Загружается, подождите...

Кмину плоди (Carvi fructus)


основні фізико-хімічні властивості: плід – вислоплодник, що складається з двохнапівплодиків (мерикарпіїв), частіше розсипаний. Мерикарпій довгастої форми,часто більше або менше серповиднозігнутий, стиснутий з боків, до верхівки трохизвужений, з надматочковим диском і залишком стовпчика. Зовнішній бік мерикарпіювипуклий, внутрішній плоский. Кожний мерикарпій має 5 сильно виступаючихподовжніх порібрин: 3 з яких знаходяться на випуклому боці, 2 - з боків.Довжина плодів 3-7 мм, ширина - 1-1,5 мм. Колір темно-бурий, з тонкими світлимисмужками на ребрах. Запах сильний, ароматний. Смак пекучий, гіркуватий, пряний;

склад: кмину

плоди.

Форма випуску. Плоди.

Фармакотерапевтична група. Вітрогонний засіб. Код АТС: А02Х.

Фармакологічні властивості. Плоди кміну містять олію ефірну (до 7 %), оліюжирну (до 16 %), речовини дубильні, флавоноїди (кверцетин, кемпферол,ізорамнетин), пігменти, смоли, віск, кумарини, солі мінеральні, кислотуаскорбінову. Справляють бактерицидну, спазмолітичну, вітрогонну,відхаркувальну, проносну, жовчогінну та потогінну дію, посилюють лактаціюжінок, які годують груддю.

Показання для застосування. Для покращання травлення при метеоризмі,атонії кишечнику, хронічних холециститах, колітах.

Спосіб застосування та дози. 10 г (1 столова ложка) плодів вміщують вемальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) кип’яченої води кімнатної температури,закривають кришкою і настоюють на киплячій водяній бані 15 хв. Охолоджують прикімнатній температурі 45 хв, проціджують, залишок віджимають до процідженогонастою. Настій доводять кип’яченою водою до 200 мл. Дорослі приймають у тепломувигляді, по 1/3-1/2 склянки, 2-3 рази на день, за 20 хв до їди (як вітрогоннеприймають після їди). Діти за рекомендацією лікаря залежно від віку – від 1столової ложки до 1/4 склянки, 2-3 рази на день, за 20 хв до їди (як вітрогоннеприймають після їди). Перед вживанням настій рекомендується збовтувати.

Побічна дія. Не виявлена.

Протипоказання. Індивідуальна непереносимість речовин, що містятьсяв лікарському засобі.

Передозування. Не спостерігалося.

Особливості застосування. Приймають у теплому вигляді за 20 хв до їди (яквітрогінне приймають після їди).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не вивчалася.

Умови зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла танедоступному для дітей місці. Приготований настій – у прохолодному місці не більше2 діб. Термін придатності препарату становить 3 роки. Не застосовувати післязакінчення терміну придатності зазначеному на упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z