Загружается, подождите...

Бромкамфора (Bromcamphora)


міжнародна назва: Camphora monobromata*;

основні фізико-хімічні властивості:таблеткибілого або сірувато-білого кольору з вкрапленнями, із запахом камфори.

склад: 1 таблетка містить бромкамфори –0,25 г;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна,крохмаль картопляний, кислота стеаринова.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Снотворні та седативнізасоби. АТС N05C M11.

Фармакологічні властивості. Виявляє заспокійливу діюна центральну нервову систему, поліпшує серцеву діяльність. Полегшує настанняприродного сну і поглиблює його, концентрує і підсилює процеси гальмування вкорі головного мозку.Фармакокінетика

. Проникає черезгістогематичні бар’єри, включаючи плацентарний. У печінці гідролізується дооксиметаболітів, що у виді кон’югатів (глюкуронидів) виводяться із сечею.

Показання для застосування. Підвищена нервовазбудливість, неврастенія, неврози серця, істерія, підвищена дратівливість,безсоння.

Спосіб застосування та дози. Призначають усередину(після їжі) у разовій дозі дорослим по 0,15-0,5 г; дітям у віці до 2 років –0,05 г, 3-6 років – 0,1 г, 7-9 років – 0,15 г, 10-14 років – 0,15-0,25 г.Приймають 2-3 рази в день. Вибір дози та тривалості курсу лікування повиненбути індивідуалізований в залежності від типу вищої нервової діяльності,характеру та протікання хвороби.

Побічна дія. Диспептичні явища. Як іпри тривалому застосуванні яких-небудь бромідів можливий розвиток “бромізму”(нежить, кашель, кон’юктивіт, млявість, ослаблення пам’яті, шкірна висипка).

Протипоказання. Гіперчутливість допрепарату або бромідів.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.Відомості про взаємодію з іншими препаратами відсутні.

Передозування. При передозуванні виникає нудота, блювота,біль у животі, підвищення температури, анурія, делірій, м’язове посмикування,епілептиформні судороги, утруднене дихання, дихальна недостатність, кома. Лікування: промивання шлунка, призначення сольових проноснихі активованого вугілля усередину. Судороги купіруються повільним в/в уведеннямдіазепаму або швидкодіючих барбітуратів. Рекомендується гемодіаліз з ліпіднимдіалізатором.

Особливості застосування. При розвитку “бромізму”необхідно підсилити виведення з організму Бромкамфори за рахунок введення 10-20г натрію хлориду на добу в поєднанні з великою кількістю води (3-5 л у добу). Уперіод вагітності препарат не рекомендується призначати; у період лактації –варто призупинити грудне кормління. Не повинні приймати Бромкамфору напередодніі під час роботи водії транспорту й інших осіб, робота яких вимагає швидкоїрозумової та фізичної реакції.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому,захищеному від світла місці при температурі від 15°С до 25°С.Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z