Загружается, подождите...

Барбовал (Barboval)


основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна рідина, із специфічнимароматним запахом;

склад: 1 мл препарату містить етилового ефіру α-бромізовалеріановоїкислоти 18,0 мг, валідолу 80,0 мг, фенобарбіталу 17,0 мг; допоміжні речовини: натрію ацетат 3-водний, спирт етиловийректифікований, вода очищена.

Форма випуску. Краплі для перорального застосування.

Фармакотерапевтична група. Снодійні та седативні препарати. Комбінованіпрепарати барбітуратів. Код АТС N05C B02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Барбовал(R) -комбінований лікарський засіб, терапевтична дія якого зумовленафармакологічними властивостями компонентів, що входять до його складу. Етиловийефір α-бромізовалеріанової кислоти справляє седативну та спазмолітичнудію. Фенобарбітал у звичайних дозах виявляє легку седативну тасудинорозширювальну дію. Валідол заспокійливо впливає на центральну нервовусистему, уповільнює перистальтику шлунка та кишечнику, зменшує метеоризм, маєтакож помірну рефлекторну судинорозширювальну та спазмолітичну дію.Фармакокінетика. Не вивчена.

Показання для застосування. Барбовал(R) застосовують при неврозах, щосупроводжуються підвищеною збудливістю, безсонням, при істерії; в комплексномулікуванні легких нападів стенокардії, гіпертонічної хвороби, тахікардіїфункціонального генезу, при спазмах шлунка та кишечнику, метеоризмі.

Спосіб застосування та дози. Барбовал(R) приймають внутрішньо, зневеликою кількістю рідини або на шматочку цукру під язик. Дози та тривалістьлікування встановлюють індивідуально. Звичайно дорослі використовують по 10-15крапель 2-3 рази на день протягом 10-15 днів. Приймати препарат краще за 20-30хвилин до їди. Після перерви в 10-15 днів курс лікування можна повторити.Досвіду застосування препарату для лікування дітей немає.

Побічна дія. Звичайно препарат переноситься добре. В окремихвипадках може спостерігатися сонливість, нудота, запаморочення, сльозотеча. Ціявища минають при зменшенні дози або відміні препарату. Вкрай рідко можливіалергічні реакції. При тривалому використанні можливо виникненя залежності відпрепарату та бромізму.

Протипоказання. Препарат не рекомендується дітям, вагітним іжінкам, які годують груддю. Барбовал(R) не можна призначати при підвищенійчутливості до будь-яких компонентів препарату, при печінковій та нирковійнедостатності, печінковій порфірії.

Передозування. Передозування препарату характеризуєтьсяпригніченням реакцій, сонливістю, запамороченням, слабкістю, іноді - нудотою таблюванням. При виражених симптомах отруєння рекомендується ввести стимуляторицентральної нервової системи (кофеїн, бемегрид, етимізол та ін.). При іншихпроявах - симптоматична терапія.

Особливості застосування. Препарат з обережністю призначають особам, роботаяких пов’язана з підвищеною увагою: водіям, операторам та ін..

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне застосування з нейролептиками ітранквілізаторами потенціює, а зі стимуляторами центральної нервової системи -ослабляє дію кожного компонента препарату. Алкоголь посилює ефекти Барбовалу(R)і може підвищувати його токсичність. Наявність у складі Барбовалу(R)фенобарбіталу може індукувати ферменти печінки, і це робить небажаним його одночаснезастосування з медикаментами, що метаболізуються в печінці (з похіднимикумарину, гризеофульвіном, глюкокортикоїдами, пероральними протизапліднимизасобами), оскільки їх ефективність буде знижуватись у результаті більшвисокого рівня метаболізму. Препарат підвищує токсичність метотрексату.

Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному від світла та недоступномудля дітей місці при температурі не вище 25 °С. Термін придатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z