Загружается, подождите...

Бро-зедекс (Bro-zedex)


основніфізико-хімічні властивості: прозора рідина світло-жовтого кольору.

склад: кожні 10 мл містять:тербуталіну сульфату - 2,5 мг, бромгексину гідрохлориду - 8 мг; гвайфенезину -100 мг, ментолу - 5 мг;допоміжніречовини: основа ароматизована сиропна, барвники: кольору жовтого закату FCF такармоізин.

Форма випуску. Сироп.

Фармакотерапевтичнагрупа. Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Код АТС R05C А10.

Фармакологічнівластивості.Фармакодинаміка. Тербуталіну сульфат є симпатоміметичнимагентом безпосередньої та вибіркової дії на b2-рецептори. Стимуляціяb2-рецепторів бронхів призводить до їх розширення, внаслідокрозслаблення гладких бронхіальних м’язів. Тербуталін послаблює бронхоспазми,які викликають подразнення та кашель. Бромгексин є похідним відалкалоїдного вазицину, що отримується із рослини Adhatoda vasica. Він ємуколітичним та мукокінетичним агентом. Бромгексин знижує в’язкість слизушляхом розбивання в’язкої сітки мукополісахаридних волокон, які у великій кількостімістяться в слизоподібному мокротинні. Він деполімеризує мукополісахариди якбезпосередньо, так і шляхом звільнення лізосомних ферментів. Гвайфенезин – муколітичнийзасіб, стимулює секреторні клітини слизової оболонки бронхів, які виробляютьнейтральні полісахариди, знижує в’язкість мокротиння, полегшує видаленнямокротиння і сприяє переходу непродуктивного кашлю в продуктивний. Ментол діє як заспокійливий та болезаспокійливийзасіб.Фармакокінетика. Дія препарат є сукупноюдією його компонентів, тому проведення кінетичних досліджень не є можливим.

Показання длязастосування. Бро-Зедекс застосовується для симптоматичного лікування кашлю,пов’язаного із виділенням мокротиння та/або бронхоспазмами.

Спосіб застосування тадози. Прийматипрепарат після їжі через 30 хв. Дорослі: 1 - 2 чайні ложки 3 разина добу.Діти віком від 6 років - 1/4чайної ложки 3 рази на добу.Діти віком від 8 років - 1/2чайні ложки 3 рази на день.

Побічна дія. Тербуталінусульфат може викликати серцебиття, тахікардію, тремор, міалгію, неспокій,пітливість.Бромгексинугідрохлорид викликає алергічні реакції, нудоту, блювання, диспепсію, зрідка –загострення виразкової хвороби.Гвайфенезин викликаєнудоту, блювання, діарею, сонливість.Ментол може викликатиалергічні реакції.

Протипоказання. підвищена чутливість докомпонентів препарату.Аритмія у пацієнтів, щостраждають на захворювання серця; І триместр вагітності, період лактації;порушення функцій печінки; хворі з виразкою шлунка та дванадцятипалої кишки;пацієнти, що страждають кровотечами; діти віком до 6 років.

Передозування. При більш високій дозіспостерігалося сильне серцебиття, гіпокаліемія. Надмірні дози можуть викликатидрімоту.

Особливостізастосування. Препаратслід приймати з обережністю пацієнтам, які страждають на гіпертензію, а такожсерцево-судинні захворювання. Лікарський засіб також слід приймати зобережністю тим пацієнтам, які страждають на неконтрольований цукровий діабет.Під час прийому препарату слід уникати керуванняавтомобілем та механізмами.

Взаємодія зіншими лікарськими засобами. Невідома.

Умови та термінзберігання. Зберігати у сухому та недоступному для дітей місці, прикімнатній температурі. Термін придатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z