Загружается, подождите...

Каффетинск (Caffetin sc)


основні фізико-хімічні властивості: круглі, плоскі таблетки білого кольору зфасеткой, на одному боці позначено знак фірми Алкалоїд, на іншому – лінія розлому;

склад:1 таблетка містить пропіфеназону 210 мг, парацетамолу 250 мг, кофеїну50 мг; допоміжні речовини: магнію стеарат, натрію лаурилсульфат, натріюкрохмальгліколят, кремнію діоксид колоїдний безводний, повідон, кальцію дигідрофосфат,целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, гліцерил бегенат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики. Парацетамол, комбінаціїбез психолептиків. Код АТС N02B Е51.

Фармакологічні властивості.Комбінований препарат з аналгезивною та антипіретичною дією.Парацетамол та пропіфеназон мають аналгезивну дію, а кофеїн, у своючергу, вважається речовиною, яка підсилює аналгезивну дію інших компонентів.Парацетамол та пропіфеназон мають жарознижувальну та слабко вираженупротизапальну дію. Механізм дії пов’язаний зі здатністю інгібувати синтезпростагландинів.Комбінація препарату забезпечує досягнення аналгезивного ефекту,причому застосування невеликих кількостей, які входять до складу компонентів,зменшує ризик їхньої побічної дії.Фармакокінетика.Усі активні компоненти препарату “Каффетин ск” мають подібнийфармакокінетичний профіль, який виправдовує раціональність аналгетичноїкомбінації. Всмоктуються дуже швидко, їх максимальні концентрації у плазмідосягаються через 30 – 60 хвилин після приймання. Метаболізуються у печінці тавиводяться з сечею.Під час біотрансформації парацетамолу утворюється невелика кількістьтоксичного метаболіту N-acetil-p-benzo-quinonеiminе, який може спричинитипатологічні зміни у печінці.Доведено, що кофеїн покращує абсорбцію інших компонентів препарату.

Показання для застосування. Больовий синдром малої та середньої інтенсивності різного генезу: головнийта зубний біль, мігрень, невралгія, міалгія, післяопераційні та посттравматичністани, ішіалгія, артралгія, альгодисменорея та гарячка при грипозних інфекціях.

Спосіб застосування та дози.Дорослим призначають по 1 таблетці 3 – 4 рази на день. При гостромуболю рекомендують застосовувати 2 таблетки одразу. Максимальна добова доза –6 таблеток.Дітям від 7 до 10 років призначають по ¼ таблетки 1– 4 рази надень, максимальна добова доза становить 11/2 таблетки.Дітям від 10 до 12 років призначають по ½ таблетки 1– 4 рази надень, максимальна добова доза становить 21/2 таблетки.Дітям від 12 до 14 років призначають по 1 таблетці 1– 2 рази на день,максимальна добова доза – 3 таблетки.Каффетин ск є комбінованим аналгезивним засобом, який застосовується занеобхідністі, але його не можна застосовувати для тривалої терапії.Максимальний курс лікування – 3 – 5 днів.

Побічна дія.Терапевтичні дози препарату добре переносяться та не спричиняютьпобічної дії через невеликі дози активних компонентів, які входять до складупрепарату.У поодиноких випадках наявні такі побічні ефекти: нудота, біль вепігастрії, блювання; можливі порушення функції печінки; лейкопенія,нейтропенія, панцитопенія, у деяких пацієнтів – агранулоцитоз, тромбоцитопенія;алергічні реакції. У дітей можлива підвищена збудливість та порушення сну.

Протипоказання.Підвищена чутливість до компонентів препарату; серйозні порушенняфункції нирок, печінки та кровотворення; хронічний активний алкоголізм; гострапорфірія; дефіцит глюкозо-6-фосфат дегідрогенази; дитячий вік до 7 років;період вагітності та годування груддю; порушення сну, підвищена збудливість.

Передозування.При передозуванні препарату кожен активний компонент може спричинитиспецифічну симптоматику.Великі дози парацетамолу та його передозування можуть призвести дотяжкого порушення функції печінки і в поодиноких випадках до гостроготубулярного ниркового некрозу; специфічним антидотом є N-ацетилцистеїн.Передозування пропіфеназону може спричинити ураження ЦНС (судоми, кома).Кофеїн у великих дозах може спричинити тахікардію, блювання, неспокій,судоми.

Особливості застосування.Слід обережно призначати препарат пацієнтам з порушеннями функціїнирок, печінки, дихальних органів, з дискразією крові або супресією кістковогомозку.При появі ознак побічних ефектів застосування препарату необхідноодразу відмінити. З обережністю треба призначати препарат дітям.Вплив на здатність керувати автотранспортом та механізмамиКаффетин ск не впливає на здатність керувати автотранспортом тамеханізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Немає даних про спеціфічну взаємодію препарату з іншимилікарськими засобами, яка викликає значні клінічні зміни. Не рекомендується одночасно застосовувати препарат з лікарськимизасобами, які стимулюють ЦНС, інгібіторами МАО, пероральними антикоагулянтами,нестероїдними антифломаторами та лікарськими засобами і напоями, які містятьалкоголь і кофеїн. Алкоголь, фенобарбітал, фенітоїн, карбамазепін, ізоніазид та рифампіцинпідвищують гепатотоксичність парацетамолу.

Умови та термін зберігання.Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 250С. Термін придатності– 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z