, тому його можна приймати хворим з подагрою.Кофеїн посилює всмоктування парацетамолу та ацетилсаліцилової кислоти.

Показання для застосування. Цито-мон – швидкодіючий знеболювальний засіб. Препарат допомагає прислабкому та помірному болю. Цито-мон швидко знімає головний біль, включаючибіль при мігрені та підвищеному тиску. Препарат ефективний при болю та ломоті ум’язах, суглобах. Цито-мон полегшує біль при запаленнях горла, знімає біль ужінок під час менструації.

Спосіб застосування та дози. Шипучі таблетки розчиняють у склянці теплоїводи.Дорослі та діти віком від 14 років (з масою тіла понад 40 кг): по 2шипучі таблетки 4 рази на добу. Тривалість курсу лікування – не більше 5 днів.

Побічна дія. Препарат, як правило, добре переноситься, побічніефекти спостерігаються дуже рідко. Найчастіше зустрічаються алергічні реакції увигляді почервоніння шкіри. Дуже рідко може бути короткочасне підвищенняартеріального тиску, тахікардія.Протипоказання.Припідвищеній чутливості (алергії) до парацетамолу та споріднених субстанцій; притяжких функціональних порушеннях печінки (гострому гепатиті, захворюванніЖильбера); при тяжких функціональних порушеннях нирок (нирковому літіазі,нирковій недостатності); при вагітності та лактації;при важкому перебігуартеріальної гіпертензії; дітям до 14 років.

Передозування. При передозуванні парацетамолу у дорослихвідзначаються ознаки гострої інтоксикації з ураженням клітин печінки таканальців нирок. Симптоми: нудота, блювання, біль у животі, збільшення печінки,підвищення рівня трансаміназ, білірубіну. При передозуванні кофеїну відзначаються такі симптоми: збудження,безсоння, нудота, блювання, тахікардія, підвищення артеріального тиску.При найменших підозрах на інтоксикацію одним з компонентів препаратівнеобхідне негайне лікування, яке повинно включати наступні заходи: промиванняшлунка (ефективне протягом перших двох годин), потім приймання активованоговугілля. Прийом внутрішньо ацетилцистеїну. Якщо внутрішньо вживання антидотунеможливе чи ускладнене (тяжке блювання, непритомність), його можна ввестивнутрішньовенно. Потім слід визначити рівень парацетамолу у плазмі (не ранішеніж через 4 години). При судомах слід застосувати діазепам.

Особливості застосування.Обережність необхідна у разі:ниркової або печінкової недостатності, гемолітичної анемії, щосупроводжується дефіцитом глюкозо-6фосфат-дегідрогенази.Обережно застосовувати у літніх пацієнтів, що страждають назахворювання серцево-судинної системи, оскількі може виникнутисудинозвужувальний ефект (підвищення артеріального тиску, тахікардія).Алкоголь може підсилити гепатотоксичний ефект парацетамолу. В такихвипадках терапевтична доза парацетамолу може викликати ушкодження печінки.Тривале застосування аналгетиків, особливо у разі одночасного вживаннядекількох аналгетиків, може призвести до необоротного ушкодження нирок зризиком нефропатії.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Цито-мон зменшує дію снодійних танаркотичних засобів.Парацетамол збільшує в п’ять разів період напіврозпаду хлорамфеніколу. Одночасне вживання алкоголю посилює ризик побічного гепатотоксичногоефекту.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей,прохолодному місці, при температурі не вище +25°С.Препарат не можна використовувати після закінчення терміну придатності.Термін придатности – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z