Загружается, подождите...

К о л д фл ю (C o l d fl u)


основні фізико-хімічні властивості: таблетки рожевого кольоруз вкрапленнями, круглі, плоскі, зі скошеними краями, з розподільчою рискою наодному боці та гладенькі з іншого боку;

склад: 1 таблетка містить: парацетамолу 500 мг; кофеїну 30 мг, хлорфенірамінумалеату 2 мг, фенілпропаноламіну гідрохлориду 25 мг; допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний,вода очищена, магнію стеарат, натрію крохмальгліколят, натрію метилпарабен,натрію пропілпарабен, барвник Ponceu 4 R, титану діоксид, ПВПК-30.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики. КодАТС N 02B.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Парацетамол має аналгетичну,жарознижувальну та слабко виражену протизапальну дію за рахунок пригніченнясинтезу простагландинів у центральній нервовій системі ( ЦНС).Хлорфеніраміну малеат – блокатор гістамінових рецепторів,який пригнічує біологічні ефекти гістаміну. Має протиалергічну дію, сприяєзменшенню проявів місцевих ексудативних реакцій слизової оболонки носа іпридаткових пазух. Пригнічує симптоматику риніту, ринорею, різь в очах,неприємні відчуття в носоглотці та гортані.Фенілпропаноламіну гідрохлорид – адреноміметик. Завдякисудинозвужувальній дії, а також внаслідок безпосередньої стимуляціїα-адренорецепторів кровоносних судин слизової оболонки носа, зменшує явищаназальної гіперемії, набряку, покращує прохідність дихальних шляхів.Механізм дії кофеїну зумовлений пригніченням ферментуфосфодіестерази, що призводить до внутрішньоклітинного накопичення цАМФ.Останній посилює глікогеноліз, стимулює метаболізм в органах і тканинах, у томучислі в ЦНС та м’язах. Кофеїн посилює і регулює процеси збудження у коріголовного мозку. Нейрохімічний механізм стимулюючої дії кофеїну полягає у йогоздатності блокувати специфічні Р1 “пуринові” (або аденозинові)рецептори мозку, ендогенним лігандом яких є аденозин, який зменшує процесизбудження у мозку. Кофеїн стимулюює ЦНС, підвищує розумову та фізичнуактивність, зменшує відчуття втоми, збільшує силу та частоту серцевихскорочень.Кофеїн збуджує дихальний і судиноруховий центри, підвищуєтонус судин головного мозку, розширює судини скелетних м’язів, серця, нирок,зменшує агрегацію тромбоцитів.Колдфлю забезпечує терапевтичний ефект протягом 12 годпісля прийому. Фармакокінетика. Парацетамол швидко і майже повністюадсорбується із шлунково-кишечного тракту (ШКТ). Максимальна концентрація вплазмі досягається через 30–60 хв. Метаболізується в печінці і виводиться зсечею у вигляді глюкуронідних, сульфатних і цистеїнових сполук. Періоднапіввиведення – близько 2 год.Кофеїн добре всмоктується із травної системи. Розподіляється ворганізмі рівномірно. Легко проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр.Біотрансформація: деметилювання та окислення. Виводиться із сечею у виглядіметаболітів, близько 8% - у незміненому стані. Період напіввиведення становить3,9-5,3 год, повністю виділяється через 24 год. Фенілпропаноламіну гідрохлорид швидко і повністю адсорбується із ШКТ.Максимальна концентрація в плазмі досягається через 1–2 години. Не піддаєтьсяпресистемному метаболізму, тому біодоступність становить близько 100%. Періоднапіврозпаду 3–5 год. Близько 90–100% виводиться у незміненому стані із сечеюпротягом 24 год після прийому. Хлорфеніраміну малеат добре адсорбується із ШКТ, дія йогорозпочинається через 30 хв після прийому і триває протягом 3–6 год. Піддаєтьсяметаболізму при “першому проходженні” через печінку і, можливо,внутрішньопечінковій рециркуляції. Прийом хлорфеніраміну з їжею значно зменшуєйого біодоступність. Незначна кількість препарату виділяється у незміненомустані з сечею. Більша частина виводиться з організму у вигляді продуктівметаболізму.

Показання для застосування. Симптоматичне лікування застуднихзахворювань та грипу. Колдфлю також показаний при ринітах будь-якої етіології,у тому числі алергічному, при головному болю, гарячкових станах, пов’язаних іззапальними захворюваннями верхніх дихальних шляхів.

Спосіб застосування та дози. Дорослим по 1 таблетці 3–4рази на добу. Дітям віком від 12 років – ½ таблетки 3–4 рази на добу абоза призначенням лікаря.

Побічна дія. З боку ЦНС: сонливість, порушеннясну, підвищена збудливість (особливо у дітей). З боку ШКТ: втрата апетиту,нудота, диспептичні явища, відчуття дискомфорту в епігастральній ділянці.Алергічні реакції: зрідка можуть спостерігатися дерматологічні реакції увигляді висипу, свербежу. З боку системи кровотворення: анемія,тромбоцитопенія.Побічні ефекти пов’язані з холіноблокуючою дією хлорфенірамінумалеату: сухість у роті, утруднене сечовипускання, порушення акомодації,підвищення внутрішньоочного тиску.

Протипоказання. Вагітність і період лактації. Вікдо 12 років. Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Передозування. Спостерігається посилення симптомів побічної дії.Лікування: промивання шлунка, прийом активованого вугілля, за необхідності –симптоматична терапія.

Особливості застосування. Препарат слід призначати зобережністю хворим з тяжкою нирковою або печінковою недостатністю, тяжкоюформою артеріальної гіпертонії, хронічною серцевою недостатністю,гіпертиреозом, цукровим діабетом, аденомою передміхурової залози з порушеннямсечовипускання. У період лікування препаратом слід уникати керуваннятранспортними засобами, роботи з механізмами та інших небезпечних видівдіяльності. Не вживати алкоголь.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не слід призначатиодночасно з іншими препаратами, які містять парацетамол, щоб уникнутипередозування.

Умови та термін зберігання.Зберігати при температурі до +25 °С, усухому та недоступному для дітей місці. Термін придатності – 4 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z