Загружается, подождите...

Красавки екстракт (Belladonnaeextractum)


основні фізико-хімічні властивості: супозиторії від білого з кремуватимвідтінком до світло-коричневого кольору торпедоподібної форми; допускаєтьсямармуровість поверхні;

склад: один супозиторій містить красавки (беладони) екстракт густий – 0,015г;допоміжні речовини: фенол синтетичний для медичних цілей, основа длясупозиторіїв (поліетиленокисд 1500, поліетиленоксид 400) .

Лікарська форма. Супозиторії ректальні

Фармакотерапевтична група. Протигемороїдальний засіб рослинного походження.АТС С05АХ03.

Фармакологічні властивості. Препарат виявляє , болезаспокійливу,протизапальну, холінолітичну дію, послаблює спазм мускулатури кишечнику.Фармакологічна дія препарату зумовлена комплексом алкалоїдів, що входять дойого складу (атропіну, гіосціаміну, скополаміну та ін.) Алкалоїди маютьвиражену холінолітичну активність. Основною фармакологічною особливістюатропіну є здатність блокувати м-холінорецептори, в значно меншій мірі він дієі на н-холінорецептори. Блокуючи м-холінорецептори, атропін робить їх нечутливимидо ацетилхоліну, який утворюється у ділянках закінчень постгангліонарнихпарасимпатичних (холінергічних) нервів. Введення атропіну у організм призводитьпоряд з іншими ефектами до зниження тонусу гладком’язових органів (бронхи,органи черевної порожнини та ін.) Скополамін за властивостями близький доатропіну, виявляє м-холіноблокуючу активність. Гіосциамін по своїй дії нацентральні і периферичні холінорецептори удвічі активніший за атропін.Супозиторії, які містять екстракт беладонни, виявляють місцевоанестезуючу,спазмолітичну дію, що особливо важливо при болях, пов’язаних зі спазмом гладкихм’язів кишечнику. Ректальні супозиторії у меншому ступені призводять довиникнення побічних ефектів.Фармакокінетика. Атропін при нанесенні на слизову оболонку виявляєанестезуючу дію, швидко всмоктується і рівномірно розподіляється у організмі. Уневеликій кількості всмоктується через непошкоджену шкіру і може виявлятирезорбтивну дію. Біодоступність при прийомі всередину складає 50%. 77-93%виділяється з сечею, 57% - у незміненому вигляді у перші дві години, частина, яказалишилася, майже повністю виводиться з сечею у вигляді метаболітів. Періоднапіввиведення складає біля 4 годин. Атропін проникає через гематоенцефалічнийбар’єр, діє на ЦНС.

Показання для застосування. Препарат застосовується для лікування геморою,тріщин заднього проходу, запальних захворювань прямої та сигмовидної кишок(проктитів, сигмоїдитів).

Спосіб застосування та дози. Супозиторій звільняють від упаковки, розрізавши їїножицями по контуру супозиторія, і вводять глибоко у пряму кишку по 1супозиторію 2-3 рази на добу. Максимальна добова доза – 10 супозиторіїв.

Побічна дія. При підвищеній чутливості або передозуванні можливіалергічні реакції, сухість у роті, запор, серцебиття, розширення зіниць,тимчасові розлади зору. У рідких випадках – психомоторне збудження, судоми,затримка сечовиділення. При появі таких симптомів слід припинити застосуванняпрепарату. Терапія симптоматична.

Протипоказання. Індивідуальна підвищена чутливість до компонентівпрепарату, глаукома, аденома передміхурової залози.

Передозування. При передозуванні препарату можливе психомоторнезбудження, порушення акомодації, затримка сечі. При появі таких симптомів слідприпинити застосування препарату. Терапія симптоматична.

Особливості застосування. Жінкам під час вагітності та лактації застосуванняпрепарату рекомендоване тільки у випадку, коли користь для матері переважаєпотенційний ризик для плоду. Даних про застосування препарату у дітей немає. Нерекомендується застосування препарату у пацієнтів, діяльність яких пов’язана знеобхідністю концентрації уваги, швидких психомоторних реакцій (у тому числіводіння автотранспорту, потенційно небезпечні види діяльності).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. ДіяМ-холіноблокаторів (атропіну,скополаміну)не сумісна з дією холіноміметиків, антихолінестеразних препаратів.М-холіноблокатори послаблюють дію морфіну, кофеїну, сприяють порушеннюсерцевого ритму при одночасному прийомі з препаратами дигіталісу, підсилюютьдію b-адреноміметиків, потенціюють дію барбітуратів, гангліоблокаторів,тетрациклічних антидепресантів та блокаторів гістамінових рецепторів.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, прохолодному, захищеному відсвітла, недоступному для дітей місці. Термін придатності - 2 роки. Незастосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного наупаковці.

Упаковка. По 5 супозиторіїв у контурній чарунковій упаковці. Дві контурнічарункові упаковки разом з листком-вкладишем у картонній коробці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z