Загружается, подождите...

Бромгексин-н.с. (Bromhexine-n.s.)


міжнародна та хімічна назви: bromhexine;N-(2-аміно-3,5-дібромбензил)-N-метилциклогексиламінугідрохлорид ;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору зі скошенимикраями;

склад: 1 таблетка містить 0,008 г бромгексину гідрохлориду (в перерахуванніна 100% речовину); допоміжні речовини: цукор, цукор молочний, крохмаль картопляний,полівінілпіролідон низькомолекулярний, кальцію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Муколітичні засоби. Код АТС R05С B02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Муколітичний (секретолітичний) засіб, маєвідхаркувальну й слабку протикашльову дію. Деполімеризує і розріджуємокротиння, збільшує серозний компонент бронхіального секрету, активує війкимиготливого епітелію, знижує в'язкість мокротиння, збільшує його об'єм таполіпшує відходження. Згідно з сучасними уявленнями, однією з важливихособливостей препарату є його здатність стимулювати утворення ендогенногосурфактанту. Ефект виявляється через 2 - 5 днів від початку лікування.Фармакокінетика. При прийомі внутрішньо практично повністю (99%)всмоктується у шлунково-кишковому тракті протягом 30 хв. Біодоступність - до80%. Проникає крізь гематоенцефалічний і плацентарний бар'єри. У печінціпідлягає деметилюванню і окислюванню. Період напіввиведення становить 15 год(через повільну зворотну дифузію з тканин). Екскретується нирками. Прихронічній нирковій недостатності порушується виділення метаболітів. Прибагаторазовому застосуванні бромгексин може кумулюватись.

Показання для застосування. Захворювання дихального тракту, що супроводжуютьсяутрудненим відходженням в'язкого мокротиння: гострий бронхіт, обструктивнийбронхіт, хронічний необструктивний бронхіт, бронхоектатична хвороба,бронхіальна астма, туберкульоз легенів, пневмонія, муковісцидоз, емфіземалегенів, пневмоконіоз.Санація бронхіального дерева у передопераційному періоді. Профілактиканакопичення у легенях густого в'язкого мокротиння після операції.

Спосіб застосування та дози. Внутрішньо, незалежно від прийому їжі.Дорослим призначають по 8 - 16 мг (по 1 – 2 таблетки) 3 - 4 рази на добу; дітямвід 3 до 6 років – по 2 мг (по ¼ таблетці) 3 - 4 рази на добу; від 6 до14 років – по 4 мг (по ½ таблетки) 3 - 4 рази на добу.Курс лікування - від 4 до 28 днів.

Побічна дія. У поодиноких випадках при тривалому прийоміпрепарату можливі нудота, блювання, диспепсичні явища, загострення виразковоїхвороби шлунка і дванадцятипалої кишки, підвищення активності"печінкових" трансаміназ (дуже рідко), алергічні реакції (шкірнівисипання, риніт та ін.). У таких випадках слід відмінити препарат.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату, вагітність (Ітриместр); період лактації; дитячий вік до 3 років.

Передозування. Можливепосилення побічних ефектів.Лікування – симптоматичне.

Особливості застосування. У процесі лікування рекомендовано вживати достатнюкількість рідини, що підвищує секретолітичну дію бромгексину.Хворим з виявленою нирковою недостатністю необхідно зменшити разовудозу чи збільшити інтервал між прийомами.При виразковій хворобі шлунка, а також при посиланнях на шлунковукровотечу в анамнезі Бромгексин-Н.С. застосовують під контролем лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Бромгексин можна призначати одночасно злікарськими засобами, що застосовують при лікуванні бронхолегеневихзахворювань.Бромгексин не призначають одночасно з лікарськими засобами, що містятькодеїн, оскільки це утруднює відкашлювання розрідженого харкотиння.Бромгексин сприяє проникненню антибіотиків (еритроміцин, цефалексин,окситетрациклін) у легеневу тканину. Несумісний з лужними розчинами.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці при температурівід 15 до 25°С.Термін придатності - 3 роки. Після закінченнятерміну придатності, вказаного на упаковці, препарат не застосовувати.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z