Загружается, подождите...

Бодимарин (Bodimarin)


основні фізико-хімічні властивості: таблетки, які містять хітозан з вітаміном С:таблетки сірувато-білого кольору з сірими вкрапленнями, овальної форми, зпоперечною рискою на обох боках, цілісними краями, без запаху;таблетки вітамінного комплексу: таблеткисірувато-білого кольору з щільно розташованими жовтими вкрапленнями, овальноїформи, з поперечною рискою на одному боці, цілісними краями, з характернимрибним запахом;склад: 1 таблетка з хітозаном та вітаміном С міститьхітозану гідрохлориду - 810 мг, вітаміну С - 15 мг;допоміжні речовини: авіцель РН 102 (целюлозамікрокристалічна), магнію стеарат;1 таблетка вітамінного комплексу містить омега-3жирної кислоти - 200 мг, вітаміну Е-ацетату сухого 50% типу SA - 10,6 мг,вітаміну А-пальмітату 500 сухого - 0,465 мг, вітаміну D3 типу 100 -4 мкг;допоміжні речовини: авіцель РН 102 (целюлозамікрокристалічна); магнію стеарат; лудипрес, що являє собою: лактозимоногідрат, холідон (повідон) 30, холідон СL (кросповідон).

Форма випуску. Таблетки

Фармакотерапевтична група. Засоби, що впливають на травну систему іметаболічні процеси. Код АТС А16А Х10**.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Основою таблеток з хітозаном є натуральнийамінополісахарид, який отримують із панцирів морських ракоподібних (лангустів іомарів). Хітозан зв’язує жири, що містяться в їжі, безпосередньо у травномуканалі до їх засвоєння. Потім отримана маса природним шляхом (з калом)виводиться з організму.Усунення жирів з їжі за допомогою таблеток зхітозаном має ряд позитивних ефектів:організм повинен поступово витрачати власні резервиенергії, які містяться у вже існуючих жирових відкладеннях, що спричиняєзниження маси тіла;знижується рівень LDL-холестерину в крові, що, всвою чергу, знижує ризик розвитку захворювань серцево-судинної системи;нормалізація маси тіла сприятливо впливає нарегулювання підвищеного кров’яного тиску.Вітамін С, що міститься у таблетках з хітозаном,сприяє найефективнішому зв’язуванню жирів хітозаном.Крім того, таблетки з хітозаном усувають печію,тяжкість у шлунку і метеоризм.Для того, щоб поповнити можливу нестачужиророзчинних вітамінів (A, D, Е) та омега-3 жирних кислот, спричиненунедостатнім засвоєнням жирів з їжі, крім таблеток з хітозаном рекомендуєтьсяприймати вітамінний комплекс.Завдяки вітамінам A, D, Е і омега-3 жирним кислотам,що містяться в ньому, а також вітаміну С, що міститься в таблетках з хітозаном,цей комплекс сприяє посиленню функцій імунної системи, нормальному росту ірозвитку епітеліальних тканин, кісток і зубів, підтриманню нормального зору,профілактиці захворювань серцево-судинної системи і злоякісних захворювань.Застосування таблеток з хітозаном і вітамінногокомплексу задовольняють добову потребу у вітамінах A, D, Е, С і омега-3 жирнихкислотах. Фармакокінетика. Не досліджувалась.

Показання для застосування. Профілактика і комплексне лікування ожиріння(контроль маси тіла та зменшення надмірної ваги), порушення холестериновогообміну (атеросклероз, гіперхолестеринемія).

Спосіб застосування та дози.При дієті для зниження маси тіла.Бодимарин - таблетки з хітозаном – дорослим приймативнутрішньо по 2 - 3 таблетки 2 рази на добу за 30 - 45 хв до основного прийомуїжі (обід і вечеря), запиваючи 1-2 склянками води.Бодимарин - вітамінний комплекс – дорослим приймативнутрішньо по 1 таблетці на добу через 2 - 3 години після основного прийомуїжі.При контролі маси тілаБодимарин - таблетки з хітозаном - приймати по 1таблетці 2 рази на добу за 30 - 45 хв до основного прийому їжі (обід і вечеря),запиваючи 1-2 склянками води.Бодимарин - вітамінний комплекс - приймативнутрішньо по 1 таблетці на добу через 2 -З години після основного прийому їжі.Курс лікування - 1 місяць, у подальшому приймати занеобхідності. Курс можна повторювати 2-3 рази на рік, дотримуючись при цьомудієти.Розрахунок добового зменшення потреби калорій приприйомі 4 таблеток з хітозаном:1таблетка містить 810 мг хітозану; такимчином, 4 таблетки містять (810 мг х 4) 3 240 мгхітозану. Відомо, що 1 мг хітозану абсорбує 12 мгжирів, тому 3 240 мг хітозану абсорбує(3 240 мг х 12) 38 880 мг жирів; 1 000 мг жиріввідповідає 9 ккал; тому 38 880 мг жиріввідповідають (38 880 мг х 9 : 1 000) 350ккал; таким чином, 4 таблетки з хітозаном виводять з організму жир, кількістьякого відповідає 350 ккал.

Побічна дія. Звичайно препарат переноситься добре, але впоодиноких випадках може виникнути гіповітаміноз А, Е, D, запор, алергічніреакції.

Протипоказання. Гіперчутливість до ракоподібних і молюсків та іншихскладових препарату. Вагітність, лактація, діти до 12років.

Передозування. Невідомо.

Особливості застосування. Оскільки хітозан знижує кислотність, через30 хв після прийому препарату рекомендується прийняти склянку соку або напою зкислим смаком. Це особливо стосується осіб зі зниженою кислотністю шлунковогосоку.Препарат можна приймати необмежений час додосягнення бажаної маси тіла, оскільки він не має системної дії і не викликаєзвикання.Препарат не впливає на швидкість психомоторнихреакцій, тому його можна призначати пацієнтам, діяльність яких потребуєпідвищеної уваги.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Несумісний з олійними лікарськими формамивітамінів і ліків для прийому внутрішньо (знижує ефективність препарату). Незастосовувати з вітамінними препаратами, які містять вітаміни А, D, Е, С.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці притемпературі не вище + 25°С. Термін придатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z