Загружается, подождите...

Бупівакаїн спінал агетан (Bupivacaine for spinalanaesthesia aguettant)


міжнародна назва: bupivacaine;

основні фізико-хімічні властивості: прозорий безбарвний розчин;

склад: 1 мл розчину містить бупівакаїну гідрохлориду моногідрату 5 мг;допоміжні речовини: глюкози моногідрат, натрію гідроксид , вода дляін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Препарати для місцевої анестезії. Код АТС N01B B01.

Фармакологічні властивості. Бупівакаїн належить до групи амідних анестетиківтривалої дії.При застосуванні препарату для спинальної анестезії сенсорнаблокада розпочинається через 5 хв та досягає максимуму через 20 хв післявведення розчину.Тривалість сенсорної та рухової блокад залежить від вихідного положенняпацієнта та введеної дози препарату. Так, при дозі 3 мл, введеній хворому вположенні сидячи протягом 2 хв, тривалість блокади при Th10 - Th12 становитьвід 2 до 2,5 год. Рухова блокада посилюється паралельно з сенсорною блокадою.Розслаблення абдомінальних м’язів триває приблизно 1 годину, м’язів нижніхкінцівок - від 2 до 2,5 год (залежно від вихідного положення пацієнта та дозипрепарату). Після спинального введення та внаслідок застосування низької дозиконцентрація Бупівакаїну в крові дуже низька. Максимальна концентрація в плазмістановить менше 0,1 мкг/мл; вона досягається між 60 та 120 хв після введення.Для Бупівакаїну характерні високі ступені розчинності у ліпідах тазв’язування з протеїнами (95 %).Бупівакаїн майже повністю метаболізується в печінці .Майже вся введена доза Бупівакаїну виводиться у формі метаболітів.Приблизно від 5% до 10% препарату екскретується з сечею в активній формі.Період напівелімінації становить 3,5 год. При вагітності спостерігається трансплацентарне перенесення препарату:відношення концентрації Бупівакаїну в крові плода до концентрації в кровіматері становить приблизно 1:3.Як і інші місцеві анестетики, Бупівакаїн в невеликій кількостіпотрапляє у грудне молоко.

Показання для застосування. Спинномозкова (субарахноїдальна) анестезія передпроведенням хірургічних операцій, що потребують такого виду анестезії: операціїна нижніх кінцівках, урологічні операції з ендоскопією або лапаротомією,гінекологічні операції, кесарів розтин, підпупкова хірургія черевної порожнини;ортопедичні та травматологічні операції.

Спосіб застосування та дози Спинальнуанестезію зазвичай виконують при положенні хворого сидячи прямо або лежачи набоку. Поки чиста цереброспинальна рiдина не буде витiкати зi спинальної голки iне буде визначена при її аспірацiї - розчин не вводять.Середня дозаБупівакаїну для спинномозкової анестезії становить 3 мл, розчин вводятьодноразово, без повітряних бульбашок. Кількість препарату, що вводиться, можебути зменшена (до 2 - 2,5 мл) або збільшена (до 3,5 - 4 мл) відповідно докомплекції пацієнта та особливо залежно від бажаної тривалостї сенсорноїблокади на рівні, достатньому для проведення операції, а також від бажаногоступеня рухової блокади.Доза Бупівакаїнупри спинальній анестезії не повинна перевищувати 20 мг. На розподілБупівакаїну в спинальній рідині впливає положення пацієнта. Блокада сакральноїділянки досягається, якщо ін’єкцію проводять пацієнту в положенні сидячи та вінпродовжує сидіти ще протягом 10 хв після процедури. Коли введення препаратупроводять в положенні лежачи на боку, Бупівакаїн при спинальній анестезії може,залежно від кута нахилу хребта, розповсюджуватися у головному або каудальномунапрямках

Побічна дія. Побічні ефекти спостерiгаються рiдко, вірогідністьїх виникнення збільшується якщо застосовуються неадекватнi дози та недотримується технiка введення препарату. До побічних ефектів належать симптоми,пов’язані зі спинальною анестезією, зокрема головний біль, що виникає переважноу молодих людей та в більшості випадків запобiгається завдяки застосуваннюголки розміру 25 G. Випадковевнутрішньовенне введення Бупівакаїну (помірна доза, що визначається об’ємомампули) може спричинити розвиток токсичних ефектів:з боку центральної нервової системи – занепокоєння, тривожність,збудження, позіхання, тремор, відчуття страху, ністагм, логорея (базікання),головний біль, нудота, дзвін у вухах; з боку серцево-судинної системи – погiршення скорочувальноïфункцiï міокарда, артеріальна гіпотензія.Імовірність зазначених ризиків потребує постійного моніторингу відноснобудь-яких ускладнень - судом, порушень провідності тощо.

Протипоказання. Бупівакаїн протипоказаний:- при індивідуальній непереносимості будь-якого з компонентівпрепарату; - для внутрішньовенної анестезії; - особам з протипоказаннями для спинальної анестезії.

Передозування. Значне передозування Бупівакаїну при спинальнійанестезії може призвести до гіпотензії та пригнічення дихання, спричиненихзагальною спинальною анестезією, що потребує екстренної допомоги длявідновлення дихання та циркуляції крові.

Особливості застосування. Препарат застосовується вумовах стаціонару. Бупівакаїн мають право вводити лише анестезіологи, абодосвічений персонал, ознайомлений із застосуванням та дією препарату.Використання Бупівакаїну при спинальній анестезіїпотребує:виключити можливість внутрішньосудинного введення препарату; вжити необхідних застережних заходiв, пов’язаних зі спинальноюанестезією;мати усе необхідне реанімаційне обладнання для стану після анестезії,включаючи обладнання для моніторингу кров’яного тиску, запису кардіограм (абокардіоскопії) та апарат штучного дихання; матинеобхідний набір протисудомних засобів (бензодіазепіни, тіопентал),міорелаксанти (бензодіазепіни), атропін та вазопресорні препарати; забезпечити вільний доступ до вен. Оскільки існує потенціальний ризик надмірної спинальної блокади, дозапрепарату повинна бути зменшена у літніх пацієнтів, а також у жінок, якiгодують груддю, та вагітних.Слідвраховувати можливість цервікального розповсюдження блокади у разі, якщопацієнт надто довго перебуває в положенні Тренделенбурга. У пацієнтів: із серцево-судинними захворюваннями , зпечінковою недостатністю, препарат слід застосовувати з надзвичайноюобережністю.Питання щодопризначення препарату вагітним жінкам доцільно вирішувати індивідуально зурахуванням співвідношення необхідності лікування для жінки та потенційноїнебезпечності препарату для плода. Гіпоксія, гіперкаліємія, ацидоз, ниркова недостатність, у пацієнтів, потребує корекціїдоз.У період застосування препарату пацієнту слід утримуватися відкерування транспортними засобами та виконання іншої роботи, яка потребуєшвидких психічних і рухових реакцій.Рекомендовано застосовувати розчин при температурі приблизно 20° С,оскільки введення розчинів нижчої температури може бути болісним.Спортсменiв обох статей слід повідомити, щоБупівакаїн містить активну речовину, яка може дати позитивну реакцію в тестахантидопінгового контролю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Бупівакаїн слід застосовувати з обережністюдля місцевої анестезії у пацієнтів, які лікуються антиаритмічними засобами або іншимимісцевими анестетиками , через можливість сумації токсичних ефектів. Приодночасному застосуванні з барбiтуратами можливе зменшення концентраціїБупівакаїну в крові.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці прикiмнатнiй температурі, в оригiнальнiй упаковці.Термін придатності – 3 роки.Не можна застосовувати препарат після дати, зазначеної на упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z