Загружается, подождите...

Атоксіл (Atoxil)


хімічна назва:кремнію діоксид

основні фізико-хімічнівластивості: легкий аморфний порошок білого кольору, без смаку та запаху;

склад: 1 пляшка міститьвисокодисперсного порошку кремнію діоксиду 12 г.

Форма випуску. Порошок для приготуваннясуспензії.

Фармакотерапевтична група. Ентеросорбенти. Код АТСА07ВС10.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Атоксіл – ентеросорбент звираженими сорбційними властивостями, виявляє дезінтоксикаційну, протимікробну,ранозагоювальну дію. Адсорбує з травного тракту та виводить з організмуендогенні та екзогенні токсичні речовини різного походження, у тому числіхарчові та бактеріальні алергени, мікробні ендотоксини та інші отруйніречовини, токсичні продукти, що утворюються у процесі гниття білків укишечнику.Сприяє транспорту з внутрішнього середовища організму(кров, лімфа, інтерстиції) у травний тракт за рахунок концентраційних таосмотичних градієнтів різноманітних токсичних продуктів, у тому числі середніхмолекул, олігопептидів, амінів та інших речовин з подальшим виведенням із організму.Фармакокінетика. Препарат практично невсмоктується.

Показання для застосування.Гострікишкові захворювання, що супроводжуються діарейним синдромом (сальмонельози,харчові токсикоінфекції); у комплексній терапії вірусних гепатитів А і В.Зовнішньо – лікування гнійних ран, трофічних виразок та опіків.

Спосіб застосування та дози. Пляшку з порошкомвідкривають, додають питну воду до мітки 250 мл і збовтують до утворенняоднорідної суспензії. 1 мл суспензії містить близько 50 мг препарату.Підготовлену водну суспензіюпрепарату приймають внутрішньо за годину до їди або прийому лікарських засобів.Добова доза Атоксілу для дорослих ідітей від 7 років становить 12 г, за необхідності може бути збільшена до 24 г;для дітей від 1 до 7 років – 150 - 200 мг на 1 кг маси тіла. Добову дозуАтоксілу розподіляють на 3 - 4 прийоми. Максимальна разова доза препарату неповинна перевищувати половини добової дози.При гострих кишкових захворюванняхлікування доцільно розпочинати з максимальної разової дози, виходячи зрозрахунку 7-10 г на один прийом, 2-3рази на добу. Якщо хворий не може прийматиентеросорбент самостійно, суспензія Атоксілу вводиться у шлунок через зонд.Курс лікування становить 3-5 днів.У тяжких випадках за рекомендацією лікаря може бути продовжений до 10-15 діб.Лікування вірусних гепатитівпроводять у дозах, зазначених вище. Тривалість курсу становить 7-10 днів ізалежить від тяжкості перебігу захворювання. Зовнішнє застосування. Після туалету ранинаносять порошок шаром 3 - 5 мм і закривають сухою асептичною пов’язкою.Перев’язки роблять через добу, до очищення рани.

Побічна дія. Препарат звичайно добрепереноситься. У поодиноких випадках – запор.

Протипоказання. Підвищена чутливість докремнію діоксиду , виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у стадіїзагострення, виразки та ерозії слизових оболонок тонкого та товстого відділівкишечнику, непрохідність кишок.

Передозування. Про випадки передозуванняповідомлень не було.

Особливості застосування. Не рекомендується вживаннячерез рот сухого порошку, пил якого може спричинити подразнення слизовихоболонок і верхніх дихальних шляхів.Атоксіл при застосуванні його укомплексній терапії слід приймати за годину до прийому інших пероральнихлікарських засобів через їх можливу адсорбцію і відповідно зниженняефективності.У зв’язку з тим, що дані прозастосування Атоксилу під час вагітності та годування груддю відсутні,призначення препарату в цих випадках не рекомендується.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. При одночасному застосуванні Атоксілу з ацетилсаліциловоюкислотою посилювались процеси дезагрегації тромбоцитів.У комплексній терапії з нікотиновоюкислотою та симвастатином Атоксіл виявляє синергічну дію - сприяє зниженнюрівня атерогенних фракцій ліпідного спектра крові і підвищенню рівняхолестерину ліпопротеїнів високої щільності.Застосування Атоксілу приінтракорпоральній сорбційній детоксикації у поєднанні із стандартними розчинамиантисептиків (фурацилін, біфуран, трифуран, хлоргексидину біглюконат та ін.)підвищує ефективність лікування гнійно-запальних захворювань.

Умови та термін зберігання.Зберігатиу сухому, недоступному для дітей місці при температурі від 15 до 25оС.Термін придатності -3 роки.Готовусуспензію зберігати у щільно закритій пляшці при температурі від 8 до 15 оСне більше 32 годин.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z