Загружается, подождите...

Атенолол-нортон (Atenolol-norton)


міжнародна та хімічна назви: атенолол

; (4-(2-окси-3-ізопропіламінопрокси)феніл-ацетамід);

основні фізико-хімічні властивості: білі, круглі двоопуклі таблетки, вкритіоболонкою.

склад: 1 таблетка містить 50 мг або 100 мг атенололу; допоміжні речовини:целюлоза мікрокристалічна, крохмаль, магніюстеарат, очищений тальк, кремній колоідний безводний, натрію крохмальгликолят,натрію лаурилсульфат, Н.Р.М.С. 15-СРS, поліетиленгліколь 400, діоксид титану,ізопропіловий спирт, метиленхлорід.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Блокатори бета-адренорецепторів. Код АТС С07А В03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Атенолол – cелективний β1-адреноблокаторбез внутрішньої симпатоміметичної та мембраностабілізуючої активності. Препаратмає антиангінальну, антиаритмічну та гіпотензивну дії. Блокуючи β1-адренорецепторисерця, зменшує стимулюючий вплив на серце симпатичного відділу вегетативноїнервової системи та циркулюючих у крові катехоламінів. Атенолол зменшуєавтоматизм синусного вузла, частоту серцевих скорочень (ЧСС) (у спокої та прифізичному навантаженні), скоротність та збудливість міокарда, уповільнюєатріовентрикулярну провідність, зменшує потребу серця в кисні. При систематичномувживанні викликає поступове зниження АТ. Гіпотензивний ефект стабілізується докінця другого тижня лікування.Фармакокінетика.Атенолол всмоктується у травному трактіне повністю (50-60%) і не зазнає значного метаболізму в печінці. Максимальнаконцентрація препарату в плазмі досягається через 2-4 год після прийому. Періоднапіввиведення становить 6-9 год, але фармакологічні ефекти препаратузберігаються протягом 24 год.Атенолол-Авант проходить через плаценту і виділяється зматеринським молоком. Його концентрація у тканинах мозку низька, що викликаногідрофільним характером його молекули; зв’язок із протеїнами плазми становитьприблизно 5%.Препарат виводиться з сечею (85%) у незміненому вигляді.

Показання для застосування. Артеріальна гіпертензія; профілактиканападів стенокардії, синусова тахікардія та інші тахіаритмії, профілактикаінфаркту міокарда та раптової коронарної смерті. Препарат вибору для призначенняхворим схильним до бронхоспазму і спазму периферичних судин.

Спосіб застосування та дози. Артеріальна гіпертензія: застосовують 50-100 мг в одній чи двох добовихдозах. Максимальний ефект настає через 1-2 тижні лікування. Стенокардія: 50-100 мг в одній чи двох добових дозах, дуже рідко – до200 мг на добу. Препарат можна приймати разом із нітратами, антагоністамикальцію дигідропіридинового ряду.Серцеві аритмії: 50-100 мг в одній чи двох добових дозах, дуже рідко – до 200 мг на добу.

Побічна дія. Пацієнти, як правило, переносять препарат добре придотриманні рекомендованих доз. У поодиноких випадках можуть спостерігатисяпобічні дії, звичайно при передозуванні. З боку серцево-судинної системи: брадикардія, порушення AV провідності,відчуття похолодання кінцівок: в окремих випадках – поява симптомів серцевоїнедостатності.З боку ЦНС: головний біль, запаморочення, порушення сну, депресивнийстан, відчуття втоми.З боку травного тракту: нудота, запори, діарея, рідко – сухість у роті.З боку ендокринної системи: у ряді випадків – гіпоглікемічні стани ухворих на цукровий діабет.Алергічні реакції: почервоніння шкіри, свербіж.Інші: посилення потовиділення, рідко – зменшення секреції слізноїрідини, кон’юнктивіт.

Протипоказання. Декомпенсована серцева недостатність;атріовентрикулярна блокада II, III ступеня; кардіогенний шок; синусовабрадикардія; артеріальна гіпотонія; бронхіальна астма; підвищена чутливість допрепарату.

Передозування. Можливе посилення проявів описаних побічних дій.Лікування симптоматичне.

Особливості застосування. З обережністю потрібно призначати препарат хворимна цукровий діабет, хворобу Рейно, облітеруючі захворювання периферичнихартерій, з вираженими порушеннями функції нирок. У періоди вагітності талактації застосування Атенололу- Нортон не рекомендується.Припиняти лікування препаратом треба проводити поступово, щоб уникнутисиндрому відміни.Дані про безпеку застосування препарату у дітей відсутні. Пацієнтам похилого віку Атенолол- Нортон призначають у менших дозах,особливо при порушеннях функції нирок.У разі необхідності проведення хірургічного втручання з інгаляційнимнаркозом ефіром або хлороформом хворим, які отримують Атенолол- Нортон, слідприпинити прийом препарату за кілька днів до операції.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат посилює вплив антигіпертензивнихзасобів.При одночасному призначенні Атенололу-Нортон з резерпіном,α-метилдопою, верапамілом, гуанфацином та серцевими глікозидами можеспостерігатися виражена брадикардія. Одночасно застосовувати Атенолол- Нортон та клонідин потрібно зобережністю. При відміні Атенололу- Нортон застосування клонідину продовжуєтьсяще кілька днів.Потрібно обережно призначати Атенолол-Нортон одночасно зпротиаритмічними препаратами 1-го класу, оскільки може посилюватисякардіодепресивна дія.З обережністю слід застосовувати такі анестетики, як ефір, циклопропанчи трихлоретилен. Атенолол-Нортон потенціює дію непрямих антикоагулянтів,інсуліну та пероральних гіпоглікемічних засобів.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25°С узахищеному від світла місці, недоступному для дітей.Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z