Загружается, подождите...

Бепантен (Bepanten)


міжнародна та хімічна назви: декспантенол;R-2,4-дигідроксі-N-(3-гідроксипропіл)-3,3-диметилбутирамід, зі слабким запахом;

основні фізико-хімічні властивості: крем однорідної консистенції, від білого добілого з жовтуватим відтінком кольору;

склад: 1 г крему містить декспантенолу 0,05 г;допоміжні речовини: DL-пантолактон, феноксіетанол, амфізол К, спиртцетиловий, спирт стеариловий, ланолін, ізопропілу міристат, пропіленгліколь,вода очищена.

Форма випуску. Крем для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Інші препарати, які сприяють загоєнню. Код АТС D03AХ03.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Декспантенол, активний інгредієнт Бепантену®, вклітинах шкіри швидко перетворюється в пантотенову кислоту і діє як вітамін.Декспантенол швидше, ніж пантотенова кислота, абсорбується після зовнішньогозастосування. Пантотенова кислота є компонентом коензиму А (СоА). У цій форміацетилкоензим А (СоА) відіграє центральну роль у метаболізмі кожної клітини.Пантотенова кислота є, таким чином, необхідною для формування і загоєнняпошкоджених шкіри і слизових оболонок.Бепантен® крем єлегкою лікарською формою, він швидко всмоктується шкірою, тому є придатним дляоброблення мокнучих ран, незахищених ділянок шкіри (наприклад шкіри обліччя) іділянок шкіри, вкритих волоссям. Фармакокінетика.Декспантенолпри зовнішньому застосуванні швидко абсорбується шкірою. В клітинах шкіридекспантенол перетворюється в пантотенову кислоту і додається до ендогенногофонду цього вітаміну. Дослідження на тваринах (щури, морські свинки) показали,що при нанесенні препарату на здорову шкіру тварини в дозі 300 мкг/см2абсорбція діючої речовини досягала 10 мкг/см2 і 20 мкг/см2через 6 і 16 годин відповідно. При застосуванні препарату для місцевогозастосування на пошкодженій шкірі тварини в дозі 300 мкг/см2абсорбція діючої речовини досягала 31,2 мкг/см2 через 6 годин. Укрові пантотенова кислота зв’язується з β-глобуліном та альбумінами плазмикрові. У здорових дорослих концентрація становить приблизно 500-1000 мг/л і 100мг/л у крові і сироватці відповідно.Пантотеновакислота не розподіляється в тілі людини і видаляється незміненою. 60-70%виводиться із сечею, решта - з фекаліями.

Показання для застосування. Профілактичне оброблення сухої, почервонілої шкіри або шкіри зтріщинами;прискорення загоєння та епітелізації шкіри при мікропошкодженнях(незначні опіки та подряпини); при подразненнях шкіри (які є наслідкомрадіотерапії, фототерапії або опромінювання ультрафіолетовим світлом); приеритемі від пелюшок; хронічних виразках шкіри; пролежнях; анальних тріщинах;ерозії шийки матки і після пересадки шкіри; медикаментозне оброблення шкіри пацієнтів після застосуваннякортикостероїдів;профілактичний нагляд за грудними залозами у жінок, які годують груддю,і для лікування подразнень і тріщин сосків.

Спосіб застосування та дози. Прискорення загоєння та епітелізації, регулярне профілактичнеоброблення шкіри: Бепантен® крем застосовують один або кілька разів на добу,залежно від потреби.Нагляд за грудними залозами у жінок, які годують груддю: наносять кремна соски після кожного годування груддю.Лікування дефектів слизової оболонки шийки матки: Бепантен® кремзастосовують один або кілька разів на добу, залежно від потреби.Профілактичний нагляд за немовлятами: Бепантен® крем застосовують прикожній зміні пелюшок (підгузка).Тривалість лікування визначається індивідуально, залежно від наявностіклінічних ознак пошкоджень шкіри.

Побічна дія. У поодиноких випадках можуть виникнути місцеві аллергічніреакції (кропив’янка, свербіж).

Протипоказання. Бепантен® протипоказаний при встановленійпідвищеній чутливості до будь- яких його компонентів.

Передозування. Повідомлень щодо випадкового передозування ненадходило.

Особливості застосування. Вагітність і лактація. Немає будь-яких доказів, що застосуванняпрепарату в період вагітності та лактації може призвести до будь-якого ризику.Прояв фетотоксичних ефектів є малоймовірним.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Випадки взаємодії з іншими препаратами невідомі.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці! Зберігатипри температурі не вище 30 ºС. Термін придатності – 3 роки. Не застосовувати після закінчення термінупридатності, зазначеного на упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z