Загружается, подождите...

Бромгексин (Bromhexinum)


міжнародна та хімічна назви: bromhexinum; N-(2-аміно-3,5-дибромфенілметил)-N–метилциклогексиламіну гідрохлорид;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки рожевого кольору;

склад: 1 таблетка містить бромгексину гідрохлориду 0,008 г;допоміжні речовини: цукор, цукор молочний, руберозум, крохмалькартопляний, кальцію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Муколітичні засоби. Код АТС RO5C B02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Бромгексин справляє муколітичну(секретолітичну) та відхаркувальну дію. Викликає деполімеризаціюмукопротеїнових і мукополісахаридних полімерних молекул (муколітичний ефект).Стимулює вироблення ендогенного сурфактанта, що забезпечує стабільністьальвеолярних клітин у процесі дихання, їх захист від несприятливих чинників,покращує реологічні властивості бронхолегеневого секрету, сприяє його плину поепітелію та виведенню мокротиння з дихальних шляхів.Фармакокінетика.При застосуванні внутрішньо протягом 30 хв практичноповністю (99%) всмоктується. Біодоступність становить 80% внаслідок ефекту“першого проходження” крізь печінку. В плазмі зв’язується з білками. Проникаєчерез гематоенцефалічний та плацентарний бар’єри. В печінці підлягаєдеметилюванню та окисленню. Частина метаболітів, що утворюються, зберігаєфармакологічну активність. Період напіввиведення – 1 год, проте, термінальнийперіод напіввиведення досягає 15 год внаслідок повільної зворотної дифузії зтканин. Екскретується нирками. При тяжкій печінковій недостатності кліренсбромгексину знижується, а при хронічній нирковій недостатності порушуєтьсявиділення його метаболітів. При багаторазовому застосуванні може кумулюватися.

Показання для застосування. Гострі та хронічні захворювання бронхів ілегенів з порушенням відходження мокротиння: трахеїт, гострий та хронічнийбронхіт різного походження, включаючи ускладнений бронхоектазами, бронхіальнаастма, пневмонія, пневмоконіоз, туберкульоз легенів. Препарат також призначаютьдля прискорення виділення рентгеноконтрастної речовини після бронхографії та впередопераційний період.

Спосіб застосування та дози. Препарат приймають внутрішньо, незалежно відприйому їжі. Дорослим – 16 мг (2 таблетки) 3–4 рази на добу. Дітям від 3 до 4років – по 2 мг (¼ таблетки) 3 рази на добу; від 5 до 14 років – по 4 мг(½ таблетки) 3 рази на добу. Курс лікування – від 4 днів до 4 тижнів.

Побічна дія. Звичайно препарат добре переноситься, але інколиможуть відмічатися алергічні реакції (шкірні висипи, риніт). У поодинокихвипадках трапляються шлунково-кишкові розлади (нудота, блювання, диспепсії,загострення виразкової хвороби), підвищення активності амінотрансфераз,ангіоневротичний набряк.

Протипоказання. Гіперчутливість до препарату, вагітність (особливов І триместрі), годування груддю. Дитячий вік до 3 років. Відносніпротипоказання: пептична виразка шлунка та 12-палої кишки, захворюваннябронхів, що супроводжується дуже великим накопиченням мокротиння, порушенняфункцій нирок і печінки.

Передозування. Блювання, сплутаність свідомості, атаксія,диплопія, тахіпное, метаболіч-ний ацидоз легкого ступеня. Лікування: промиванняшлунка, активоване вугілля, сольові проносні препарати, симптоматична терапія.

Особливості застосування. При виразковій хворобі шлунка, а також припоказаннях на шлункову кровотечу в анамнезі Бромгексин слід застосовувати підконтролем лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Бромгексин можна призначати в комбінації збронходилататорами, антибактеріальними препаратами, засобами, які застосовуютьу кардіології. Бромгексин не застосовують із засобами, що подразнюють слизовуоболонку шлунка. Не застосовують також одночасно з лікарськими засобами, щомістять кодеїн, оскільки це перешкоджає відкашлюванню розрідженого мокротиння.Бромгексин сприяє проникненню антибіотиків (еритроміцину, цефалексину,окситетрацикліну) в легеневу тканину.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому місці при температурі від +15 до+25°С. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z