Загружается, подождите...

Бронховітол (Bronchovitolum)


основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина світло-коричневого кольоруіз специфічним запахом;

склад: 100 мл настойки містять: материнки звичайної – 0,75 г, чаполочіпахучої трава – 0,3 г, вівса посівного насіння – 1 г, калини плоди – 1 г, оманукореневища з коренями – 0,1 г;допоміжні речовини: цукор, спирт етиловий 45 %.

Форма випуску. Настойка.

Фармакологічна група. Засоби, що застосовуються при кашлю та застуднихзахворюваннях. АТС: R05X.

Фармакологічні властивості. Терапевтична дія препарату зумовлена комбінованимефектом рослинних засобів, кожен з яких має характерні для нього властивості. Материнка звичайна, або душинка містить ефірні олії, флавоноїди,аскорбінову кислоту та інші складові. Основні фармакологічні ефекти викликаютькомпоненти ефірної олії - тимол і карвакрол. Материнка, а також тимолстимулюють секрецію бронхіальних залоз, посилюють тонус та перистальтикугладеньких м’язів бронхіол, що призводить до полегшення відхаркування,активнішого видалення мокротиння з дрібних дихальних шляхів, розрідженнямокротиння. Материнка має виразну протизапальну, антисептичну, болезаспокійливудію. Трава чаполочі пахучої, або зубрівка містить кумарин та деякіароматичні кислоти, що зумовлюють ефект зменшення густини мокротиння таполегшення відхаркувального процесу. Насіння вівса посівного застосовується як відхаркувальний засіб завдякинаявності в ньому сапонінів, здатних виявляти омилювальну дію. Це призводить дозменшення густини мокротиння, сприяє полегшеному виділенню його по дихальнимшляхам, прискоренню очищення бронхіального дерева від запальних детритів. Дія калини зумовлена наявністю в її складі флавоноїду астрагаліну,кверцетину, кемпферолу, пеонозиду та ін.До складу кореневищ з коренями оману (дивосил) входить інулін та іншіполісахариди, ефірні олії, сапоніни, які розріджують мокротиння, полегшуютьвідхаркування і зменшують гіперсекрецію слизу в бронхіолах.Такий комплекс рослинних екстрактів позитивно впливає на запальнийпроцес у бронхіальному дереві, покращує прохідність у великих, середніх тадрібних бронхах, полегшує стан хворих на хронічні обструктивні формитрахеобронхітів.

Показання для застосування. Призначають при гострих та хронічних запальнихзахворюваннях дихальних шляхів.

Спосіб застосування та дози. Препарат призначають дорослим та дітямстаршим 14 років по 1 чайній ложці 3 рази на день за 30 хвилин до їжі. Передвживанням вміст флакона необхідно збовтати.

Побічна дія. Не виявлена. В окремих випадках можливагіперчутливість до компонентів препарату. При значному перевищеннірекомендованих доз можуть спостерігатися симптоми пригнічення центральноїнервової системи, дихальної та серцево-судинної систем.

Протипоказання. Протипоказано при вагітності,матерям-годувальницям, дітям до 14 років, хворим на алкоголізм, цироз печінки,загальні (гострі та хронічні) захворювання підшлункової залози та печінки,виразку шлунка (фаза загострення), цукровий діабет.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Може підсилювати дію нестероїднихпротизапальних засобів, протимікробних препаратів.

Передозування. При передозуванні може спостерігатися пригніченняцентральної нервової системи, симптоми дихальної і серцево-судинноїнедостатності.

Особливості застосування. З обережністю призначають хворим з індивідуальноюпідвищеною чутливістю організму до рослинних препаратів.

Умови та термін зберігання. Зберігати у прохолодному, захищеному від світла танедоступному для дітей місці. При зберіганні допускається випадання осаду.Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z