Загружается, подождите...

Евейк-мд (Awayke- md)


міжнародна назва: лоратадин;

основні фізико-хімічні властивості: круглі таблетки, білого або майже білогокольору, не покриті оболонкою, ледь двоопуклі з легким м´ятним запахом,приємні на смак; з обох боків на таблетках відтиск посмішки.

склад : 1 таблетка містить лоратадину 10 мг ;допоміжні речовини : старлак, магнію стеарат, тальк, кремнію діоксидколоїдний, аспартам, м´ятний коригент.

Форма випуску. Таблетки для смоктання.

Фармакотерапевтична група. Антигістамінні препарати для системногозастосування. Код АТС R06А Х13.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Лоратадин - антигістамінний засіб із селективнимвпливом на периферичні Н₁ -рецептори гістаміну. Крім того, лоратадинінгібує дегрануляцію опа-систих клітин і блокує вторинні медіатори запалення,такі як простагландини та лейкотрієни, а також знижує експресію цитокінів таадгезію молекул. Не має седативного впливу та холіноблокуючої дії.Лоратадин та його основні метаболіти не проникають крізь ГЕБ,зв´язуючись з периферичними Н₁ -рецепторами. При застосуванні вдозах, що перевищують тера-певтичні, відмічалась поява сонливості. Лоратадин незв’язується з Н2 -рецепторами, не інгібує захоплення норадреналіну та практичноне впливає на функцію серцево - судинної системи. Лоратадин значною міроюзв´язується з білками плазми крові, активний метаболіт зв’язується нарівні 73-76%. Біодоступність лоратадину пропорційна дозі. В перші 24 годиниелімінація в основному здійснюється через нирки (27% дози). Фармакокінетичнийпрофіль лоратадину та його активного метаболіту змінюється у здорових людеймолодого віку та у людей похилого віку.Лоратадин та його активний метаболіт проникає крізь плаценту та вгрудне молоко.

Показання для застосування. Симптоматичне лікування алергічних захворювань - алергічного риніту,коньюктивіту, алергічного дерматиту, кропив´янки та атопічної екземи(нейродерміту).

Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям старше 12 років призначають по 1таблетці 1 раз на день. Дітям від 2 до 12 років – по ½ таблетки 1 раз надень або за призначенням лікаря. Таблетку слід поклати на язик до повногорозсмоктування!Лікування триває до досягнення терапевтичного ефекту (в середньому 5-7днів).Не рекомендується перевищувати указану дозу.

Побічна дія. Препарат звичайно добре переноситься, але можутьз´явитися : сухість слизових оболонок роту, головна біль, сонливість,нудота, гастрит, припливи крові. В рідких випадках – порушення функції печінки,шкірні алергічні реакції (екзантема, зуд), анафілактичні реакції, аритмії.

Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого компонентапрепарату. Препарат протипоказаний дітям до 2 років. Не рекомендуєтьсяпризначати його у періоди вагітності і лактації.

Передозування. У дорослих доза більша за 10 мг спричинюєтахікардію та сонливість.У разі передозування слід промити шлунок фізіологічним розчином іпризначити загальне симптоматичне та підтримуюче лікування.

Особливості застосування. Препарат з обережністю призначають хворим зпорушенням функції печінки та нирок.Пацієнти з тяжкою печінковою недостатністю потребують зниження дозипрепарату.Даних про ефективність і безпеку препарату при лікуванні у дітей до 2років немає, тому призначати їм препарат не рекомендується.У людей похилого віку та у пацієнтів з порушенням функції печінки танирок збільшується можливість розвитку побічних дій з боку ЦНС. У зв´язкуз цим такі побічні ефекти, як сонливість, у таких пацієнтів виникає навіть призастосуванні препарату у рекомендованих дозах.До виявлення індивідуальної реакції на препарат потрібно уникатикерування автотранспортом і роботи з потенційно небезпечними механізмами.

Взаємодія з лікарськими засобами. Циметидин, еритроміцин, кетоконазол можуть порушувати метаболізм лоратадину,призводити до збільшення його концентрації в сироватці крові.У зв´язку з можливістю розвитку дозозалежного седативного ефектутреба дотримуватись обережності з призначенням препарату разом з іншимиблокаторами Н₁ -рецепторів, нейролептиків, трициклічних антидепресантів,з етанолом, анксиолітиками, седативними та снодійними препаратами. Препарат не слід призначати разом з антибіотиками,макролідами,ранітидином, теофіліном. Під час лікування препаратом пацієнт не повиненвживати алкоголь.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла танедоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності –2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z