Загружается, подождите...

Бензонал (Benzonalum)


хімічна назва: 1-бензоїл-5-етил-5-фенілбарбітурова кислота;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору без запаху;

склад: 1 таблетка містить бензобарбіталу 0,1 г;допоміжні речовини: кислота стеаринова, крохмаль картопляний,метилцелюлоза.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Протиепілептичні засоби. Барбітурати та їх похідні. КодАТС N03A A05**.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Бензобарбітал має протисудомну активність. За хімічнимскладом і фармакологічними властивостями подібний до фенобарбіталу, але навідміну від останнього виявляє меншу гіпноседативну дію на центральну нервовусистему і не спричиняє вираженої сонливості.Бензобарбітал підвищує активність монооксигеназної ферментної системипечінки, посилює процеси ацетилювання та глюкуронізації, прискорюєбіотрансформацію екзо- та ендогенних сполук, включаючи білірубін. За цієюактивністю бензобарбітал не поступається фенобарбіталу.Фармакокінетика.Препарат швидко та майже повністю всмоктуєтьсяпісля перорального застосування. Добре проникає через гематоенцефалічнийбар’єр. 30 - 60% від застосованої дози зв’язуються з білками плазми крові.Метаболізується у печінці шляхом окислення.Частково виводиться у незміненому вигляді із сечею.

Показання длязастосування. Різні формиепілепсії, у тому числі з фокальними та джексоновськими нападами. Безсудомні таполіморфні напади (у поєднанні з гексамідином, карбамазепіном, дифеніном та іншимипротиепілептичними препаратами).

Спосіб застосування та дози. Дозу встановлюють індивідуально. Бензоналзастосовують внутрішньо після їди. Доза препарату залежить від віку пацієнта,характеру і частоти нападів. Для дорослих разова доза становить 0,1 - 0,2 г,максимальна добова доза - 0,8 г. Частіше за все препарат застосовують по 0,1 г3 рази на добу. Лікування починають з одноразового застосування разової дози.Через 2 - 3 доби дозу підвищують до досягнення клінічного ефекту (зниженнячастоти або повна відсутність нападів). Лікування продовжують тривалий термін,не менше 1 - 3 років (навіть за відсутності нападів), застосовуючи по однійразовій дозі на добу. У випадку поновлення нападів слід повернутися до попередньоїдобової дози.Максимальні дозидля дорослих: разова – 0,3 г, добова – 0,8 г.Для дітей віком 3 - 6 років разова доза становить 0,05 г, добова – 0,15г; віком 7 - 10 років – разова доза 0,05 – 0,1 г, добова доза – 0,15 – 0,3 г;віком 11 - 14 років – разова доза 0,1 г, добова доза 0,3 – 0,4 г. Максимальнідози для дітей старшого віку: разова – 0,15 г, добова – 0,45 г.Якщо хворий раніше застосовував інші протисудомні засоби, перехід дозастосування бензоналу повинен бути поступовим: бензоналом спочатку замінюютьодну дозу, а потім (через 3 - 5 діб) другу і третю дози препарату.

Побічна дія. У поодиноких випадках можливі сонливість, в’ялість,утруднення мови, атаксія, ністагм, діарея, запор, у деяких випадках – висипанняна шкірі, зниження апетиту, головний біль, загальмованість.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату,вагітність, період годування груддю, тяжкі захворювання печінки та/або нирок зпорушенням їх функції, хронічна серцева недостатність у фазі декомпенсації,хронічний алкоголізм, наркоманія, тяжка міастенія. Діти до 3 років.

Передозування. Симптоми: у легких і середньої тяжкості випадках спостерігаєтьсясплутаність свідомості, сонливість. У тяжких випадках – кома, тахікардія,аритмії, зниження артеріального тиску, зниження рефлексів.Лікування: промивання шлунка із застосуванням абсорбентів. При тяжкомуотруєнні хворого слід госпіталізувати, показаний форсований діурез, а такожгемодіаліз. Терапія – симптоматична.

Особливості застосування. Вагітність і лактація. Під час вагітності приймати Бензонал заборонено.За необхідності застосовувати Бензонал під час годування груддю слід вирішитипитання про припинення годування. Вплив на здатність керувати автотранспортом та механізмами. Пацієнтам,які застосовують препарат, слід утримуватись від видів діяльності, якіпотребують підвищеної уваги та швидких психомоторних реакцій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат здатний посилювати активністьмонооксигеназної ферментної системи печінки, що слід мати на увазі приодночасному застосуванні з іншими препаратами. Можливе зменшення ефективностіостанніх. При застосуванні бензоналу з препаратами, які пригнічують функціюЦНС, а також з алкоголем відбувається взаємне посилення ефектів.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступномудля дітей, захищеному від світла місці при температурі не вище 25°С. Термінпридатності – 4 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z