Загружается, подождите...

Бактробан™ (Bactroban™)


міжнародна та хімічна назви: мупіроцин,9-[[(2E)-4[(2S,3R,4R,5S)-5-[(2S,3S,4S,5S)-2,3-епокси-5-гідрокси-4-метилгексил]-3,дигідрокси-3,4,5,6-тетрагідро-2Н-піран-2-іл]-3-метилбут-2-енокси]окси]нонаноевакислота;

основні фізико-хімічні властивості: мазь білого або майже білого кольору;

склад: 1 г мазі містить 20 мг мупіроцину (у вигляді мупіроцину кальцію); допоміжні речовини: парафін білий м’який, софтизан 649.

Форма випуску. Мазь назальна.

Фармакотерапевтична група. Антибіотики для місцевого застосування. Код АТС D06A Х09.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Мупіроцин – антибіотик, що виробляєтьсяшляхом ферментації мікроорганізму Pseudomonas fluorescens. Мупіроцин пригнічуєізолейцил-трансфер-РНК-синтетазу, що призводить до інгібіції синтезу білка вбактеріальній клітині. Внаслідок специфічного механізму дії та унікальноїхімічної структури мупіроцин не має перехресної резистентності до іншихантибіотиків. У разі правильного застосування мупіроцину ризик появирезистентних штамів мікроорганізмів невеликий. При застосуванні в мінімальноінгібуючих концентраціях мупіроцин має бактеріостатичні, а при застосуванні убільш високих концентраціях – бактерицидні властивості. Як антибіотик длямісцевого застосування мупіроцин in vivo проявляє активність відносноStaphyloccocus aureus (включаючи метицилінрезистентні штами), S. Epidermidis табетагемолітичних штамів Streptococcus.Спектр антибактеріальної активності препарату in vitro:грампозитивні аероби:Staphylococcus aureus (включаючи штами, резистентні до метициліну табеталактамазопродукуючі штами);Staphylococcus epidermidis (включаючи штами, резистентні до метицилінута беталактамазопродукуючі штами).інші коагулазонегативні штами стафілококів (включаючиметицилінрезистентні штами).Streptococcus species;грамнегативні аероби:Haemophilis influenzaeNeisseria gonorrhoeae Neisseria meningitidesMoraxella catarrhalis Pasteurella multocidaProteus mirabilisProteus vulgarisEnterobacter cloacaeEnterobacter aerogenesCitrobacter freundiiBordatella pertussisнечутливі мікроорганізми:Corynebacterium speciesEnterobacteriaceaeграмнегативні неферментуючі паличкиMicrococcus speciesАнаероби.Фармакокінетика. Мупіроцин у дуже незначній кількостіпроникає крізь слизову оболонку носа. Менше 1% від застосованої дозивиділяється нирками у вигляді монієвої кислоти.

Показання для застосування.Місцеве лікування інфекційно-запальних захворювань носової порожнини,викликаних Staphylococcus aureus, включаючи метицилінрезистентні штами. Дляпрофілактики інфекційних ускладень носової порожнини у хворих, які перебуваютьна гемодіалізі або амбулаторному перитонеальному діалізі.

Спосіб застосування та дози.Дорослі, діти та хворі похилого віку Невелику кількість мазі поміщати у кожну ніздрю 2 рази на добу протягом5 днів.При печінковій та нирковій недостатності змінювати дозу не потрібно.Після застосування мазі закрийте носа пальцями, натискуючи декількаразів на крильця носа з обох боків, та м’яко потріть його для кращогорозподілення мазі всередині носа. Звільнення носової порожнини від збудників звичайно відбувається через3-5 днів лікування.

Побічна дія.Побічна дія класифікована за органами і системами та частотоювиникнення. Частота виникнення побічних ефектів визначається за такою схемою:дуже часто (>1/10), часто (>1/100, <1/10), не часто (>1/1000,<1/100), рідко (>1/10 000, <1/1000), дуже рідко (<1/10 000),включаючи поодинокі випадки.Імунна система:Дуже рідко: шкірні реакції гіперчутливості.Дихальна система та органи грудної клітини:Не часто: реакції з боку слизової оболонки носа: свербіж, відчуттяпечіння, почервоніння., а також нежить та чхання. .

Протипоказання.Підвищена чутливість до мупіроцину або будь-якого з інших компонентівпрепарату.

Передозування.Не спостерігалось.

Особливості застосування.Слід уникати потрапляння мазі в очі. Не змішувати мазь з іншими препаратами, тому що при розведенні мазізменшується її антибактеріальна активність та може втрачатись стабільністьдіючої речовини мазі.У разі виникнення поодиноких реакцій гіперчутливості або тяжкихмісцевих подразнень, що виникають при застосуванні назальної мазі, лікуванняслід припинити, видалити залишки мазі та призначити альтернативний препарат длялікування запалення.Як і при лікуванні іншими антибактеріальними препаратами, тривалезастосування мазі може призводити до надмірного росту нечутливихмікроорганізмів.Вагітність: даних про застосування мазі під час вагітності недостатньо.Лактація: даних про застосування мазі під час лактації недостатньо. Вплив на здатність керувати автомобілем та іншими механізмами: невпливає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Повідомлень немає.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступних для дітей місцях притемпературі нижче 25°С. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z