Загружается, подождите...

Астмовент-мф (Astmovent-mf)


міжнародна та хімічна назви: оrciprenalinum, 1– (3,5диоксифеніл)- 2- (изопропиламино)-етанолу-1-сульфат;

основні фізико-хімічні властивості: біла або біла з жовтуватим відтінком суспензія ;

склад: однадоза містить 0,75 мг орципреналіну сульфату;допоміжні речовини: лецитин соєвий, хладон 11 і 12 або хладон 134а.

Форма випуску. Аерозоль для інгаляцій дозований.

Фармакотерапевтична група. Протиастматичний засіб. АТС R03C ВO3.

Фармакологічні властивості. Астмовент–МФ виявляє виражені бронхорозширювальнівластивості, що зумовлені стимуляцією b-адренорецепторів бронхів. Механізмбронхорозширювальної дії препарату пов'язаний із здатністю стимулюватиаденілатциклазу, що приводить до накопичення в клітинах цАМФ. Останній,впливаючи на систему протеїнкінази, приглушує здатність міозину з’єднуватися зактином, що гальмує скорочення гладких м'язів, сприяє розслабленню бронхів тазникненню бронхоспазму. Астмовент-МФ не є селективним b-адреностимулятором,тому чинить кардіостимулювальний ефект, посилює навантаження на міокард. Утерапевтичних дозах Астмовент–МФ не впливає на функції життєво важливих органіві не чинить місцевої подразливої дії.Фармакокінетика

. Після інгаляції Астмовенту–МФ терапевтичний ефектнастае через 10-15 хвилин, досягає максимуму через 1 годину і триваєпротягом 4-5 годин.

Показання для застосування. Астмовент–МФ призначений для купірування тапопередження нападів бронхіальної астми.

Спосіб застосування та дози. Перед розпилюванням інгалятор необхідноструснути і перевернути догори дном. Для усунення нападів бронхіальної астмиаерозоль слід розпилювати в порожнині рота шляхом натискання на розпилювач доупору.Доза одного розпилення становить 0,75 мгорципреналіну сульфату. Часто достатньо однієї інгаляції. За необхідностінаступні дози застосовуються не раніше, ніж через 20-30 хвилин після 1-ї. Якщопотрібно, повторити лікування можна через 4 години.Застосовується лише за призначенням лікаря. Доросліта діти понад 12 років - 1-2 дози. Не застосовувати більше 12 доз на день.Збільшення кількості доз або частоти іх введення не покращує клінічний стан,але може мати наслідком аритмії і тахікардію. Курс лікування - 14 днів.

Побічна дія. Може виникнути почуття тривожності та втоми. Рідкоспостерігаються симптоми з боку шлунково-кишкового тракту (нудота, блювання,неприємний присмак), головний біль і запаморочення, підвищення кров’яноготиску, гіпертиреоз, тремор і скорочення м’язів, тахікардія, аритмії, спорадичнеприскорення серцебиття, гіпокаліємія.У пацієнтів з надмірною чутливістю допрепарату (активного інгредієнту та інших компонентів аерозолю) можутьвиникнути місцеве подразнення та алергічні реакції. Інколи орципреналінусульфат спричинює кашель і дуже рідко – парадоксальний бронхоспазм і посиленнязадишки.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату,тахікардія та інші види аритмій. Вік дитини до 12 років.

Передозування. Симптоми: нудота, сухість у роті, тривожність,головний біль і запаморочення, втома, безсоння, тремор рук, підвищення абозниження артеріального тиску, аритмії, прискорення пульсу. У випадкупередозування негайно припинити застосування препарату. При необхідностіпризначають симптоматичне лікування.

Особливості застосування. Препарат з обережністю призначають хворим зішемічною хворобою серця, артеріальною гіпертензією, гіпертиреозом,неконтрольованим діабетом, епілепсією.Вагітність і лактація. Достатніх даних про вплив препарату на плід людинипід час вагітності немає. Тому в період вагітності препарат призначається лишетоді, коли потенційна користь для матері більша за можливий ризик для плоду.Даних щодо проникнення орципреналіну в грудне молоко немає, тому застосовуватиАстмовент-МФ матерям-годувальницям протипоказано.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Інші бета-симпатоміметики, холінолітики таметилксантини підсилюють дію орципреналіну сульфату, у вигляді тривожності,головного болю та запаморочення, прискорення серцебиття, гіпокаліємії.Одночасне застосування Астмовенту-МФ з прийомомінгібіторів МАО або трициклічних антидепресантів може посилити діюорципреналіну сульфату на гладку мускулатуру кровоносних судин.

Умови та термін зберігання. Захіщати від падінь, ударів, впливу прямих сонячнихпроменів, заморожування. Не розпилювати поблизу вогню. Зберігати притемпературі не вище +25 °С, в місцях, недоступних для дітей.Термін придатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z