Загружается, подождите...

Вугілляактивоване (Carbo activatus)


міжнароднаназва: сarbo activatus;

основніфізико-хімічні властивості: таблетки круглої формичорного кольору з плоскою поверхнею, без запаху;

склад: 1 таблетка містить: вугілля активованого – 0,25 г;допоміжні речовини: крохмаль картопляний, тальк.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Ентеросорбенти. Код АТС А07В А01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Вугілля активованетваринного або рослинного походження. У зв’язку зі спеціальною обробкою вугілляактивоване має велику поверхневу активність і здатне адсорбувати гази,алкалоїди, токсини та інші речовини.Фармакокінетика. Препарат із кишок не всмоктується іповністю виводиться з каловими масами – через 8 – 24 години.

Показання для застосування. Гострі отруєння: побутові,промислові, харчові, лікарськими препаратами, харчовій інтоксикації, отруєнніалкалоїдами, солями важких металів, а також диспепсія, метеоризм.

Спосіб застосування та дози. Вугілля активованепризначають внутрішньо при отруєннях по 20 – 30 г на прийом. Таблеткирозтирають у порошок і розбовтують у стакані води. У вигляді аналогічної формиздійснюють також промивання шлунка. В умовах підвищеної кислотності таметеоризму призначають внутрішньо по 1 – 2 г (у стакані води) 3 – 4 рази надобу. При отруєннях застосовують також суміш такого складу: вугілляактивованого – 2 частини, таніну та окису магнію – по 1 частині. Призначають увигляді суспензії (2 столові ложки суміші на 200 мл теплої води).Курс лікування при гострих захворюваннях складає 3 –5 днів, при хронічних захворюваннях, які зумвлені ендогенними інтоксикаціями –10 – 15 днів.

Побічна дія. Запори або проноси. При триваломузастосуванні збіднення організму вітамінами, гормонами, жирами, білками.

Протипоказання. Виразкові ураження органів шлунково-кишковоготракту, шлункові кровотечі.

Передозування. Може спостерігатися поява або посилення запорів, якізникають після зменшення дози.

Особливості застосування. Кал після прийому препарату забарвлюється в чорнийколір.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Завдяки адсорбуючим властивостям вугілляактивоване здатне зменшувати ефективність лікарських засобів, які приймаютьсяодночасно з ним. Тому препарат приймається за 1 – 1,5 години до та післяприйому ліків.

Умови та термін зберігання. Препарат слід зберігативнедоступному для дітей, сухому місці, окремо від речовин і матеріалів, щовиділяють пари і гази, при температурі не вище 25 0С.Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z