Загружается, подождите...

Бронхосевт (Bronhosevt)

основніфізико-хімічні властивості: сиропоподібна рідина жовто-коричневогокольору,на смак солодкувато-гострий, запах олії васильків;склад:125 млсиропу містить глауцину гідроброміду 0,125 г, ефедрину гідрохлориду 0,100 г,олії 0,125 г;допоміжніречовини: кислота лимонна, цукор, метилгідроксибензоат,пропілгідроксибензоат, полісорбат 80, спирт етиловий, вода дистильована.Форма випуску. Сироп.

Фармакотерапевтична група. Протикашльові засоби тамуколітики. Код АТС: R05FB01Фармакологічні властивості. Фармакодинамік. Бронхосевт- комбінований препарат, що виявляє протикашльову та бронходилатуючу дію.Комплекна дія препарату зумовлена властивостями його основних компонентів:глауцину гідроброміду, ефедрину гідрохлориду, олії васильків. Глауцинугідробромід пригнічує центр кашлю, не пригнічуючи функції центру дихання. Маєвиражену аналгетичну, бронхолітичну та протизапальну дію. Ефедрину гідрохлорид- симпатоміметик змішаної дії. Він збуджує альфа-та-бетадренергічні рецепторита викликає вивільнення норадреналіну з депо. Помірно інгібуємоноамінооксидазу. Зменшує набряк бронхіальних тканин, розширює звуженняартеріол та збільшує артеріальний тиск; поліпшує атріовентрикулярнупровідність; збільшує та прискорює ЧСС. Стимулює процеси збудження вцентральній нервовій системі та збільшує збудливість центру дихання.Олія васильків пригнічуєкашльовий рефлекс, справляє бронхоспазмолітичну та антисептичну дію.Фармакокінетика. Ефедрин резорбуєтьсяшвидко та повністю в шлунково-кишковому тракті пригнічує активністьмоноамінооксидази, на відмінну від адреналіну, створює та піддержуєтерапевтичні концентрації.Виводиться з організму переважно з сечею. Глауцинугідробромід добре всмоктується у верхніх відділах шлунково-кишкового тракту,максимальна концентрація у плазмі крові досягає через 1-2 години післяперорального прийому. Виводиться з організму переважно з сечею.Висока ступіньрезобції окремих компонентів та лікарська форма препарату (сироп) мають всіумови для досягнення терапевтичної концентрації в плазмі крові.Показання для застосування. Гострі тахронічні бронхіти, трахеобронхіти, обструктивні бронхіти, бронхіальна астма.

Спосіб застосування та дози. Дорослим призначають по 1столовій ложці (15 мл), 3-4 рази на день; дітям від 3 до 10 років – по 1 чайнійложці (5 мл), 3 рази на день; дітям старше 10 років – по 2 чайні ложки (10 мл),3 рази на день. Препарат приймають під час або після їди, запивають невиликоюкількістю води. Тривалість прийому не повинна перевищувати 5-7 днів.Побічна дія. Звичайно хворі добре переносятьБронхосевт. В окремих випадках через 15-30 хв після прийому виявляютьсяшвидкозникаючі побічні явища: тремор, серцебиття, легке збудження, пітливість.У дітей ефедрин може спричинювати сонливість, порушення зору.Протипоказання. Бронхосевт невикористовується при коронарному склерозі, стенокардії, гіпертиреоїдизмі.Препарат протипоказаний при підвищені чутливості до будь-якого з компонентів,що входить до його складу. Протипоказаний дітям до 3 років.

Передозування. При передозуванні викликає нудота, блювання, втратаапетиту, нервове збудження, порушення кровообігу, тремор кінцівок,запаморочення, пітливість, ускладнення сечовиділення. Лікування: промиванняшлунка та симптоматичні заходи.Особливості застосування. Нерекомендується прийом препарату протягом першого триместру вагітності та уперіод лактації.Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Бронхосевт може використовуватись одночасно з антибіотиками та іншимихіміотерапевтичними лікарськимим засобами, антипіретиками та вітамінами. Слідвраховувати лікарскьку взаємодію з інгібіторами МАО, резерпіном, трициклічнимиантидепресантами. Умови та термін зберігання. Зберігати притемпературі від 2 ОС до 25 ОС, у захищеному від світла танедоступному для дітей місці.Термін зберігання – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z