Загружается, подождите...

Барію сульфат длярентгеноскопії (Barium sulphate for x-rayexamination)


міжнародн назва: Барію сульфат;

основні фізико-хімічні властивості: білий, тонкий, рихлий порошок, без запаху тасмаку;

склад: 1 пакет містить барію сульфату 100 г.

Форма випуску. Порошок для приготування суспензії дляперорального застосування.

Фармакотерапевтична група. Рентгеноконтрастні засоби, що не містять йод. Код АТС V08В А02.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Обволікає слизову оболонку травного тракту ізабезпечує чітке зображення мікрорельєфу слизової оболонки. Підвищує контрастністьзображення при рентгенологічних дослідженнях шлунково кишкового тракту.Максимальна контрастність стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишкидосягається негайно після введення всередину, тонкої кишки – через 15 - 90 хв(у залежності від швидкості спорожнювання шлунка і в’язкості препарату).Найбільша візуалізація дистального відділу тонкої і товстої кишки залежить відположення тіла і гідростатичного тиску. Має низьку токсичність. Фармакокінетика. Не всмоктується у шлунково-кишковому тракті і непопадає в системний кровообіг. Повністю виводиться з фекаліями через 24 - 28годин.

Показання для застосування. Рентгенологічне обстеження глотки, стравоходу,шлунка та кишечнику (у тому числі методом подвійного контрастування).

Спосіб застосування та дози. Всередину, для рентгенологічного обстеження глотки, стравоходу, шлунката кишечнику: барію сульфат для рентгеноскопії призначають у вигляді водноїсуспензії, приготованої безпосередньо перед рентгенологічним обстеженням. Дляприготування суспензії до 100 г порошку поступово додають 100 мл очищеної абокип’яченої води та добре перемішують протягом 4-5 хв (можна міксером). Дозапрепарату залежить від методу обстеження і складає від 50 до 100 мл суспензії.Ректально, для рентгенологічного обстеження товстої кишки: суспензію із300 г порошку та 1500 мл води вводять у клізмі в пряму кишку; доза препарату наодне обстеження – 1000 – 1500 мл. Барію сульфат застосовують у дітей для рентгеноскопії. Для приготуваннясуспензії порошок змішують з очищеною або кип’яченою водою у співвідношенні від1:1,5 до 1:2, але не більше 100 млЗастосовувати тільки в умовах стаціонару.

Побічна дія. Алергічні реакції, запори; описані одиничні випадкитак званого “барієвого” апендициту.

Протипоказання. Підвищена чутливість; порушення цілісності стінокшлунково кишкового тракту (підозра на неї); езофаготрахеальні свищі; порушенняковтання, непрохідність кишечнику, запор, стеноз стравоходу, кровотеча ізорганів шлунково -кишкового тракту, атрезія, стан після оперативних втручань наорганах шлунково кишкового тракту; синдром мальабсорбції, харчова алергія.

Особливості застосування.

Вагітність і лактація. При вагітності не рекомендується застосування баріюсульфату. У період лактації препарат не протипоказаний.

Взаємодія з лікарськими засобами. Не вивчалось.

Умови та термін зберігання. Зберігати у добре закупореній тарі, у сухомумісці. Температурний режим необмежений. Термін придатності 5 років. Не слідзастосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного наупаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z