Загружается, подождите...

Бронхоцин (Bronchocin)


основні фізико-хімічні властивості: безбарвний до жовтувато-коричневого розчин;

склад: 5 мл (1 дозувальна ложка) містять глауцину гідроброміду 5,75 мг, ефедрину гідрохлориду 4,60 мг, олії базиліку 5,75 мг; допоміжні речовини: кислоти лимонної моногідрат, цукор,метилпарагідроксибензоат, пропілпарагідроксибензоат, полісорбат - 80, спиртетиловий 96%, вода очищена.

Форма випуску. Сироп.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що діють на респіраторну систему.Протикашльові засоби і муколітики. Код АТС –R05F B01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Алкалоїд глауцин, отриманийз лікарської рослини Мачок жовтий (Glaucinum flavum), має вираженупротикашльову активність, яка не пригнічує дихання. Він не впливає на моторику травноготракту і не сричинює медикаментозної залежності. Виявляє і слабкубронхоспазмолітичну дію. Його секретолітичний ефект полегшує експекторацію ісприяє зменшенню обструкції бронхів.Ефедрину гідрохлорид, який входить до групи симпатоміметичних амінів,близький за хімічною будовою і фармакологічними властивостями до адреналіну.Він стимулює альфа- і бета-адреноміметичні рецептори, спричинюючибронходилятацію; виявляє позитивну іно- і хронотропну дію на серце, підвищуєартеріальний тиск, уповільнює перистальтику кишок, спричинює мідріаз, підвищуєобмін речовин.Ефірна олія базиліку пригнічує кашльовий рефлекс і має слабкуантисептичну і бронхоспазмолітичну дію; заспокоює нервову ситсему. Оліяотримана з рослини Базилік солодкий (Ocimum basilicum) і є сумішшю різних заструктурою і якостями хімічних сполук (ліанолу, метилгавіколу, цієнолу,євгенолу, сесквітерпенів). Має приємний запах.Комбінований препарат Брнхоцин впливає комплексно на дихальну систему,що обумовлене наявністю різних діючих компонентів. Він суттєво не змінює тонусгладкої мускулатури жовчного і сечового міхура. Не впливає також на тонусгладкої мускулатури травного тракту і не змінює фізіологічну кінетикушлунково-кишкового тракту. Має слабку протизапальну дію. Знижуєбронхоспастичний ефект гістаміну, збільшуючи виживаність піддослідних тварин на34%. Внаслідок адреноміметичної активності ефедрину і міорелаксуючої дії оліїбазиліку інгібуються ефекти гістаміну, що зменшує бронхоспазм.Фармакокінетика. Ефедрин швидко і повністю резорбується з травноготракту, пригнічує активність моноаміноксидази; порівняно з адреналіном, створюєі підтримує терапевтичні плазмові рівні. Виводится переважно із сечею.Глауцин добре резорбується у верхніх відділах травного тракту.Максимальна плазмова концентрація у середньому досягається через 1-2 годинипісля застосування. Екскретується переважно з сечею.

Показання для застосування. Симптоматичне лікування (для пригніченнякашлю та розрідження секрету) пригострому трахеїті;гострому катаральному бронхіті;загостренні хронічного бронхіту;бронхітній формі ХОЗЛ (хронічне обструктивне захворювання легень);пневмонії;бронхоектазах.

Спосіб застосування та дози. Сироп Бронхоцину застосовують перорально.Дорослим призначають по 2 дозувальні ложки 3 – 4 рази на добу.Дітям від 3 до 10 років – по 1 дозувальній ложці 3 рази на добу.Дітям старше 10 років – по 2 дозувальні ложки 3 рази на добу.Одна дозувальна ложка містить 5 мл сиропу.

Побічна дія. Через наявність в препаратіефедрину, рідко можливе виникнення нудоти, блювання, алергічних висипань,свербежу, бронхоспазму (парадоксального), головного болю, підвищення кров’яноготиску, збудливості, напруження, мідріазу, затримки сечі, втрати сил, посиленогопотовиділення, блідої холодної шкіри.Наявність глауцину можесправляти заспокійливу дію. Підвищення збудливості може спостерігатисьпереважно у дітей. Зрідка може спричинювати запор.

Протипоказання. Бронхоцин не призначається пацієнтам згіперчутливістю до будь-якого компонента лікарського засобу, а також занаявності хронічної ішемічної хвороби, стенокардії, підвищення функціїщитовидної залози і артеріальної гіпертонії. Не призначають дітям до 3 років.

Передозування. При передозуванні сиропу можливі прояви нервовогозбудження, безсоння, тремтіння кінцівок, затримки сечі, сильного потіння,нудоти. Лікування складається з промивання шлунка і застосування симптоматичнихзасобів.

Особливості застосування. Сироп з обережністю застосовують неспокійним інадмірно збудженим хворим; за наявності високого артеріального кров’яноготиску, при застосуванні інгібіторів МАО. Сироп з обережністю призначають хворимна діабет, зважаючи на те, що наявний в його складі ефедрин у більш значнихдозах підвищує обмін речовин, що призводить до підвищення рівня цукру в крові.Препарат з обережністю призначають також хворим на глаукому ігіпертрофію передміхурової залози.Діти і пацієнти похилого віку більш чутливі до ефектів ефедрину.Бронхоцин сироп містить як допоміжні речовини парабени, що можуть спричинитивиникнення алергічних реакцій, іноді – бронхоспазму. Цей лікарський засіб має у складі цукор, наявність якого може вплинутина рівень цукру в крові хворих на діабет.Слід уникати застосування Бронхоцину у першому триместрі вагітності.Ефедрин переходить в молоко і може спричинити небажані лікарські реакції унемовлят. Зважаючи на це, під час годування груддю препарат не застосовують.Застсоування Бронхоцину може спричинити легке збудження або неуважністьі сонливість, тому необхідна обережність при виконанні таких робіт, яккерування автотранспортними засобами або обслуговування механізмів, щорухаються.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат можназастосовуватиодночасно з антибіотиками, іншими хіміотерапевтичнимизасобами, антипіретиками і вітамінами.При одночасному застосуванні з гуанетидином посилюється безпосереднійальфа-адреноміметичний ефект сиропу і пригнічується дія гуанетидину.Комбінування препарату з антидепресантами, стимуляторами ЦНС,анорексигенними засобами, препаратами наперстянки, гормонами щитовидної залозиі загальними наркотичними засобами може підвищити ризик виникнення небажанихлікарсьских реакцій.

Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному від світла місці притемпературі не вище 25ºС. Зберігати в місцях, недоступних для дітей!Термін придатності – 4 роки.Не застосовувати після закінчення терміну придатності.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z