Загружается, подождите...

Атенололнікомед (Atenololnycomed)


міжнародна та хімічна назви: атенолол;(RS) -4-(2-гідроксі-3-(ізопропіламіно)феніл-ацетамід;

основні фізико-хімічнівластивості:білі, капсулоподібної форми, двооопуклі із рискою длярозлому і з надписками АВ 55 та АВ57 на одному боці таблетки;

склад: 1 таблетка по 50 мг містить50 мг атенололу;1 таблетка по 100 мг містить 100 мгатенололу;

допоміжні речовини: пропіленгліколь, тальк,титану діоксид (Е 171), желатин,гіпромелоза 2910 (15сП), натріюлаурил сульфат, магнію стеарат, крохмаль кукурудзяний ,важкий магнію карбонат.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакологічна група. Селективні блокаторибета-адренорецепторів. АТС СО 7АВ03.

Фармакологічні властивості.Атенолол єбета1-селективним (кардіоселективним) блокатором адренорецепторів,не має мембраностабілізуючої активності. Має антиангінальний, гіпотензивнийта антиаритмічний ефект. Блокує бета-адренорецептори серця, зменшує стимулюючудію на міокард симпатичного відділу вегетативної нервової системи тациркулюючих у крові катехоламінів. Атенолол зменшує автоматизм синусного вузла,ЧСС (у спокої та при фізичному навантаженні), скоротність та збудженістьміокарда, сповільнює АV-провідність, знижує потребу міокарда у кисні. Присистематичному застосуванні поступово знижує АТ. Гіпотензивний ефектстабілізується до кінця 2-го тижня лікування.

Фармакокінетика. При пероральному прийомі утравному тракті абсорбується до 50 - 60% від дози, яка була введена. Виводитьсяв незміненому вигляді із сечею, період напіввиведення - близько 6-7 годин. Ухворих з нирковою недостатністю термін виведення препарату залежить відшвидкості клубочкової фільтрації.

Показання для застосування:артеріальна гіпертензія;профілактика нападів стенокардії;синусова тахікардія та інші формитахіаритмій.


Спосіб застосування тадози. Дорослимпри артеріальній гіпертонії та стенокардії призначають по 50-100 мг на добу.Таблетки приймають з невеликоюкількістю води, 1 -2 рази на добу. Максимальна добова доза 200 мг.

Побічна дія. З боку серцево-судинноїсистеми - брадикардія, порушення АV-провідності. відчуття холоду та парестезіїкінцівок, рідше - поява симптомів серцевої недостатності; з боку ЦНС - головнийбіль, запаморочення, порушення сну, депресія, відчуття втомленості; з бокутравного тракту - нудота, запор, діарея, сухість у роті (рідко), із бокуендокринної системи - можливий розвиток гіпоглікемічного стану у хворих нацукровий діабет із боку сечостатевої системи - можливе зниження потенції;алергічні реакції - почервоніння та свербіж; інші - підсилення потовиділення;рідко - зменшення секреції слізної рідини, кон’юнктивіт.

Протипоказання. Хронічна серцеванедостатність ІІБ-Ш стадій, гостра серцева недостатність, брадикардія (ЧССменше 50 за хвилину), артеріальна гіпотензія, БА, - АV- блокада II -III ступенів,синоаурикулярна блокада, підвищена чутливість до препарату.

Взаємодія з

іншими лікарськимизасобами. При одночасному застосуванні Атенолола зінсуліном, протидіабетичнимизасобами для прийому внутрішньо їх гіпоглікемічна діяпосилюється. При сумісному вживанніз антигіпертензивними засобами різних группосилюється гіпотензивна дія.При одночасному застосуванніАтенолола

з резерпіном , метилдопою, клонідином,верапамілом можливо виникненнявираженої брадикардії.При припиненні комбінованого прийомуАтенолола та клонідину , лікування клонідиномпродовжують протягом кількох днівпісля відміни Атенолола.Парентеральне введення препаратів,що містять адреналін, хворим, які приймають бета-адреноблокатори, може в рідкихвипадках призводити до звуження судин, гіпертонії та брадикардії.

Передозування. Брадикардія та гіпертонія єознаками передозування. При передозуванні можливе посилення описаних вищепобічних дій.

Особливості застосування. Хворим похилого віку,особливо з порушенням функції нирок, дози можуть бути знижені. Безпеказастосування Атенолола при лікуванні дітей невстановлена.З обережністю призначають препаратпід час вагітності (І та II триместри) .У період лактації застосуванняпрепарату не рекомендується.У хворих з ішемічною хворобою серця(ІХС) різка відміна бета-блокаторів може спричинити збільшення частоти аботяжкості ангінальних нападів, тому припинення прийому Атенолола у хворих з ІХСнеобхідно проводити поступово.У хворих з тяжкими порушеннямифункції нирок, дози необхідно підбирати індивідуально.Особливої уваги потребує підбір доздля хворих з декомпенсацією серцевої діяльності.Хворим

з феохромацитомою,бета-блокатори треба призначати тільки в комбінації

з альфа-блокаторами.Атенолол маскує тахікардію, якапроявляється при гіпоглікемії, і може збільшуватитривалість гіпоглікемічної реакціїна інсулін. Хворим на цукровий діабет слід бутиобережними при одночасному вживанніАтенолола та гіпоглікемічних препаратів.При уповільненні частоти серцевихскорочень (менше 50 на хв.) необхідно зменшити дозупрепарату.
З більшою обережністю требапризначати бета-блокатори хворим з порушенням периферичного кровообігу (синдром Рейно, переміжна кульгавість), оскільки препарати можуть посилювати ціпорушення.У порівнянні з неселективнимикардіоселективні бета-блокатори менше впливають на функцію легенів, але приобструктивних захворюваннях дихальних шляхів Атенолол слід вживати тільки уразі абсолютних показань. При необхідності їх призначення у деяких випадкахможна рекомендувати застосування бронходилятаторів. Особливої обережності сліддодержувати при переведенні хворих з клонідину на бета-блокатори.При одночастному прийомі цих двохпрепаратів клонідин не треба відміняти протягом кількох днів після відмінибета-блокаторів.

Умови та термін зберігання.Зберігатив захищеному від світла, сухому та недоступному для дітей місці, при кімнатнійтемпературі не вище 25°С та місці недоступному для дітей. Термін зберігання - 5років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z