Загружается, подождите...

Бесалол (Besalolum)


основні фізико-хімічні властивості: таблетки світло-бурого кольору звкрапленнями, зі слабким специфічним запахом;

склад: 1 таблетка містить екстракту красавки (беладони)густого 0,01 г; фенілсаліцилату 0,3 г;допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний абокартопляний, тальк, кислота стеаринова.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Спазмолітичні та антихолінергічні засоби вкомбінації з іншими препаратами. Код АТС A03E D.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Бесалол проявляє спазмолітичну,холінолітичну, певну знеболюючу та антисептичну дії. Перші три ефектиобумовлені алкалоїдами групи атропіну, що містяться в екстракті беладони,антисептична дія пов’язана з фенілсаліцилатом, який розщеплюється в лужномусередовищі кишечнику з вивільненням фенолу (пригнічує патогенну флору) ісаліцилової кислоти (протизапальна дія). Особливістю фенілсаліцілату є те, щовін при тривалому застосуванні не викликає дисбактеріозу кишечнику.Фармакокінетика. Препарат добре всмоктується вшлунково-кишковому тракті. Виводиться нирками.

Показання для застосування. Захворювання шлунково-кишкового тракту, щосупроводжуються спазмами (коліти, ентероколіти).

Спосіб застосування та дози. Дорослим призначають по 1 таблетці 2–3 разина день. Тривалість прийому залежить від форми захворювання, його вираженості,ефекту препарату, характеру терапії (прийом препарату самостійно або вкомплексі з іншими лікарськими засобами).Максимальна добова доза для дорослих – 6 таблеток.

Побічна дія. Підвищення внутрішньоочного тиску, сухість у роті,мідріаз, парез акомодації, затримка сечі, алергічні реакції.

Протипоказання. Гіперчутливість до компонентів препарату,закритокутова глаукома.

Передозування. Симптоми: сухість шкірних покривів та слизовихоболонок, дисфагія, спрага, параліч акомодації, психомоторне збудження, судоми,затримка сечі, атонія кишечнику. Лікування: відміна препарату, терапіясимптоматична.

Особливості застосування. Слід уникати застосування препарату особам, діяльністьяких вимагає підвищеної гостроти зору.Можливо застосування препарату хворими надоброякісну гіперплазію передміхурової залози, як спазмолітичний засіб.Застосування препарату при захворюваннях серцево-судинноїсистеми, що супроводжуються брадикардією можливе під наглядом лікаря.Застосування при вагітності та лактації можливе,якщо, на думку лікаря, очікувана користь для матері перевищує потенційний ризикдля плода або дитини. Досвід застосування для лікування дітей відсутній.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не встановлено.

Умови і термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла інедоступному для дітей місці при температурі від 8 °С до 15 °С.Термін придатності – 4 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z