Загружается, подождите...

Кальцію цитрат (Calciicitras)


міжнародна та хімічна назва: Calcium citrate; кальціюцитрат;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору зплоскою поверхнею, рискою і фаскою;

склад: кальцію цитрату 0,5 г; допоміжні речовини – крохмаль картопляний, кальцію стеарат,тальк - до 0,55 г.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Препарати кальцію. Код ATC A12A.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Кальціюцитрат поповнює нестачу іонів кальцію в організмі при функціональній(фізіологічна підвищена потреба в результаті росту, звичайних крововтрат ужінок, вимивання кісткового кальцію у людей похилого віку та ін.) тапатологічній (травми, кровотечі, порушення всмоктування із шлунково-кишковоготракту, зменшення реабсорбції кальцію у нирках та ін.) недостатності поповненняорганізму іонами кальцію, при гіперфосфатемії. Може застосовуватися як антацидпри підвищеній кислотності шлункового соку.Фармакокінетика. Із кишечника кальцій абсорбується урозчинній іонізованій формі. Для його абсорбції необхідна присутність вітамінуD. Розчинення препарату краще відбувається в кислому шлунковому середовищі.Розчинений іонізований кальцій добре проникає у всі тканини і органи, проходитьчерез плацентарний бар’єр, попадає в грудне молоко. Виводиться із організму восновному з фекаліями у вигляді неабсорбованого кальцію, приблизно 20 %виводиться із сечею нирками.

Показання для застосування. Гіпокальціємія, викликанакровотечами різного походження; для поповнення збільшеної потреби в іонахкальцію у дітей, вагітних та годуючих груддю жінок, при травмах, порушеннівсмоктування при захворюваннях шлунково-кишкового тракту та підвищеному рівнівиведення кальцію через нирки та кишечник. Остеопороз у людей похилого віку,остеомаляція, гіпопаратиреоз, зневоднення організму різного генезу, алергічнізахворювання та алергічні ускладнення при прийомі медикаментів, підвищенапроникливість судинної стінки. Захворювання шкіри, гепатити різного походження,пароксизмальні міоплегії, знижене зсідання крові, нефрити.

Спосіб застосування та дози. Для лікування по 2 – 6таблеток на день, розділивши добову дозу на 3 - 4 прийоми. Приймати перед їдоюабо через 1 – 1,5 години після їди. З метою профілактики призначають по 1таблетці тричі на день. Немовлятам до 6 місяців 1/2 таблетки (250 мг) подрібнюють,а потім розчиняють в невеликій кількості молока і дають випити. Дітям 6 - 12місяців призначають по 1/2 таблетки 2 рази на день, дітям 1 - 10 років –1 – 2таблетки, 10 - 18 років - 2 – 3 таблетки на день.

Побічна дія. При застосуванні препарату можутьспостерігатись диспептичні явища (запор або послаблення стула, нудота,блювання, втрата апетиту, болі в животі), поліурія, гіперкальціурія, уролітіаз.

Протипоказання. Гіперкальціємія, уролітіаз,фібриляція шлуночків, підвищена чутливість до складових компонентів препарату.

Передозування. Після однократного вживаннявисоких доз препарату можливі диспептичні явища. Розвиток гіперкальціємії таінших токсичних проявів є маловірогідним.

Особливості застосування. Абсорбція препарату зменшуєтьсяпри гіпоацидній шлунковій секреції та ахлоргідрії.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не рекомендуєтьсяодночасний прийом з антацидами, що містять алюміній (альмагель, фосфалюгель,маалокс та ін.) через зменшення їх ефективності. Не бажано призначати разом зіншими препаратами кальцію.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому,захищеному від світла місці. Термін придатності 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z