Загружается, подождите...

Бісакодил-дарниця (Bisacodyl-darnitsa)


міжнародна та хімічна назви: bisacodyl, 4,4’-(піридин-2-ілметилен) дифеніл діацетат;

основні фізико-хімічнівластивості: таблетки, вкриті оболонкою, від світло-жовтого до зеленувато-жовтого абожовто-оранжевого кольору, двоопуклої форми. На поперечному розрізі видно двашари;

склад: 1 таблетка містить 5мг бісакодилу (у перерахуванніна 100 % суху речовину);допоміжні речовини: крохмаль картопляний, лактози моногідрат, целюлозамікрокристалічна, полівінілпіролідон низькомолекулярний медичний, кальціюстеарат, 30 % дисперсія метакрилової кислоти – етилакрилат кополімеру (1:1) (уперерахуванні на суху речовину), тальк, титану діоксид, поліетиленгліколь 4000,хіноліновий жовтий Е 104 або тропеолін 0.

Форма випуску. Таблетки, вкритіоболонкою, кишковорозчинні.

Фармакотерапевтична група. Проносний засіб.Контактні проносні засоби. Бісакодил. Код АТС A06A B02.

Фармакологічнівластивості. Фармакодинаміка.Бісакодил-Дарниця чинить проносний ефект, що виявляється розм’якшенням аборозрідженням калових мас. Механізм проносної дії обумовлений збільшеннямпроникнення води в порожнину кишечнику і зменшенням її абсорбції, а такожприскоренням перистальтики кишечнику. Важливе місце в механізмі дії посідаєрозщеплення бісакодилу в лужному вмісті кишечнику, що приводить до утворенняречовин, що подразнюють рецептори слизової оболонки.Фармакокінетика. Після прийому усерединуБісакодил-Дарниця з’являється в плазмі крові через 4 години.Препарат значною мірою не всмоктується в системний кровотік, трансформується впечінці, а з організму виводиться нирками.

Показання для застосування. Запори, обумовленігіпотонією і в’ялою перистальтикою товстої кишки (зокрема у літніх пацієнтів;запори після операцій; пологів). Регулювання випорожнень при геморої, проктиті,анальних тріщинах. Підготовка до хірургічних операцій, інструментальних ірентгенологічних досліджень.

Спосіб застосування та дози. Таблетки Бісакодилу-Дарницязастосовують внутрішньо перед їжею. Таблетку ковтають, не розжовуючи, запиваючиневеликою кількістю води. Звичайна разова доза для дорослих становить 1-3таблетки (5-15 мг). Частота прийому 1 раз на ніч, або 1 раз рано вранці. Дітямвіком 6-8 років призначають по 1 таблетці, 8-14 років – по 1-2 таблетки, 15-18років – по 1-3 таблетки. При прийомі препарату перед сном, ефект настає через8-12 годин, при прийомі препарату вранці – через 6 годин.

Побічна дія. При запорі можливі спазми (коліки)кишечнику, біль у ділянціі шлунка, іноді відчуття спраги, сухість у роті.

Протипоказання. Кишкова непрохідність, защемлена грижа,гострі запальні захворювання органів черевної порожнини, біль у животі неясногопоходження, перитоніт, кровотеча з шлунково-кишкового тракту, матковакровотеча, спастичний запор, гострий проктит, гострий геморой, цистит. Незастосовувати для лікування дітей до 6 років.

Передозування. ПередозуванняБісакодилом-Дарниця може з’явитися внаслідок одноразового прийому завідомовисокої дози чи внаслідок тривалого прийому підвищених доз препарату.Виявляється проносом, м’язовою слабкістю, артеріальною гіпотензією, у тяжкихвипадках – розвитком локальних чи генералізованих судом.Лікування. Припинення прийому препарату.Промивання шлунка, очисна клізма. Корекція водно-електролітного балансу ікислотно-лужної рівноваги. При необхідності – протисудомні засоби.

Особливості застосування. При застосуванніБісакодилу-Дарниця варто пам’ятати, що таблетка покрита кишковорозчинноюоболонкою, через що її не можна ділити і розжовувати. З обережністюзастосовують для лікування пацієнтів із захворюванням печінки та нирок, а такожпри вагітності та в період лактації, тому що дія препарату на вагітних іматерів, що годують, не досліджувалася. Препарат не можна запивати лужноюмінеральною водою.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Прийом Бісакодилу-Дарниця разом з антацидними засобами, лужноюмінеральною водою, молоком, блокаторами Н2-гістамінових рецепторівпризводить до руйнування кишковорозчинної оболонки ще в порожнині шлунка, черезщо розвивається подразнення слизової оболонки шлунка, яке може виявлятися болемв епігастральній ділянці, нудотою, блюванням.

Умови та термін зберігання. Зберігати унедоступному для дітей місці, в оригінальний упаковці, при температурі не вище25 оС.Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z