Загружается, подождите...

Цефтриаксону натрієва сіль (Ceftriaxoni natrium)


міжнародна назва: ceftriaxone;

основні фізико-хімічні властивості: порошок білого або білого з жовтим відтінкомкольору; легко розчиняється у воді, розчині натрію хлориду ізотонічного і у 5 %розчині глюкози;

склад: 1 флакон містить цефтриаксону натрієвої солі - 1г.

Форма випуску. Порошок для приготування розчину для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби для системногозастосування. Цефалоспорини і споріднені речовини. Цефтриаксон. Код АТС J01DA13.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Цефтриаксон - цефалоспориновий антибіотик ІІІпокоління. Має бактерицидну дію, пригнічує синтез клітинної мембрани, in vitro- ріст грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів. Цефтриаксон стійкийвідносно беталактамних ферментів (як пеніцилінази, так і цефалоспоринази, щовиробляє більшість грампозитивних і грамнегативних бактерій).Звичайно ефективний: грампозитивні (епідермальний стафілокок,стрептокок pneumoniae, viridans та bovis) і грамнегативні (ентеробактерії, Е.coli, клебсієла, штами протею, морганела, шигела, збудники менінгіту і гонореї,холерний вібріон). Багато штамів перелічених мікроорганізмів, що у присутностіінших антибіотиків, наприклад, пеніцилінів, цефалоспоринів перших поколінь іаміноглікозидів, стійко розмножуються, чутливі до цефтриаксону. Treponemapallidium чутлива до цефтриаксону як in vitro, так і у дослідах на тваринах. Заклінічними даними при первинному і вторинному сифілісі відмічають високуефективність цефтриаксону. Фармакокінетика. Біодоступність при внутрішньом’язовому введенністановить 100%. Період напіввиведення у здорових дорослих, яких досліджували,становить приблизно 8 годин, у новонароджених - до 8 днів. У дорослихвиділяється 50 - 60% цефтриаксону з сечею у незміненому вигляді, і з жовчю - 40- 50 %.

Показання для застосування. Інфекції, спричинені чутливими до цефтриаксонупатогенними мікроорганізмами: сепсис, менінгіт, запальні процеси черевноїпорожнини, кісток, суглобів, з’єднувальної тканини, шкіри, нирок ісечовидільних шляхів, дихальних шляхів, особливо пневмонії, інфекційні процесиу хворих зі зниженою функцією імунної системи, а також інфекції вуха, горла,носа, геніталій, у тому числі гонорея.

Спосіб застосування та дози. Цефтриаксону натрієва сіль вводитьсявнутрішньом’язово. Для внутрішньом’язового введення препарат розчиняють устерильній воді для ін’єкцій у співвідношенні 1г у 3,5 мл води.Внутрішньом’язові ін’єкції у верхній зовнішній квадрант великогосідничного м’яза повинні бути глибокими. З метою усунення болючості в місціін’єкцій можливе використання 1% розчину лідокаїну.Рекомендовані дози. Дорослим і дітям старше 12 років - добова 1 - 2 г(вводять 1 раз на добу). У тяжких випадках добова доза становить до 4 г (2введення через 12 годин);- новонародженим – добова доза 20 - 50 мг/кг маси тіла при одноразовомувведенні;- немовлятам – добова доза 20 - 75 мг/кг;- дітям від 1 до 12 років – добова доза 20 - 75 мг/кг;- людям похилого віку призначають у звичайній дозі для дорослих.Тривалість лікування залежить від характеру і ступеня тяжкостіпатологічного процесу. Звичайно тривалість лікування становить 4 – 14 днів, алепри тяжких інфекційних захворюваннях може знадобитися триваліша терапія, якувизначає лікар.

Побічна дія. Нудота, блювання, пронос, глосит, гранулоцитопенія,гемолітична анемія, тромбоцитопенії, застійні явища у жовчному міхурі,пропасниця, олігурія, алергічні реакції, у поодиноких випадках анафілактичніреакції. Можуть розвиватися явища подразнення в місці ін’єкції, підвищеннятемператури тіла.

Протипоказання. Підвищена чутливість до цефалоспоринів іпеніцилінів. Не слід призначати жінкам під час вагітності, особливо у перші тримісяці, і у період лактації, тільки у разі крайньої необхідності.

Передозування. Надто високі концентрації Цефтриаксону натрієва сільу плазмі можуть бути знижені за допомогою гемодіалізу або перитонеальногодіалізу. Для лікування випадків передозування рекомендовані симптоматичнізаходи.

Особливості застосування. При тривалому застосуванні необхідний періодичнийконтроль за формулою крові.У новонароджених з гіпербілірубінемією і у недоношених новонародженихзастосування препарату вимагає великої обережності.Розчин Цефтриаксону натрієвої солі не слід змішувати або вводитиодночасно з іншими антимікробними препаратами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При застосуванні препарату в комбінації зантибіотиками - аміноглікозидами може бути взаємне посилення дії, томунеобхідний вибір оптимальних доз препаратів.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеномувід світла місці, при температурі не вище 25˚С.Термін придатності 2 роки. Не використовувати після закінчення термінупридатності, вказаного на упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z