Загружается, подождите...

Причепи трава (Bidentis herba)


основні фізико-хімічні властивості: подрібнена сировина: шматочки листя,стебел, бутонів і квіток, що проходять крізь сито з отворами діаметром 7 мм..Колір зелений, бурувато-зелений або зеленувато-фіолетовий з грязнувато-жовтимивкрапленнями. Запах слабкий. Смак гіркуватий, злегка в’яжучий;порошок крупний: шматочки листя, стебел, бутонів і квіток різної формизеленого, бурувато-зеленого або зеленувато-фіолетового кольору згрязнувато-жовтими вкрапленнями, що проходять крізь сито з отворами діаметром 2мм. Запах слабкий. Смак гіркуватий, злегка в’яжучий;

склад: причепи трава – 100 %.

Форма випуску. Трава.

Фармакотерапевтичнагрупа. Протизапальні таантиалергічні засоби. D11A X20.

Фармакологічні властивості. Трава причепи містить флавоноїди(лютеолін-D-глюкопіранозид, бутеїн, сульфуретин, D-глюкопіранозид бутеїну),речовини дубильні конденсовані (до 6,5 %), каротин, кумарини (умбеліферон іскополетин), кислоту аскорбінову (60-70 мг%), олію ефірну (сліди), слиз, аміни,гіркоти, g-лактони, мікроелементи і виявляє сечогінну, потогінну,протизапальну, антиалергічну, жовчогінну і бактерицидну дію, покращує травлення,нормалізує порушений обмін речовин.Фармакокінетикане вивчалась, тому що лікарські засобирослинного походження містять різні біологічно активні речовини.

Показання для застосування: Внутрішньо:захворювання сечовивідних органів;застудні захворювання (ГРЗ, грип та ін.).Зовнішньо:у педіатричній практиці при діатезах;шкірні захворювання алергічного характеру, піодермії, псоріаз, екземи,нейродерміти та інші шкірні захворювання.

Спосіб застосування та дози. 8 г (2 столові ложки) трави вміщують вемальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) кип’яченої води кімнатноїтемператури, закривають кришкою і настоюють на киплячій водяній бані 15 хв.Охолоджують при кімнатній температурі 45 хв, проціджують, залишок віджимають допроцідженого настою, який доводять кип’яченою водою до об’єму 200 мл. Доросліприймають у теплому вигляді по 1/3 склянки 2-3 рази на день за 15-20 хв до їди.Діти залежно від віку – від 1 столової ложки до 1/4 склянки 2-3 рази на день,за 15-20 хв до їди. Перед вживанням настій рекомендується збовтувати. Цей женастій використовують для ванн і примочок.2 фільтр-пакетивміщують у скляний або емальований посуд, заливають 100 мл (1/2 склянки)окропу, закривають і настоюють 15 хв. Дорослі приймають у теплому вигляді по100 мл 2 рази на день, за 15-20 хв до їди. Діти приймають настій у тепломувигляді за рекомендацією лікаря, залежно від віку – від 1 столової ложки до 50мл 2-3 рази на день, за 15-20 хв до їди. Цей же настій використовують дляпримочок.

Побічна дія. Не встановлена.

Протипоказання. Індивідуальна непереносимість до речовин, якімістяться в лікарському засобі.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не вивчалася.

Передозування. Не спостерігалося.

Особливості застосування. Приймають у теплому вигляді, за 15-20 хв до їди

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла танедоступному для дітей місці. Приготований настій – у прохолодному місці небільше 2 діб.Термін придатності - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z