Загружается, подождите...

Бускоцин-м (Buscosіne-m)


міжнародна тахімічна назви: скополамін; [7(S)-(1альфа,2бета,4бета,5альфа,7бета)]-9-бутил-7-(3-гідрокси-1-оксо-2-феніл-пропокси)-9-метил-3-окса-9-азоніатрицикло[3.3.1.02,4]нонана бромід;

основніфізико-хімічні властивості: супозиторії білого чимайже білого кольору, сигароподібної форми;

склад: 1 супозиторіймістить гіосцину-N-бутилброміду 0,01 г;допоміжні речовини: твердий жир.

Форма випуску. Супозиторії.

Фармакотерапевтичнагрупа. Напівсинтетичні алкалоїди беладонни, четвертинні амонієвісполуки. АТС АОЗВ В01.

Фармакологічнівластивості. Блокатор м-холінорецепторів. Спричинює атропіноподібні ефекти:розширення зіниць, параліч акомодації, підвищення внутрішньоочного тиску,підвищення автоматизму синусного вузла, збільшення частоти скорочення серця,прискорення синоатріальної та атріовентрикулярної провідності, стимулюєфункціональну активність атріовентрикулярного вузла, розслаблює гладкі м’язишлунково-кишкового тракту, жовчо- і сечовивідних шляхів, матки, бронхів,сповільнює перистальтику, зменшує секрецію екскреторних залоз (слинних, слизових,потових); центральна холінергічна дія виявляється в розвитку седатації,зменшенні рухової активності. Вибірково діє на гладку мускулатурушлунково-кишкового тракту (переважно шлунка, особливо антрального відділу),дванадцятипалої кишки, жовчного міхура.

Фармакокінетика.Приректальному застосуванні добре всмоктується в прямій кишці. Накопичується вслизовій кишечнику, жовчному міхурі, жовчних протоках, печінці і нирках.Концентрація в системному кровотоці - не менше 1%. Зв’язування з білками плазминезначне. Тривалість дії в системному кровотоці близько 6 год. Близько 1%виводиться нирками. Не проникає через гематоенцефалічний і проникає черезплацентарний бар’єр.

Показання длязастосування.Загострення виразкової хворобишлунка і дванадцятипалої кишки, дискінезії шлунково-кишкового тракту, жовчнихшляхів, пілороспазм у немовлят, синусова брадикардія, брадіаритмія у випадкахатріовентрикулярної блокади, паркінсонізм, дисменорея, ринорея; збудження,блювання, гіперсалівація, діарея, спастичні запори, нічний енурез, премедикаціяперед хірургічними операціями і діагностичними процедурами (для поліпшеннярелаксації і зменшення секреції), морська і повітряна хвороба.

Спосібзастосування та дози. Ректально, дорослим і дітям старше 6 років по 1супозиторію 3-4 рази на день; дітям від 1 до 6 років - по ½-1супозиторію 3-4 рази на добу; у віці до 1 року - по ½ супозиторія 3-4рази на добу.

Побічна дія. Тимчасовийрозлад акомодації, порушення потовиділення, тахікардія, затримкасечовипускання, кропив’янка, задишка.

Протипоказання.Гіперчутливість(у тому числі до інших алкалоїдів беладонни). Глаукома, аденома передміхуровоїзалози, стеноз пілоруса, тахіаритмії, мегаколон, порфірія, спастичний параліч(у дітей), артеріальна гіпертензія, міастенія, сечокам’яна хвороба, структурисечовивідних шляхів, кровотечі, ушкодження головного мозку (у дітей), синдромДауна, тяжкі коліти, механічна кишкова непрохідність, гострий набряк легені,виражений склероз судин головного мозку, захворювання печінки і нирок,гіперфункція щитоподібної залози, синдром Сьєгрена, вагітність.

Взаємодія зіншими лікарськими засобами. Приодночасному застосуванні Бускоцин-М може потенціювати холінолітичну діюантигістамінних препаратів, трициклічних антидепресантів, хінідину, амантадину,дизопіраміду. Одночасне призначення антагоністів допамінових рецепторів можепризвести до зниження ефективності обох лікарських засобів. При одночасномупризначенні Бускоцину-М і β-адреноміметиків може виникати тахікардія.

Передозування. Виявляєтьсярозширенням зіниць з відсутністю реакції на світло, сухістю слизових оболонок,охриплістю голосу, утрудненням ковтання, тахікардією, гіпертермією, гіперемієюшкіри, порушеннями свідомості, галюцинаціями, судомами, що змінюютьсяпригніченням центральної нервової системи, зупинкою дихання, парезом кишечникуі сечового міхура.Лікування:форсований діурез, повторні введення фізостигміну (кожні ½-1 год) чигалантаміну (кожні 1-2 год), для усунення парезу кишечнику і тахікардії можливевведення прозеріну, при помірному порушенні і невеликих судомах - магніюсульфату; у тяжких випадках - оксибутирату натрію; оксигенотерапія, штучнавентиляція легенів.

Особливостізастосування. Необхідно враховувати широкі розходження індивідуальної чутливості- можливість збудження, галюцинацій при прийомі звичайних доз у окремихпацієнтів. Ризик побічних ефектів зростає в похилому віці. Забороняється прийомалкоголю під час лікування. Варто уникати перегріву при виконанні інтенсивнихфізичних навантажень і в жарку погоду, а також гарячих ванн і сауни. У періодтерапії не рекомендується водіння автотранспорту та інші види діяльності, щовимагають підвищеної швидкості реакції. Відміна препарату повинна проводитисяпоступово (при швидкій відміні можливе виникнення нудоти, пітливості,запаморочення).При вагітностізастосування Бускоцину-Мдопускається лише в тих випадках, коли очікуванакористь для матері перевищує потенційний ризик для плоду.З обережністюзастосовують у період лактації, а також у лікуванні осіб, професія яких вимагаєпідвищеної концентрації уваги.

Умови та термінзберігання. Зберігати в сухому, прохолодному та недоступному для дітей місці.Термін зберігання - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z