Загружается, подождите...

Цито – деїн (Cito – dein)


основні фізико-хімічні властивості: круглі, плоскі з обох боків білого кольорушипучі таблетки зі скошеними краями;

склад: кожна таблетка містить парацетамолу 500 мг, кофеїну 30 мг та кодеїнуфосфату 8 мг; допоміжніречовини: ароматизатори(лимонний ароматизатор 84260-51), сахароза.Формавипуску. Таблеткишипучі.Фармакотерапевтичнагрупа.Аналгетики та антипіретики. Парацетамол у комбінації без психолептиків.КОД АТС N 02B Е51.Фармакологічнівластивості.ФармакодинамікаПарацетамол забезпечує центральну та периферичну аналгезивну дію,інгібує синтез простагландинів. Препарат має помірний протизапальний ефект. Кофеїн регулює процеси збудження у головному мозку, знижує стомленість,підвищує фізичну та розумову працездатність. Кодеїн, який входить до складу препарату, підсилює аналгезивну дію. Кодеїнтакож пригнічує активність кашльового центру.ФармакокінетикаПри застосуванні перорально, всмоктування парацетамолу швидке тапрактично повне. Всмоктування відбувається переважно у тонкому кишечнику.Біодоступність залежить від прийнятої дози і становить 70–90% після прийому peros, максимальна концентрація в плазмі спостерігається через 1/2 – 1 годину.Рівень розподілу досягає не більше 1л/кг. Зв’язок з протеїнами варіюєвід 20 до 50%. Понад 80% кон’югує з глюкуроновою або сірчаною кислотами. Приблизно 3%залишається у незмінному стані.Після прийому терапевтичної дози 90 – 100% речовини знаходять у ниркахпротягом першої доби. Період напіввиведення 1–4 години, тривалість дії – 3-4години.Печінкова недостатність: тривалість напіввиведення залишається майженезмінною у пацієнтів з незначним ступенем печінкової недостатності. В осіб, щостраждають на тяжку печінкову недостатність вона збільшується.Ниркова недостатність: є лише окремі повідомлення відносно пацієнтів знирковою недостатністю, і зовсім немає ніяких посилань на збільшення періодунапіврозпаду. Однак, дозування слід адаптувати. У пацієнтів, що знаходяться підгемодіалізом, період напіврозпаду може зменшуватись на 40-50% після вживаннятерапевтичної дози парацетамолу.Особи похилого віку: період напіврозпаду може збільшитись.Кофеїн всмоктується після прийняття через 1,5-2 години. Періоднапіввиведення – від 5 до 10 годин. Метаболізується ферментом ксантиноксидазоюне перетворюючись у сечану кислоту, тому його можна приймати хворим з подагрою.10% кодеїну перетворюється у морфін, період напіввиведення – 3 години.Кодеїн метаболізується у печінці.Показаннядля застосування. Цито-деїн приймають при інтенсивному болю різної етіології.Добре знімає головний та зубний біль. Цито-деїн ефективний при ревматичномуболю, болю при радикуліті. Приймають для полегшення болю після травм, а такожфантомного болю. Препарат ефективний при болю у жінок під час менструації.Знімає біль при запаленнях горла. Цито-деїн ефективний при больовому синдроміпри злоякісних новоутвореннях на початковій стадії.

Спосіб застосування та дози. Шипучі таблетки розчиняють у склянці теплої води.Дорослі та діти віком від 12 років (з масою тіла понад 40 кг): по 2шипучі таблетки 4 рази на добу.Можна приймати не більше 8 таблеток за 24 години. Тривалість лікуванняне більше 5 днів.

Побічна дія.Препарат, як правило, добре переноситься, побічні ефектиспостерігаються дуже рідко. Найчастіше зустрічаються алергічні реакції увигляді почервоніння шкіри. Дуже рідко може бути короткочасне підвищенняартеріального тиску, тахікардія.Протипоказання.Припідвищеній чутливості щодо парацетамолу та споріднених субстанцій; при тяжкихфункціональних порушеннях печінки (гострому гепатиті, захворюванні Жильбера); притяжких функціональних порушеннях нирок (нирковому літіазі, нирковійнедостатності); при вагітності та лактації; дітям віком до 12 років.

Передозування.При передозуванні парацетамолу відзначаються ознаки гостроїінтоксикації з ураженням клітин печінки та канальців нирок. Симптоми: нудота,блювання, біль у животі, збільшення печінки, підвищення рівня трансаміназ,білірубіну.При передозуванні кодеїну може з’явитись збудження, тахікардія,гіпотензія,іноді – судоми.При передозуванні кофеїну відзначаються такі симптоми: збудження,безсоння, нудота, блювання, тахікардія, підвищення артеріального тиску.При найменших підозрах на інтоксикацію одним з компонентів препаратунеобхідне негайне лікування, яке повинно включати наступні заходи: промиванняшлунка (ефективно протягом перших двох годин), потім приймання активованоговугілля. Прийом внутрішньо ацетилцистеїну. Якщо вживання внутрішньо антидотунеможливе чи ускладнене (тяжке блювання, непритомність), його можна ввестивнутрішньовенно. Потім слід визначити рівень парацетамолу у плазмі (не ранішеніж через 4 години). При судомах слід застосувати діазепам.

Особливості застосування.Обережність необхідна у разі:ниркової або печінкової недостатності, гемолітичної анемії, щосупроводжується дефіцитом глюкозо-6фосфат-дегідрогенази.Алкоголь може підсилити гепатотоксичний ефект парацетамолу. В такихвипадках терапевтична доза парацетамолу може викликати ушкодження печінки.Тривале застосування аналгетиків, особливо у разі одночасного вживаннядекількох аналгетиків, може призвести до необоротного ушкодження нирок зризиком нефропатії, що буде спричинене аналгетиками.При прийманні згідно з інструкцією препарат не впливає на здатністькерувати транспортними засобами. При перевищенні терапевтичної дози виникаєсонливість та уповільнена реакція, тому не слід керувати транспортом.

Взаємодія з лікарськими засобами.Препарат зменшує дію снодійних та наркотичних засобів.Парацетамол збільшує в п’ять разів період напіврозпаду хлорамфеніколу. Одночасне вживання алкоголю посилює ризик побічного гепатотоксичногоефекту.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей,прохолодному місці, при температурі не вище +25°С.Препарат не можна використовувати після закінчення терміну придатності.Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z