Загружается, подождите...

Бронхобрю (Bronchobru)


основні фізико-хімічні властивості: світло-червоний сироп з малиновим ароматом;

склад: 1 мл сиропу містить: натріюдитербутилнафталіндисульфонату (натрію дибунату) 1 мг, ефедрину гідрохлориду 1мг, натрію камфосульфонату 1 мг;допоміжні речовини: натрію метилпарагідроксибензоат,натрію пропілпарагідроксибензоат, цукор, добавка з ароматом малини, коксинновий (Е124), вода очищена.

Форма випуску. Сироп.

Фармакотерапевтична група. Засоби для системного застосування приобструктивних захворюваннях дихальних шляхів. Код АТС R03D X50**

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Дія препарату зумовленафармакологічними властивостями його складових частин. Комбінований посиленийпрепарат з бронхолітичною, протикашльовою, муколітичною та кардіотонічною дією.Дибунат натрію чинить протикашльову дію, впливає на центральні та периферичнімеханізми регуляції кашльового рефлексу. Ефедрин діє на a- та b-рецепторисимпатичної нервової системи, має виражений стимулюючий вплив на ЦНС іреспіраторний центр, підвищує частоту дихання та об’єм вдихуваного повітря.Діючи на b2-рецептори, викликає бронхорозширюючий ефект. Розчиннакамфора (камфосульфонат натрію) чинить аналептичну дію на ЦНС, стимулюєбульбарний центр, покращує функцію міокарда, знижуючи серцеву збудливість ічастоту серцевих скорочень, розширює коронарні судини та стимулює обмінніпроцеси в серцевому м’язі. Камфора, завдяки виділенню через дихальні шляхи,сприяє відділенню мокротиння, позитивно впливає на альвеолярну вентиляцію,покращує легеневий кровотік.Тривалість дії препарату - 4-6 год.Фармакокінетика.Після прийому швидко іпрактично повністю абсорбується із шлунково-кишкового тракту і розподіляється ворганах і тканинах організму. Значна частина камфосульфонату натрію виводитьсячерез дихальні шляхи, а також, окислюючись, з’єднується з глюкуроновою кислотоюі виділяється нирками. Ефедрин інактивується повільно і повільно виводитьсянирками, завдяки чому діє протягом 4 – 6 год. Після прийому максимальнаконцентрація натрію дибунату досягається через годину. Ефективність може бутипомічена через 30 хв, максимальний ефект настає через 60-70 хв після прийому.Тривалість дії – 4-6 год.Показання для застосування..Бронхолегеневі захворювання, які супроводжуються бронхоспастичним ібронхообструктивним синдромом (бронхіт, пневмонія, бронхіальна астма).Симптоматичне лікування кашлю при гострих респіраторних інфекціях.

Спосіб застосування та дози. Дітям від 3 до 7 років: по 1/2 чайної ложки(2,5 мл) 3 - 4 рази на добу, від 7 до 15 років: по 1 чайній ложці (5 мл) 3 - 4рази на добу. Дорослим: по 1 столовій ложці (15 мл) 3 - 4 рази на добу.Препарат вживають через 30 хв після їди. Мінімальний курс лікування становить 5днів. Тривалість курсу лікування визначає лікар індивідуально, залежно відклінічних проявів захворювання.

Побічна дія. У разі застосування Бронхобрю натщесерце препаратіноді може спричинювати незначні шлунково-кишкові розлади (нудоту, діарею). У разіпідвищеної чутливості до ефедрину препарат в окремих випадках може спричинювативідчуття тривоги, порушення сну, тахікардію.

Протипоказання. Сироп Бронхобрю протипоказаний при підвищенійчутливості до будь-якого компонента препарату; не рекомендується застосовуватипри гіпертиреозі, серцево-судинних захворюваннях, які супроводжуютьсятахіаритмією та коронарною недостатністю, хворим на цукровий діабет, дітям до 3років, вагітним і жінкам у період годування груддю.

Передозування. У разі випадкового значного перевищеннярекомендованого дозування слід припинити застосування препарату, викликатиблювання та відразу звернутись до лікаря, повідомивши його про основні складовічастини Бронхобрю: ефедрин, дибунат натрію, камфосульфонат натрію. Клінічні прояви:нудота, блювання, тахікардія. Терапія симптоматична.

Особливості застосування. Хворим з артеріальною гіпертензією препаратслід призначати з обережністю.Під час керування автомобільним транспортом, прироботі з потенційно небезпечними механізмами потрібно бути особливо обережними.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне застосування ефедрин-вміснихзасобів і антидепресантів може спричинювати головний боль і підвищенняартеріального тиску.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей,захищеномувід світла місці при кімнатній (15 - 25 0С) температурі.Термін придатності: 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z