Загружается, подождите...

Асталін (Asthalin)


міжнародна та хімічна назви: сальбутамол,біс[(1RS)-2-[(1,1-диметилетил)аміно]-1-[4-гідрокси-3-(гідроксиметил)феніл]етанол]сульфат;

основні фізико-хімічні властивості

: біла гомогенна суспензія;

склад

:1 доза містить сальбутамолу сульфату еквівалентно 100 мкг сальбутамолу;допоміжніречовини: пропеллентHFA-134a (тетрафторетан).

Форма випуску. Аерозоль для інгаляцій дозований.Фармакотерапевтична група. Селективні агоністи b2-адренорецепторів.Код АТС R03AC02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Стимулятор b-адренорецепторів, виявляєвисокоселективну дію на b2–адренорецептори бронхів. У терапевтичнійдозі виявляє виражені бронхолітичні властивості і практично не впливає насерцево-судинну систему. У більшості пацієнтів не збільшує частоту серцевихскорочень, не спричинює підвищення артеріального тиску. Сальбутамол виявляєтоколітичну дію, знижуючи тонус і скорочувальну активність міометрія. Запобігаєвиділенню медіаторів алергії та запалення (гістамін, SRSA) з опасистих клітин.Поліпшує мукоциліарний кліренс. Фармакокінетика. Ефект препарату розвивається швидко іпродовжується 3-4 години. Після інгаляції приблизно 10–20% діючої речовинидосягає дрібних бронхів, інша частина залишається у верхніх дихальних шляхах. Зв’язуванняз білками плазми крові становить 10%. Сальбутамол метаболізується в печінці.Виводиться головним чином із сечею в незміненому вигляді і у виглядінеактивного метаболіту. Більша частина дози сальбутамолу, введеногоінгаляційно, елімінується протягом 72 годин.

Показання длязастосування. Лікування іпрофілактика бронхоспазму при бронхіальній астмі, хронічний обструктивнийбронхіт і емфізема.

Спосібзастосування та дози. Длякупірування нападів бронхоспазму у дорослих доза препарату становить 100-200мкг, яку за необхідності повторюють до 3-4 разів на добу. Максимальна дозапрепарату становить 800 мкг на добу.Для купіруваннянападів бронхоспазму у дітей старше 12 років доза препарату становить 100 мкг,за необхідності її повторюють до 4 разів на добу.Для запобіганнянападам бронхоспазму, пов'язаним із впливом алергену або спричиненим фізичнимнавантаженням, дорослим призначають 200 мкг препарату, за 15 хвилин до впливупровокуючого фактора. Для дітей доза становить 100 мкг.Для тривалої підтримуючоїтерапії або профілактики дорослим призначають 100-200 мкг препарату, 4 рази надобу, дітям старше 12 років – 100 мкг, 4 рази на добу. Для дітей від 2до 12 років добова доза становить 300 мкг.Для інгаляцій рекомендується використовувати спейсер.

Побічна дія. Препарат може спричинювати легкий тремор і головний біль, у поодинокихвипадках - парадоксальний бронхоспазм.

Протипоказання. Гіперчутливість до будь-якого компонентапрепарату.Діти до 2 років.

Передозування. Виявляється тахікардією, аритмією, порушенням сну,болем у ділянці грудей, тремором рук і всього тіла. Лікування - симптоматичне.

Особливостізастосування. Асталін слідпризначати з обережністю пацієнтам з тиреотоксикозом.Терапіяагоністами b2-адренорецепторів може спричинювати гіпокаліємію.Особлива обережність рекомендується при бронхіальній астмі, тому щогіпокаліємія може підсилюватися при одночасному застосуванні похідних ксантину,стероїдів, діуретиків і під впливом гіпоксиї. Рекомендується постійноконтролювати рівень калію в сироватці крові.Сальбутамол,ймовірно, проникає в грудне молоко, тому призначати його жінкам, які годуютьгруддю, не рекомендується.Вагітним препаратпризначається тільки в тому випадку, якщо очікувана користь для матеріперевищує будь-який можливий ризик для плоду.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Комбіноване застосування сальбутамолу зіншими симпатоміметиками не рекомендовано, оскільки підвищується ризик розвиткупобічних ефектів з боку серцево-судинної системи. Не допускається одночаснезастосування сальбутамолу та інгібіторів МАО і трициклічних антидепресантів.Нерекомендовано одночасно застосовувати Асталін і неселективні b-блокатори, такіяк пропранолол.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 30 0С,у недоступному для дітей місці. Запобігати заморожуванню.Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z