Загружается, подождите...

Астмопент (Astmopent)


міжнародна та хімічна назви: орципреналін;1-(3,5-дигідроксифеноло)-2-ізопропіламіноетанолу сульфат;

основні фізико-хімічні властивості: біла або світло жовта суспензія;

склад: 1 доза містить орципреналіну сульфату – 750 мкг ; допоміжні речовини: лецитин соєвий, Спан 85, Фреон 11, Фреон 12.

Форма випуску. Аерозоль для інгаляцій, дозований.

Фармакотерапевтична група. Протиастматичний засіб для інгаляційногозастосування. Неселективний агоніст бета-адренорецепторів. Код АТС R03A B03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Орципреналіну сульфат справляє значний бронхолітичнийефект, купірує та запобігає бронхоспазму, стимулюючи β2-адренорецептори.Фармакокінетика. Після інгаляції препарату ефект розвивається через10–15 хвилин, досягаючи максимуму через 1–1,5 години, і продовжується 3–6годин. Періоднапіввиведення з плазми крові становить 2,5 години. Виводиться головним чиномнирками у сполуці із сірчаною кислотою.

Показання для застосування.Купірування нападів задишки, спричиненої скороченням гладкоїмускулатури бронхів при астмі та хронічних обструктивних захворюваннях легенів(хронічний бронхіт, емфізема легенів).

Спосіб застосування та дози.Дорослі та дітистарше 12 років: 1–2 дози. За необхідності повторні дози застосовуються нераніше, ніж через 20–30 хвилин після першої. Застосовувати препарат у наступнийраз можна через 4 години. Не слід застосовувати більше 12 доз на добу.Препарат уразовій дозі можна застосовувати також дітям старше 3 років.

Побічна дія.Можуть виникнутивідчуття тривоги та втоми. Рідко виникають симптоми з боку шлунково-кишковоготракту (нудота, блювання, відчуття неприємного смаку), головний біль тазапаморочення, підвищення артеріального тиску, гіпергідроз, тремтіння таскорочення м’язів, тахікардія та інші види порушень серцевого ритму, періодичнепосилене серцебиття, гіпокаліємія.У пацієнтів,чутливих до дії препарату (активного інгредієнта та інших компонентіваерозолю), можуть виникнути місцеве подразнення та алергічні реакції. Інколиорципреналіну сульфат може спричинювати кашель, дуже рідко – парадоксальнийбронхоспазм і посилення задишки.

Протипоказання.Підвищеначутливість до компонентів препарату, тахікардія та інші види аритмій, періодлактації.

Передозування.Симптоми: нудота,сухість у порожнині рота, тривога, головний біль і запаморочення, втома,безсоння, тремтіння рук, підвищення або зниження артеріального тиску, аритмія,тахікардія.У випадкупередозування негайно припиняють застосування препарату. За необхідностіпризначають симптоматичне лікування.

Особливостізастосування.Препарат слід зобережністю призначати хворим на ішемічну хворобу серця, артеріальну гіпертензію,гіпертиреоз, неконтрольований діабет, епілепсію.Збільшеннякількості доз або частоти їх введення не покращує клінічного стану, аленаслідком може мати аритмію і тахікардію.Вагітність ілактаціяДаних про впливпрепарату на плід під час вагітності недостатньо. Тому в період вагітностіпрепарат слід призначати лише тоді, коли потенційна користь для матері більшаза можливий ризик для плоду і дитини.Даних пропроникнення орципреналіну в грудне молоко немає, тому жінкам, які годуютьгруддю застосовувати Астмопент протипоказано. Вплив наздатність керувати автомобілем та іншими механізмамиПрепарат не маєвпливу на здатність керувати автомобілем або іншими механізмами. КористуванняДля ефективноголікування важливо правильно користуватися інгалятором. Застосування препаратудітьми повинно відбуватися лише під наглядом дорослих.Перед першимвикористанням слід добре струснути балон і випустити 1 – 2 дози у повітря.Під час інгаляціїслід дотримуватися такої інструкції:Зняти захиснийковпачок.Добре струснутибалон.Зробити глибокийвидих.Тримаючи балондогори дном, обхопити губами мундштук інгалятора. Стрілки на етикетці та балоніповинні бути направлені догори.Глибоко вдихнутиповітря в легені і одночасно натиснути на дно балона. Потім на кілька секундзатримати дихання, вийняти мундштук з рота і видихнути.Надіти захиснийковпачок.Мундштукінгалятора слід регулярно промивати теплою водою.

Взаємодія зіншими лікарськими засобами.Іншібета-симпатоміметики, холінолітики та метилксантини підсилюють діюорципреналіну сульфату, який сам може спричинювати такі побічні ефекти:тривогу, головний біль і запаморочення, прискорене серцебиття, гіпокаліємію.Одночасне застосування Астмопенту та інгібіторів МАО або трициклічнихантидепресантів може підсилити вплив орципреналіну сульфату на гладкумускулатуру кровоносних судин.

Умови татермін зберігання.Зберігати прикімнатній температурі (15 - 25°С) в місцях, недоступних для дітей. Уникатинагрівання вище 50°С. Балон під тиском - не розбирати. Термінпридатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z