Загружается, подождите...

Аццлонг (Ass long)


міжнародна та хімічнаназви: acetylcysteine;К-ацетил-Ь-цистеїн;

основніфізико-хімічні властивості: білі круглі таблетки, з насічкою, ізапахом ожини;склад: 1 таблетка міститьацетилцистеїну 600 мг;допоміжні речовини: кислота аскорбінова(вітамін С), кислота лимонна, лактоза, манітол,натрію карбонат, натрію цитрат,натрію цикламат, натрію гідрокарбонат, сахарин,ароматизатор.1 таблетка АЦЦ® Лонг містить 0,01 хлібноїодиниці (ХО).

Формавипуску. Шипучі таблетки.

Фармакотерапевтичнагрупа. Муколітичні засоби. Код АТС: R05C В01.

Фармакологічнівластивості.Ацетилиистеїн(АЦЦ) - муколітичний, відхаркувальний засіб, який застосовується для розчиняння мокротиння призахворюваннях дихальної системи, що супроводжуються утворенням густого слизу. Ацетилцистеїн є похідним амінокислотицистеїн. АЦЦ діє секретолітично та підвищує моторику респіраторноготракту. Муколітичний ефект ацетилцистеїнумає хімічну природу. За рахунок наявності вільної сульфгідрильної групи препаратрозриває дисульфідні зв'язки мукополісахаридів і справляє деполімеризуючий ефект на ДНК-ланцюжки гнійного мокротиння.Внаслідок цього в'язкість мокротиння зменшується.АЦЦ має також антиоксидантніпневмопротекторні властивості, що зумовлено зв'язуванням його сульфгідрильнимигрупами хімічних радикалів і, таким чином, знешкодженнямїх. Крім того, АЦЦ сприяє підвищенню синтезу глутатіону - важливого факторахімічної детоксикації. Ця особливість ацетилцистеїну дає змогу ефективнозастосовувати останній при гострих отруєннях парацетамолом та іншими токсичнимиречовинами (альдегідами, фенолами та ін.).

Фармакокінетика.Після орального прийомуацетилцистеїн швидко та майже повністю адсорбується. У печінці вінметаболізується до цистеїну - фармакологічно активного метаболіту тадіацетилцистину, цистину і далі - змішаних дисульфідів. Біодоступність післяорального застосування ацетилцистеїну єдуже низькою (близько 10 %). У людини пік концентрації після орального прийому досягається через 1 -3години, при цьому пік концентрації у плазмі метаболіту цистину знаходиться у межах 2 мкмоль/л. АЦЦ зв'язується зпротеїнами плазми приблизно на 50 %. В організмі ацетилцистеїн та йогометаболіти можуть виявлятись у різнихформах: частково - як вільна субстанція, частково - у зв'язку з протеїнамиплазми, частково - як інкорпоровані амінокислоти.АЦЦекскретується виключно у вигляді неактивних метаболітів (неорганічнихсульфатів, діацетилцистину)нирками. Лише невелика частина ацетилцистеїну виводиться у незміненому виглядіз фекаліями. Час напіввиведення з плазіми становить приблизно годину тазалежить від швидкості біотрансформації у печінці. У разі зниження функціїпечінки час напіввиведення подовжується до 8 годин.Експериментально доведено, щоацетилцистеїн може потрапляти до плаценти щурів і виявлятися в амніотичній рідині. Стосовно виявлення ацетилцистеїну тайого метаболітів у плаценті людини,у материнському молоці та можливості проникнення через гемато-енцефалічнийбар'єр на сьогодні достатніх досліджень немає.

Показання для застосування.Препарат застосовується длялікування гострої та хронічної патології бронхолегеневої системи при захворюваннях, що супроводжуютьсяпідвищеним утворенням мокротиння з погіршанням відхаркування:• длялікування гострих і хронічних бронхітів;• бронхоектазій;• хронічногообструктивного бронхіту;• бронхіальноїастми; а також• муковісцидозу;• трахеїтів;• ларингітів;• синуситів;• запаленнясереднього вуха з випотіванням.

Спосібзастосування та дози.АЦЦ® Лонг рекомендується прийматипісля їди. Для цього таблетку слід розчинити в 1/2склянки води,соку або холодного чаю та випити розчин.Після приготування розчину йоготреба випити якнайшвидше. В окремих випадках узв'язку з наявністю у складіпрепарату стабілізатора - аскорбінової кислоти приготованийрозчин можназалишати приблизно на 2 години до моменту його застосування.Додатковевживання рідини підсилює муколітичний ефект препарату.Дорослим і дітям старше 14 роківможна застосовувати АЦЦ у дозі 400-600 мгацетилцистеїнуна добу.Дітям від 6 до 14 роківрекомендується вживати АЦЦ у дозі 300-400 мг ацетилцистеїну надобу.Дітям від 2 до5 років - щоденно АЦЦ до 300 мг ацетилцистеїну на добу.Новонародженим і дітям до 2 роківАЦЦ® Лонг через високий вміст діючої речовинипризначати не рекомендується.Пацієнтам цієї групи можна рекомендувати АЦЦ 100порошок, АЦЦ® 100 шипучі таблетки,та АЦЦ® сироп. Лікування новонароджених задопомогою АЦЦможливо лише за життєвими показаннями, під суворим наглядом лікаря.Терапіюпочинають послідовно, поступово підбираючи ефективну дозу.МуковісцидозДля пацієнтів з муковісцидозом імасою тіла понад ЗО кг припускається підвищеннядобової дозидо 800 мг ацетилцистеїну.Діти старше 6років приймають АЦЦ 3 рази на день, по 200 мг (600 мг ацетилцистеїну).Дітям 2-5 років рекомендуєтьсявживати АЦЦ щоденно, по 100 мг 4 рази (400 мгацетилцистеїнуна добу).При гострихнеускладнених захворюваннях АЦЦ застосовується, не більше 7 днів.Термінлікування тривалих захворювань визначається окремо. Лікування хронічнихзахворюваньпроводиться тривалий час або курсами по декілька місяців (до 6 місяців).

Побічнадія.В окремихвипадках може виникати пронос, нудота, печія та блювання.Іноді спостерігається головнийбіль, запалення слизової оболонки рота та шум у вухах.Існують поодинокі повідомлення щодовиникнення при застосуванні АЦЦ алергічнихреакцій, спазму бронхів (упацієнтів з підвищеною чутливістю бронхіальної системи,наприклад при бронхіальній астмі),висипів на шкірі, що швидко зникають, свербежу,тахікардії, атакож про зниження кров'яного тиску.При перших ознаках підвищеноїчутливості до АЦЦ необхідно припинити йогозастосування.

Протипоказання.АЦЦ® Лонг не рекомендуєтьсяприймати при наявності підвищеної чутливості до ацетилцистеїну або іншихскладових частин препарату, а також дітям до 2 років через високий вміст діючоїречовини.На сьогоднінемає достатньої кількості спостережень щодо застосування ацетилцистеїну вперіоди вагітності та годування груддю, у зв'язку з чим приймати препарат у ціперіоди можливолише за призначенням лікаря.

Передозування.Досі не спостерігалося випадківтяжких і небезпечних для життя побічних ефектів, навіть при екстремальномупередозуванні.

Взаємодіяз іншими лікарськими засобами.АнтибіотикиАнтибіотики тетрациклінового ряду(виняток - доксициклін) не рекомендуєтьсязастосовувати одночасно з АЦЦ.Випадки інактивації антибіотиків ацетилцистеїномспостерігалися виключно під часекспериментів in vitro при безпосередньому змішуванніостанніх. Аледля безпеки хворого оральне застосування антибіотиків не повинно збігатисяз прийомомацетилцистеїну та можливе з інтервалом не менше 2 годин.ПротикашльовізасобиПри одночасному застосуванні АЦЦ зіншими протикашльовими засобами у зв'язку зізниженнямкашльового рефлексу можливий небезпечний застій слизу.НітрогліцеринОдночасний прийом нітрогліцерину таАЦЦ може призвести до підсиленнявазодилататорногоефекту нітрогліцерину.

Несумісністьз іншими препаратами.In vitro несумісністьспостерігалася з напівсинтетичними пеніцилінами, тетрациклінами,цефалоспоринами, а також заміноглікозидами. Немає даних про несумісність з такимиантибіотиками,як амоксицилін, еритроміцин і цефуроксим.

Умовита термін зберігання.Захищати віддії світла!Зберігати усухому місці, при кімнатній температурі.Термінзберігання - 3 роки.Незастосовувати препарат після закінчення зазначеного на упаковці термінузберігання.

Зберігатилікарські засоби в

місцях, недоступних для дітей!
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z