Загружается, подождите...

Бромгексин-ферейн (Bromhexine-ferein)


міжнародна та хімічна назви:bromhexine; N-(2-аміно-3,5-дибромбензил)-N-метилциклогексиламінугідрохлорид;

основні фізико-хімічні властивості:прозорабезбарвна або трохи жовтувата рідина з характернимсмаком та запахом;

склад:5мл сиропу (1 чайна ложка) містять 4 мг бромгексину гідрохлориду;допоміжні речовини: пропіленгліколь, сорбіт харчовий,есенції харчові ароматичні, 0,1 М розчин кислоти хлористоводневої, водаочищена.

Форма випуску. Сироп.

Фармакотерапевтична група. Муколітичні засоби. Код АТС R05C B02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Препарат виявляє муколітичну (секретолітичну) тавідхаркувальну дію. Муколітичний ефект пов’язаний з деполімеризацією ірозрідженням мукопротеїнових і мукополісахаридних волокон. Однією з важливихособливостей дії бромгексину є його здатність стимулювати утворення сурфактанту– поверхнево-активної речовини ліпідо-білково-мукополісахаридної природи, якасинтезується у клітинах альвеол: біосинтез сурфактанту порушується при різнихбронхолегеневих захворюваннях. Останнє призводить до порушення стабільності альвеолярнихклітин, ослаблення їх реакції на несприятливі фактори. Препарат має такожнезначну протикашльову дію. Фармакокінетика

. Приприйомі внутрішньо бромгексин практично повністю (99%) всмоктується протягом 30хв. Біодоступність становить 80% внаслідок ефекту “першого проходження” черезпечінку. У плазмі бромгексин зв’язується з білками, проникає черезгематоенцефалічний і плацентарний бар’єри. У печінці бромгексин зазнаєдеметилювання і окислення. Період напіввиведення становить 15 год внаслідок повільноїзворотної дифузії із тканин. Екскретується нирками. При хронічній нирковійнедостатності порушується виділення метаболітів бромгексину. При багаторазовомузастосуванні бромгексин може кумулювати.

Показання для застосування. Гострі бронхіти, хронічні бронхіти знаявністю або відсутністю бронхообструкції, не ускладнені або ускладненібронхоектазами, бронхіальна астма, первинні і вторинні форми туберкульозулегенів, хронічні обструктивні захворювання легенів, госпітальна пневмонія,позалікарняна пневмонія. Препарат можна також використовувати для санаціїбронхіального дерева у передопераційному періоді, а також для запобіганнянакопиченню у бронхах густого в’язкого мокротиння після операції.

Спосіб застосування та дози. Сироп приймають внутрішньо, незалежно відприйому їжі. Дорослим і дітям старше 14 років призначають по 8 -16 мг (2 - 4 чайніложки) 3 рази на день; дітям від 6 до 1 4 років – 4-8 мг (1-2 чайні ложки) 3рази на день; дітям від 2 до 6 років – 2-4 мг (1/2 –1 чайна ложка) 3 рази надень, дітям до 2-х років – 2 мг (1/2 чайної ложки) 3 рази на день. Терапевтичний ефект звичайно спостерігається на 2 або 5 деньзастосування. Лікувальний курс триває кілька днів, при хронічних захворюваннях– кілька тижнів.

Побічна дія. Препарат звичайно добре переноситься. В окремихвипадках можливі алергічні реакції (шкірний висип, риніт та ін.). Іноді притривалому застосуванні препарату можливі шлунково-кишкові розлади (нудота,блювання, диспептичні явища, загострення виразкової хвороби шлунка). В поодинокихвипадках може відзначатися тимчасове підвищення рівня трансамінази сироваткикрові, але в процесі подальшого застосування Бромгексину-Ферейн він знижується.При виникненні симптомів алергії прийом препарату слід припинити.

Протипоказання. Підвищена чутливість до бромгексину та іншихкомпонентів препарату. Препарат не призначають при виразковій хворобі шлунка, вперіоди вагітності (І триместр) та годування груддю.

Передозування. Випадки передозування досі не описані.

Особливості застосування. Препарат слід застосовувати з обережністю вослаблених хворих, а також у пацієнтів з механічним звуженням бронхів(ускладнена евакуація секрету бронхів). У таких випадках для видалення секретубронхів використовують аспірацію.При виразковій хворобі шлунка, а також при вказівці на шлунковікровотечі в анамнезі Бромгексин-Ферейн слід застосовувати під контролем лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Бромгексин-Ферейн сприяє проникненню антибіотиків (еритроміцину,цефалексину, окситетрацикліну) у тканини легень, а його сумісне застосування зсаліцилатами, фенілбутазоном і оксифенбутазоном може спричинити сильнеподразення слизової оболонки шлунка. Препарат не застосовують одночасно з протикашльовими засобами, щопригнічують кашльовий рефлекс (наприклад, кодеїном), особливо перед сном. Такекомбіноване застосування препаратів утруднює відхаркування. Бромгексин-Ферейн можна призначати у комбінації з бронходилататорами,антибактеріальними препаратами, засобами, що застосовуються в кардіології, таіншими лікарськими засобами. Бромгексин-Ферейн несумісний з лужними розчинами.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей,прохолодному, захищеному від світла місці Термін придатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z