Загружается, подождите...

Бензобіталіс (Benzobital іs)


міжнародна та хімічна назви: benzobarbital;1-бензоїл-5-етил-5-фенілбарбітурова кислота;

основніфізико-хімічні властивості: таблеткибілого кольору, плоскоциліндричної форми, з фаскою і рискою. На одному боцітаблетки нанесений товарний знак підприємства;

склад: 1 таблетка містить бензобіталу (бензобарбіталу)0,1 г або 0,05г;допоміжні речовини:цукор молочний (Гранулак 200), крохмалькартопляний, желатин харчовий, кальцію стеарат, натрію кроскармелоза.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група.Протиепілептичні засоби. Барбітурати та їх похідні. Код АТС N 03A A05.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Справляє протисудомну дію, виконує роль індуктораферментів, підвищує активність монооксигеназної ферментної системи печінки.Практично не виявляє снотворної дії. Фармакокінетика.Препарат швидко метаболізується в організмі,вивільняючи фенобарбітал, який справляє протиепілептичний ефект. Зв’язок збілками плазми – слабкий. Рівномірно розподіляється у різних органах ітканинах. Проникає крізь гістогематичні бар’єри та в грудне молоко.Вивільняється повільно. Метаболізується мікросомальними ферментами. Кумулює.Період напіввиведення (Т½) - 3-4 доби. Виводиться через нирки як унезміненому вигляді, так і у вигляді метаболітів.

Показання для застосування. Різні форми епілепсії. При лікуваннібезсудомних і поліморфних епілептичних нападів - у комбінації з іншимипротиепілептичними засобами (з гексамідином, карбамазепіном, дифеніном). Ускладі комплексної терапії гемолітичної хвороби новонароджених.

Спосіб застосування та дози. Препарат приймають перорально після їди.Лікування починають з мінімальної разової дози, поступово (1 раз у 2-3 дні)підвищуючи її до оптимальної добової терапевтичної дози. При стійкійкомпенсації дозу поступово зменшують до одної разової дози на добу. Привідновленні нападів повертаються до оптимальної добової дози. Дозивстановлюються лікарем залежно від стану хворого: разові дози для дорослих –від 0,1 г до 0,2 г, добова – 0,8 г. Вищі дози для дорослих: разова – 0,3 г,добова – 1 г. Курс лікування безперервний і тривалий. Зобережністю призначають новонародженим - 5,9 мг/кг на добу. Для дітей до 3років необхідну кількість таблеток розтирають до порошкоподібного стану,розчиняють у невеликій кількості води та застосовують у вигляді суспензії. Длядітей 3-6 років разова доза – 0,025-0,05 г на прийом (0,1-0,15 г на добу), 7-10років – по 0,05-0,1 г на прийом (0,15-0,3 г на добу), 11-14 років – по 0,1 г наприйом (0,3-0,4 г на добу). Вищі дози для дітей (старшого віку): разова – 0,15г, добова – 0,45 г.

Побічна дія. При прийомі Бензобіталу ІС можуть розвиватисязвикання до препарату, медикаментозна залежність, головний біль, в’ялість,сонливість, порушення мовлення, розлад ходи, зниження слуху, алергічні реакції.

Протипоказання. Гіперчутливість, тяжкі паренхіматозні ураженняпечінки, ураження нирок з порушенням їх функцій, декомпенсація серцевоїдіяльності, цукровий діабет, депресивні стани, І триместр вагітності, лактація.

Передозування. При передозуванні – атаксія, ністагм, порушеннямовлення. Лікування – зменшення дози препарату або призначення кофеїну(0,05-0,075 г на прийом).

Особливості застосування. У хворих, які раніше приймали барбітурати, прилікуванні Бензобіталом ІС можливо порушення сну. У цих випадках на нічпризначають фенобарбітал (50-100 мг) або інші снодійні засоби.За необхідності призначення препарату в період лактації слід вирішитипитання про припинення годування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Бензобітал ІС посилює дію аналгетиків,анестетиків, гіпнотиків, засобів для наркозу, нейролептиків, транквілізаторів,алкоголю; знижує – парацетамолу, антикоагулянтів, тетрациклінів,гризеофульвіну, глюкокортикоїдів, серцевих глікозидів хінідину, вітамінів групиД, ксантинів.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей,сухому тазахищеному від світла місці при температурі 15 - 25°С. Термін придатності – 4 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z