Загружается, подождите...

Атусин (Atussinum)


фізико-хімічні властивості: таблетки оранжевого з рожевим відтінком кольору, запельсиновим запахом, верхня і нижня поверхні яких опуклі. На поверхні таблетокдопускається мармуровість. На одну з поверхонь нанесена риска;

склад: 1 таблетка містить декстрометорфану гідроброміду 0,015 г, аскорбіновоїкислоти 0,1 г;допоміжні речовини: цукор молочний (лактоза), аспартам, ароматизаторапельсиновий, поліетиленгліколь 4000, магнію стеарат, барвник “USALAKE FD &Yellow 6”.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при кашлі та застуднихзахворюваннях. Код АТС R05D A09.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Декстрометорфанугідробромід є ненаркотичним депресантом кашлю. Він діє на кашльовий центр,розташований в довгастому мозку, й підвищує поріг чутливості до кашлю.Протикашльова дія декстрометорфану еквівалентна дії кодеїну. Він не маєаналгетичної або наркотичної дії. У терапевтичних дозах декстрометорфан непригнічує циліарну активність.Аскорбінова кислота, яка входить доскладу таблеток Атусин, завдяки антиоксидантним властивостям сприяєнормалізації проникності капілярів, бере участь у процесах синтезу стероїднихгормонів і колагену, регенерації тканин, у регуляції рядуокислювально-відновних процесів і вуглеводного обміну, підвищує неспецифічнурезистентність організму, у тому числі при респіраторних інфекціях.Фармакокінетика.Декстрометорфан повністю абсорбується вшлунково-кишковому тракті та його дія починає проявлятися через 15 - 30 хвилин.Тривалість дії після перорального прийому становить 3 - 6 годин.Декстрометорфан метаболізується у першу чергу ферментами печінки, піддаючисьО-деметиляції, N-деметиляції і частковому зв’язуванню із глюкуроновою кислотоюта сульфатами. Максимальної концентрації в плазмі декстрометорфан сягає через 2години. Період напіввиведення (Т½) препарату становить 6,5 годин. Прицьому рівень метаболізованих форм у відсотковому відношенні завжди перевищуєрівень вихідного декстрометорфану. До 45% декстрометорфану може екскретуватисяз сечею, зберігаючи широку варіабельність у показниках екскреції між окремимиформами у різних пацієнтів. Аскорбінова кислота абсорбується в тонкомукишечнику (дванадцятипалої; частково – у клубовій). Зв’язок із білками плазми –25%. Патологія шлунково-кишкового тракту (виразки, запори, діарея, глистоваінвазія, лямбліоз), вживання свіжих фруктових та овочевих соків, лужних напоївзменшують всмоктування аскорбату в кишечнику. Концентрація аскорбінової кислотив плазмі крові у нормі становить приблизно 10 - 20 мкг/мл. Максимальнаконцентрація в організмі досягається через 4 години після прийому. Легкопроникає в лейкоцити, тромбоцити, а потім – в усі тканини. Метаболізуєтьсяпереважно в печінці, у дезоксіаскорбинову та далі у щавлевооцтову тадикетогулонову кислоти. Виводиться нирками, кишечником, потом, грудним молокому вигляді незмінного аскорбату та метаболітів. Паління та зловживання етанолуприскорює руйнування (перетворення у неактивні метаболіти), різко знижуючизапаси аскорбінової кислоти в організмі.

Показання для застосування. Симптоматичне лікування сухого виснажливого кашлю,викликаного інфекційно-запальними захворюваннями органів дихання абоподразнюючими речовинами.

Спосіб застосування та дози. Препарат призначають дорослим та дітямстарше 14 років по 1 таблетці 4 - 6 разів на день. Максимальна добова дозадекстрометорфану – 120 мг на добу (8 таблеток). Курс лікування становить 1тиждень, максимальний курс лікування становить 2 тижня. При хронічнихзахворюваннях курс лікування може бути подовжений до 4 - 5 тижнів.

Побічна дія. У деяких пацієнтів іноді спостерігаються в’ялість,сонливість, нудота, запаморочення, кропив’янка, м’язовий тремор, тахікардія,дуже рідко – алергічні реакції (шкірні висипи). В окремих випадках у схильнихпацієнтів – реакції гіперчутливості (набряк Квінке, задишка, пітливість,зниження артеріального тиску).

Протипоказання. Бронхіальна астма, хронічний обструктивний бронхіт,пневмонія, емфізема легень, дихальна недостатність або пригнічення дихання,підвищена індивідуальна чутливість до декстрометорфану або інших компонентівпрепарату, вагітність та годування груддю, епілепсія, вік молодше 14 років.

Передозування. Симптоми: нудота, блювання, збудливість, запаморочення, сонливість,порушення свідомості, ністагм (при комбінації з протигістамінними препаратами),порушення зору, пригнічення дихання, зниження артеріального тиску, тахікардія,гіпертонус м’язів, атаксія. Лікування: введення специфічного антидотуНалоксону. Тільки у випадках значного передозування або індивідуальноїгіперчутливості необхідно виконувати моніторинг життєво важливих показників,включаючи дихання, пульс, артеріальний тиск, температуру (може виникнутинеобхідність у впровадженні заходів для захисту від надмірної втрати тепла),електрокардіограму. Може знадобитися пероральний прийом натрію або магніюсульфату як проносний засіб. Слід приділяти увагу відновленню адекватногодихання (інтубація), здійснюючи контроль за дихальними шляхами хворого й використовуючидопоміжну або контрольовану вентиляцію. Для попередження судом можливевикористання діазепаму. Необхідна корекція ацидозу і електролітного балансу.Треба уникати аналептиків, які можуть викликати судоми.

Особливості застосування. Під час лікування не слід займатися діяльністю, якапотребує підвищеної уваги, швидких психічних й рухових реакцій. При появі ознаксонливості пацієнтам, які приймають препарат, треба утриматися від керуваннятранспортними засобами. Необхідно утримуватися від вживання алкоголю.Дотримуватися обережності при призначенні препарату хворим під час загостреннявиразкової хвороби шлунка. Лікування треба негайно припинити, якщо через 6 днівприйому не досягнуто позитивного ефекту, а також при появі висипу, підвищеннітемператури або постійному головному болю. Декстрометорфан може іноді викликатислабко виражену психічну залежність, але не фізіологічну. При застосуванні втерапевтичних дозах Атусин не спричиняє седативної дії на центральну нервовусистему.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Таблетки Атусин не слід призначати одночасноз інгібіторами моноаміноксидази. Не рекомендується призначати препарат ізнаркотичними протикашльовими препаратами та іншими препаратами, які пригнічуютьцентральну нервову систему, бо між ними виникає синергічна взаємодія.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світламісці при температурі не вище 25°С. Зберігати в недоступному для дітей місці.Термін придатності – 2,5 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z