Загружается, подождите...

Атерокард (Aterocard)


міжнародна та хімічна назви: clopidogrel;(+)-(S)-альфа-(о-хлорфеніл)-6,7-дигідротієно[3.2-с]піридин-5(4Н)-ацетат;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкриті плівковою оболонкою,рожевого кольору, з двоопуклою поверхнею;

склад: 1 таблетка містить клопідогрелю гідросульфату у перерахуванні наклопідогрель основу 0,075 г (75 мг); допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, лактози моногідрат,магнію стеарат, крохмаль прежелатинізований, повідон К-25, поліетиленгліколь6000 (макрогол), оболонка: гіпромелоза (гідроксипропілметилцелюлоза), титанудіоксид, поліетиленгліколь 6000 (макрогол), барвник RED IRON OXID (E 172).

Форма випуску.Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Антитромботичні засоби. Антиагреганти. Код АТС В01А С04.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Препарат чинить антиагрегаційну дію. Селективнота необоротно інгібує зв’язування аденозиндифосфату (АДФ) з його рецепторами наповерхні тромбоцитів, блокує активацію тромбоцитів і пригнічує таким чином їхагрегацію. Гальмування агрегації тромбоцитів спостерігається через 2 год післяприйому внутрішньо разової дози препарату (40% інгібування). При повторномузастосуванні ефект посилюється, і стабільний стан досягається через 3-7 діблікування (до 60% інгібування). Агрегація тромбоцитів та час кровотечіповертаються до вихідного рівня по мірі відновлення тромбоцитів, тобто всередньому через 7 днів після припинення приймання.Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо дози 75 мг швидковсмоктується з ШКТ. У зв’язку з швидкою біотрансформацією у печінціконцентрація його в плазмі через 2 год після прийому незначна (0,025 мкг/л).Основний метаболіт (85% циркулюючої в плазмі сполуки) є неактивним. Активнийтіольний метаболіт швидко та необоротно зв’язується з рецепторами тромбоцитів.У плазмі крові він не виявляється. Клопідогрель та основний циркулюючийметаболіт оборотно зв’язуються з білками плазми. Після прийому внутрішньоприблизно 50% прийнятої дози виділяється з сечею і 46% – з калом. Періоднапіввиведення основного метаболіту становить 8 год.

Показання для застосування. Препарат застосовують:профілактика проявів атеротромбозів за наявностіатеросклеротичного ураження судин у хворих, які перенесли інфаркт міокарда, ішемічнийінсульт або діагностовані захворювання периферичних артерій;у хворих з гострим коронарним синдромом (ГКС) без підйомусегмента ST (нестабільна стенокардія або інфаркт міокарда без зубця Q), укомбінації з ацетилсаліциловою кислотою.

Спосіб застосування та дози. Внутрішньо по 1 таблетці (75 мг) 1 раз на добу незалежно від прийомуїжі.Лікування варто починати в терміни від кількох днів до 35 днів у хворихпісля інфаркту міокарда і від 7 днів до 6 місяців у хворих після ішемічногоінсульту.У хворих з гострим коронарним синдромом (ГКС) без підйому сегмента STлікування Атерокардом має розпочинатися однократною дозою 300 мг у першу добулікування, а потім продовжено дозою 75 мг на добу в поєднанні зацетилсаліциловою кислотою у дозі 75-325 мг на добу.

Побічна дія. З боку системизсідання крові: шлунково-кишкові кровотечі, гематурія, пурпура, носові,кон’юнктивальні та внутрішньочерепні кровотечі. З боку системикровотворення: дуже рідко – нейтропенія, тромбоцитопенія.З боку травної системи:біль у животі, нудота, запор, діарея, загострення виразки шлунка тадванадцятипалої кишки. Порушення з боку печінки, жовчовивідних шляхів.З боку центральної нервової системи: головний біль, запаморочення.Дерматологічніреакції: шкірні висипання.Спостерігалися реакції підвищеної чутливості; в поодиноких випадках –бронхоспазм, ангіоневротичний набряк, анафілактичні реакції, підвищеннятемператури.

Протипоказання.Гіперчутливість до складових препарату, стани, що супроводжуютьсяризиком гострої кровотечі (пептична виразка, внутрішньочерепний крововилив,тощо), виражена печінкова недостатність; вагітність, годування груддю, дитячийвік.

Передозування. Симптоми: подовжений час кровотечі.Лікування: при необхідності швидкої корекції подовженого часу кровотечіефект препарату може бути усунутий переливанням тромбоцитарної маси.

Особливості застосування. З обережністю призначають хворим з підвищеним ризиком кровотечі(травма, оперативне втручання, коагулопатія та ін.). У випадку хірургічних втручань,якщо антиагрегаційна дія небажана, прийом препарату варто припинити за 7 днівдо операції.При появі симптомів надмірної кровотечі (кровоточивість ясен,менорагії, гематурія) показані дослідження системи гемостазу (часу кровотечі,кількості тромбоцитів, тести функціональної активності тромбоцитів).При лікуванні пацієнтів з порушеннями функції печінки варто враховуватиможливість розвитку геморагічного діатезу; рекомендується регулярний контрольлабораторних показників функції печінки.Корекції дози у пацієнтів похилого віку, пацієнтів з нирковоюнедостатністю не потрібно.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Потенціює дію ацетилсаліцилової кислоти на агрегацію тромбоцитів,індуковану колагеном. Підвищує ризик виникнення шлунково-кишкових кровотеч нафоні приймання нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ).Спільне застосування препарату з варфарином не рекомендується, оскількитака комбінація може посилити кровотечу.При сумісному застосуванні з фенітоїном та толбутамідом можливепідвищення їх рівня в плазмі крові. Однак сумісне їх застосування зклопідогрелом є безпечним.Не відмічено клінічно значимої взаємодії препарату з діуретиками,бета-адреноблокаторами, інгібіторами АПФ, блокаторами кальцієвих каналів,засобами, які розширюють коронарні судини, антацидами, гіпоглікемічними,гіпохолестеринемічними, протиепілептичними засобами, фенобарбіталом,циметидином, дигоксином та теофіліном.

Умови та термін зберігання.У сухому, захищеному від світла місці при температурівід 15 до 25 ºС. Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z