Загружается, подождите...

Бризолін (Brizolin)


міжнародна та хімічна назви: ксилометазолін;2-(4'-тетра-бутил-2'-6'-диметилбензил)-імідазолін;

основні фізико-хімічні властивості: прозорий, безбарвний або трохи забарвленийрозчин;

склад: 1 мл розчину містить ксилометазоліну гідрохлориду –0,5 мг або 1 мг;допоміжні речовини: натрію ацетат, кислота оцтова 3%, бензетоніюхлорид, натрію хлорид, вода очищена.

Форма випуску. Краплі назальні.

Фармакотерапевтична група. Протинабрякові засоби для місцевого застосуванняпри захворюваннях носа. АТС R01A A07.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка

. Ксилометазолінналежить до групи місцевих судинозвужувальних засобів (деконгестантів), чинитьальфа-адреноміметичну дію. У низьких концентраціях чинить в основному альфа2-адреноміметичнудію, при високих – діє й на альфа1-адренорецептори. Ксилометазолінзвужує кровоносні судини слизової оболонки носа, усуваючи тим самим набрякслизової оболонки носа і носоглотки. При місцевому назальному застосуванні в терапевтичнихконцентраціях не подразнює слизову оболонку носа.Дія препарату настає через декілька хвилин післязастосування і триває протягом декількох годин. Бризолін добре переноситьсяпацієнтами з чутливою слизовою оболонкою і не порушує функцію війчастогоепітелію.Реактивна гіперемія після застосування препаратупрактично не виникає.Фармакокінетика

. Післямісцевого застосування концентрація ксилометазоліну в плазмі крові настількимала, що його неможливо визначити за допомогою сучасних аналітичних методів.

Показання для застосування. Гострий риніт (у тому числі вірусний,бактеріальний, алергічний), синусит (для полегшення відтоку секрету),євстахіїт, середній отит (у складі комбінованої терапії для зменшення набрякуслизової оболонки носоглотки), для полегшення проведення риноскопії.

Спосіб застосування та дози. При утрудненні носового дихання та явищахнабряку і гіперемії слизової оболонки носа та при інших показаннях дорослим ідітям старше 12 років закапують по 2-3 краплі 0,1 % розчину в кожну половинуноса 2-3 рази на добу.Дітям віком від 6 до 12 років призначають по 1–3краплі 0,05 % розчину 2–3 рази на добу. Для дітей від 2 до 6 років середня дозастановить 1-2 краплі у кожний носовий хід 1-2 рази на добу.Не слід застосовувати препарат більше 3-х разів на добу. Тривалістьзастосування препарату – не більше 3-5 днів.

Побічна дія. Можливі побічні явища у вигляді печіння,поколювання, сухості у носі. При тривалому застосуванні або частомувикористанні високих концентрацій можуть відмічатися набряк слизової оболонкиноса (частіше - при тривалому застосуванні), прояви резорбтивного ефекту увигляді запаморочення, головного болю, безсоння, блювання, підвищенняартеріального тиску, серцебиття, порушення серцевого ритму, короткочасногопорушення зору. При особливо тривалому застосуванні препарату у високих дозахможе розвинутись депресивний стан.Іноді спостерігалися такі побічні реакції, яквідчуття печіння в носі та горлі, місцеве подразнення, нудота, головний біль ісухість слизової оболонки носа.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату, атрофічний риніт,артеріальна гіпертензія, виражений атеросклероз, гіпертиреоз, тахікардія,цукровий діабет, феохромоцитома, дитячий вік до 2 років.

Передозування. Повідомлень про передозування у дорослих немає. Упоодиноких випадках, при випадковому отруєнні препаратом у дітей, клінічнакартина проявлялась, головним чином, розвитком таких симптомів, як почастішанняпульсу та аритмія, підвищення артеріального тиску, іноді сплутаністьсвідомості. Лікування симптоматичне.

Особливості застосування. Тривале застосування протинабрякових засобів длязакапування у порожнину носа може призводити до ослаблення їх дії. Зловживанняцими засобами може викликати атрофію слизової оболонки і реактивну гіперемію змедикаментозним ринітом. Слід уникати тривалого застосування і передозування.Вагітність і лактація. В період вагітності і лактації не допускаєтьсяперевищувати рекомендовану дозу. Препарат може застосовуватися лише післяретельної оцінки співвідношення ризику і користі для матері і плода.Після тривалого застосування Бризоліну в дозах, що перевищуютьрекомендовані, може знижуватися здатність керувати транспортними засобами тапрацювати зі складними механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Можливе посилення системної дії Бризоліну уразі одночасного застосування трициклічних або тетрациклічних антидепресантів,особливо якщо перевищуються рекомендовані дози препарату.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла танедоступному для дітей місці, при температурі не вище 25°С.Термін придатності – 2 роки. Після відкриття флаконакраплі можна застосовувати протягом 1 місяця.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z