Загружается, подождите...

Кромітал™ (Chromital™)


міжнародна назва: кромоглікат натрію;

основні фізико-хімічнівластивості: суспензія білого або майже білого кольору;

склад: 1 інгаляційна дозамістить 1 мг або 5 мг кромоглікату натрію B P; допоміжні речовини: пропелент 12, пропелент 11,сорбітан тріолет.

Форма випуску. Дозований аерозоль дляінгаляцій.

Фармакотерапевтична група. Протиастматичнізасоби, що застосовуються інгаляційно. Код АТС R03B C01.

Фармакологічні властивості. Активний компонентпрепарату КРОМІТАЛÔ - кромоглікат натрію належить до групи заміщенихетиламінів, які перешкоджають дегрануляції сенсибілізованих лаброцитів услизовій оболонці бронхів та виділенню ними речовин – медіаторів (ПРСА,гістаміну, брадикініну, лейкотрієну), що викликають алергічне запалення.Завдяки цьому препарат запобігає бронхоспазму.Фармакокінетика. Після інгаляції приблизно 10% препарату проникає уверхні дихальні шляхи. Інша частина видихається або проковтується тавидаляється системою травлення. При цьомувсмоктується лише 1% препарату, що надійшов до травного тракту. Періоднапіввиведення 1,5-2 год, в організмі не накопичується. Приблизно 65% зворотнозв’язується з білками плазми і не метаболізується. Виводиться у незміненомувигляді із сечею та калом.

Показання для застосування. Базисна терапіябронхіальної астми легкого та середнього ступеня тяжкості, профілактика нападів бронхіальної астми, які можуть бути викликані алергією, фізичнимнавантаженням, холодним повітрям, стресом або хімічними подразниками.

Спосіб застосування та дози. Оскільки лікування задопомогою інгалятора КРОМІТАЛ™ є профілактичним, дуже важливо, щоб застосуванняпрепарату було регулярним. Тривалість лікування становить від 3 тижнів ібільше, і визначається індивідуально для кожного хворого. Після досягненняоптимального терапевтичного ефекту можливий перехід на підтримуючу дозу, якавизначається індивідуально.Дорослим і дітям старше 5 років призначають 2інгаляційні дози 4 рази на добу. У тяжких випадках або в разі контакту залергеном доза може бути підвищена до максимальної (6 – 8 інгаляцій на добу).Для профілактики бронхоспазму перед фізичнимнавантаженням інгаляцію проводять за 15-30 хв до його початку.Перед використанням інгалятор треба добреструсити і зняти пилезахисний ковпачок. Зробити повільний видих і взяти до ротамундштук, щільно обхопивши його губами.Розпочати глибокий, повільний вдих, одночаснонатискаючи на металевий балончик донизу, до упору. Після приймання однієїінгаляційної дози слід затримати дихання приблизно на 10 секунд. Через однухвилину таким же чином прийняти другу інгаляційну дозу. Не слід робити видихчерез інгалятор, це з часом може призвести до блокування виходу спрея зінгалятора. Після використання треба знову одягти пилезахисний ковпачок.Мундштук слід промивати і висушувати 2 рази на тиждень. Якщо інгалятор використовується вперше, спочаткутреба зробити 1-2 розпилення у повітря.

Побічна дія. Можливі дертя в горлі,рефлекторний кашель та бронхоспазм. Дуже рідко – ангіоневротичний набряк,кропив’янка, артеріальна гіпотензія, колапс, нудота.

Протипоказання. Підвищена чутливістьдо будь-якого з компонентів препарату.Не застосовують дітям віком до 5 років.

Передозування. Малоймовірне; припідозрі на передозування рекомендовано спостереження лікаря, а при необхідності– симптоматична терапія.

Особливості застосування. КРОМІТАЛ™ єпрофілактичним препаратом і не застосовується для зняття нападу бронхіальноїастми. Не рекомендується раптово припиняти застосуванняпрепарату. Якщо виникає необхідність відмінити курс лікування, це слід зробитипоступово, протягом тижня.Застосування препарату дає змогу знизити дозуглюкокортикостероїдів, однак зниження дози повинно бути поступовим і піднаглядом лікаря.При застосуванні препарату під час вагітностіслід дотримуватись обережності, особливо у першому триместрі вагітності.Кромоглікат натрію не потрапляє в грудне молоко і не спричиняє небажаноговпливу на немовлят.Не впливає на роботу зі складними механізмами такерування транспортом.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Можна застосовувати разом з бронхолітичними засобами та глюкокортикостероїдами.

Умови та термін зберігання. Зберігати прикімнатній температурі не вище 25оС, в місці, недоступному для дітей.Вміст балончика знаходиться під тиском; інгалятор не можна проколювати,піддавати дії вогню та нагріванню.Термін придатності - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z