Загружается, подождите...

Бетасалік-кмп (Betasalic-kmp)

основні фізико-хімічнівластивості: мазь білого кольору;склад: 100 г мазі міститьбетаметазону дипропіонату 0,064 г, кислоти саліцилової 3 г;допоміжні речовини: масловазелінове медичне, вазелін.

Форма випуску. Мазь для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Кортикостероїди для застосування вдерматології. Кортикостероїди в комбінації з іншими препаратами. КодАТCD07ХС01.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Протизапальний, протисвербіжний, протиалергічний, кератолітичний,протимікробний засіб.Бетаметазону дипропіонатгальмує вивільнення інтерлейкінів 1 та 2, гама-інтерферону, медіаторівзапалення, зменшує метаболізм арахідонової кислоти, індукує утворенняліпокортинів, що мають протинабрякову активність.Саліцилова кислота сприяєкращому проникненню бетаметазону дипропіонату в глибокі структури шкіри, чинитькератолітичну та протимікробну дію.Фармакокінетика. Привсмоктуванні крізь шкіру бетаметазону дипропіонат характеризується подібнимифармакокшетичними властивостями, як при зовнішньому, так і при системномузастосуванні. Системне всмоктування після зовнішнього застосування становить12-14 %. Метаболізується в печінці. Метаболіти виводяться переважно нирками,незначна частина - з жовчю.

Показання для застосування. Підгострі та хроничні дерматози згіперкератозом (у тому числі і волосистих ділянок): псоріаз, гостра та хронічнаекзема, нейродерміт, червоний плоский лишай, дисгідроз, себорейний дерматит,іхтіоз та інші іхтіозні ураження, себорея волосистих ділянок шкіри.

Спосіб застосування та дози.Препарат наносять тонкимшаром, злегка втираючи в область ураженої ділянки шкіри 2 рази на добу.Тривалість лікуваннявизначається вираженістю запального процесу, припиненням свербежу, очищеннямшкірних покривів, але не повинна перебільшувати 10 днів.

Побічна дія. В окремих випадках спостерігаються: легкепечіння, свербіж, вугроподібний висип, фолікуліт, гіпертрихоз, гіпопігментація.При використанні мазі під оклюзивні пов’язки можливі: мацерація шкіри, вторинніінфекції, атрофія шкіри, пітниця. При тривалому використанні на великихповерхнях шкіри (особливо під оклюзивні пов’язки) можливі
побічні ефекти, що зумовленірезорбцією та системною дією бетаметазону дипропіонату.

Протипоказання. Індивідуальна підвищена чутливість докомпонентів препарату; рожеві та звичайні (юнацькі) вугри; первинні вірусніінфекції шкіри (пухирцевий лишай, вітряна віспа); туберкульоз шкіри, грибкові ураженняшкіри, шкірні прояви сифілісу, шкірні реакції після вакцинації.

Передозування. Симптоми: пригніченнягіпофізарно-адреналової функції, вторинна адреналова недостатність, проявигіперкортицизму, включаючи синдром Кушинга. Лікування: симптоматична терапія,корекція водно-електролітних порушень.

Особливості застосування. З обережністю слід застосовувати у дітей.Застосування при вагітностіможливо у виняткових випадках по суворим показанням (нанедовгий період та/або наневеликих поверхнях тіла).За необхідністю застосування вперіод лактації грудне вигодовування слід припинити.При появі симптомів підвищеноїчутливості до Бетасаліка®-КМП лікування необхідноприпинити та провестивідповідну терапію.Необхідно уникати попаданняпрепарату в очі та на слизові оболонки.Наявність запального процесу, атакож застосування оклюзивної пов’язки, може збільшувати обсяг всмоктування.Не слід застосовувати зовнішньодля лікування первинних шкірних уражень при грибковій (наприклад, кандидоз,трихофітія) і бактеріальній (наприклад, імпетиго) інфекції, періанального тасвербежу зовнішніх статевих органів.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Приодночасному застосуванні з серцевими глікозидами - посилення дії останніх; здіуретиками - збільшується виведення калію; з гіпоглікемічними препаратами,пероральними антикоагулянтами - послаблення їх дії; з нестероїднимипротизапальними засобами - підвищення ризику розвитку ерозивно- виразковихуражень та кровотеч із шлунково-кишкового тракту.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світламісці притемпературі від 8°С до 15°С.Термін придатності - 2 роки.Зберігати в недоступному длядітей місці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z